Home Zdrowie Joga na promienną skórę?

Joga na promienną skórę?

by Agata Kubiak
Joga

Joga to jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych na świecie. Jest to również jeden z najbardziej dostępnych i korzystnych. Fizyczne korzyści jogi obejmują poprawę elastyczności, siły i równowagi, ale jest to również dobra dla twojego umysłu i ducha.

 

Korzyści płynące z jogi

praktyka jogiJoga to świetny sposób na poprawę kondycji i zdrowia, ale istnieje wiele innych korzyści poza fizycznymi.

Może również pomóc Ci się zrelaksować i poczuć się mniej zestresowanym, poprawić nastrój i światopogląd, złagodzić bezsenność, zmniejszyć ból i obniżyć ciśnienie krwi.

Oto niektóre z najważniejszych korzyści zdrowotnych jogi:

  • Relaks: Joga może pomóc zmniejszyć stres poprzez uspokojenie układu nerwowego i zmniejszenie lęku.
  • Większa elastyczność: Regularne ćwiczenie jogi pomaga w bezpiecznym i delikatnym rozciąganiu mięśni i stawów, co poprawia elastyczność, jednocześnie zapobiegając kontuzjom.
  • Lepsza równowaga: Ćwiczenie jogi pomaga poprawić równowagę poprzez poprawę siły mięśni nóg, bioder i tułowia. Może to pomóc w zapobieganiu upadkom u osób starszych, które mają problemy z równowagą.
  • Utrata masy ciała: Regularne ćwiczenie jogi może pomóc w zrzuceniu wagi, ponieważ zwiększa masę mięśniową, jednocześnie zwiększając metabolizm. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że musisz jeść rozsądnie, aby uniknąć przybierania na wadze po utracie jej dzięki samym ćwiczeniom

 

Czym są asany?

ćwiczeń jogiAsany, czyli postawy jogiczne, są fizycznym składnikiem jogi. Asany to seria pozycji lub pozycji, które trzymasz przez pewien czas, zwykle od jednej do pięciu minut.

Większość asan ma na celu rozciąganie, wzmacnianie i orzeźwienie mięśni. Te pozy mogą pomóc w uzyskaniu formy, budowaniu napięcia mięśniowego i łagodzeniu stresu.

Słowo asana w sanskrycie oznacza „siedzenie” lub „pozę”. Pozycja siedząca pozwala na głęboki oddech i relaks w postawie. Istnieje ponad 200 różnych asan jogi, które zostały opracowane na przestrzeni wieków przez różnych nauczycieli i różne szkoły myślenia.

pozycje jogiAsany są integralną częścią skutecznej praktyki jogi, ponieważ pomagają przygotować twoje ciało do medytacji (koncentracja w jednym punkcie na przedmiocie), co jest głównym celem praktyki jogi.

Asany mają cel wykraczający poza sprawność fizyczną i elastyczność. Pomagają oczyścić ciało, wyciszyć umysł i przygotować nas do medytacji.

Asany pomagają nam również rozwijać samoświadomość, dzięki czemu możemy nauczyć się słuchać naszych ciał i umysłów.

zacząć ćwiczyć jogęAsany są również używane w niektórych formach ćwiczeń i treningu fitness, takich jak delikatne rozciąganie lub rozgrzewka przed ćwiczeniami aerobowymi lub treningiem siłowym.

Asan nie trzeba wykonywać w określonej kolejności.

Kiedy uczysz się ich po raz pierwszy, najlepiej jest uczyć się jednego na raz i ćwiczyć, aż poczujesz się komfortowo, zanim przejdziesz do następnego.

 

Joga twarzy, czyli pomoc w walce ze zmarszczkami…

Joga twarzy to jedna z takich metod, która pomaga utrzymać jędrne mięśnie twarzy, dzięki czemu dłużej wyglądasz hatha jogamłodziej. Ćwiczenia są proste i skuteczne, ale musisz uzbroić się w cierpliwość i dać im czas na działanie.

Ćwiczenia twarzy to dobry sposób, aby Twoja skóra wyglądała na gładszą i młodszą. Pomysł jest prosty: jeśli ćwiczysz uprawiania jogimięśnie twarzy, stają się one jędrniejsze i bardziej elastyczne.

Pomaga to zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i zmniejsza widoczność zmarszczek.

Twarz ma ponad 100 mięśni, które kontrolują wszystkie ruchy twarzy i głowy. Te mięśnie kurczą się, gdy są używane, co sprawia, że z czasem stają się krótkie i napięte. Aby temu zapobiec, musisz je regularnie rozciągać.

Kiedy wykonujesz ćwiczenia twarzy, wykonujesz małe ruchy mięśniami twarzy. Dzięki temu są dłuższe i silniejsze dzięki wykorzystaniu pełnego zakresu ruchu.

Zwiększa również przepływ krwi do tych obszarów i poprawia drenaż limfatyczny, dzięki czemu toksyny są skuteczniej usuwane z organizmu.

 

Miejsca, w których odnajdziemy harmonię ducha…

regularne praktykowanie jogiJest wiele miejsc, w których możemy odnaleźć harmonię ducha, ale jednym z najlepszych miejsc do praktykowania jogi jest natura.

Kiedy otacza nas piękno natury, łatwiej wyciszyć umysł i połączyć się z oddechem. Joga to praktyka, która pomaga nam znaleźć wewnętrzny spokój, a co może być bardziej spokojnego niż przebywanie na łonie natury?

Istnieje wiele różnych miejsc do ćwiczenia jogi, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

daje joga

Joga – aktywność dla każdego

Joga to świetna aktywność dla każdego, niezależnie od wieku, zdolności czy poziomu sprawności. Jest to starożytna praktyka, która istnieje od tysięcy lat i jest nadal stosowana do dzisiaj, aby pomóc ludziom się zrelaksować, złagodzić stres i poprawić ogólny stan zdrowia.

Joga była pierwotnie używana jako sposób przygotowania ciała do medytacji i innych praktyk duchowych, ale obecnie jest znana zarówno ze swoich fizycznych korzyści, jak i duchowych.

szkoły jogiJogę mogą uprawiać osoby w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności. Ma niewielki wpływ i nie wymaga specjalnego sprzętu ani odzieży. Możesz ćwiczyć jogę w domu, w pracy, a nawet w parku!

Joga to starożytna praktyka, która może przynieść wiele korzyści zdrowotnych — od poprawy elastyczności po zmniejszenie stresu. I to nie tylko dla dorosłych!

Dzieci mogą czerpać niektóre z tych samych korzyści dzięki programom jogi zaprojektowanym specjalnie dla nich.

 

Poniższe wskazówki pomogą Ci rozpocząć naukę jogi:

  • Znajdź grupę w pobliżu: Skontaktuj się z lokalnym centrum społeczności, aby dowiedzieć się, jakie zajęcia są oferowane w Twojej okolicy.
  • Weź udział w zajęciach: Rozważ udział w zajęciach przed zakupem drogiego sprzętu lub zapisaniem się na długą serię zajęć. Może się okazać, że instruktor nie pasuje do Twojej osobowości lub stylu nauczania.
  • Znajdź nauczyciela: Przed rozpoczęciem ćwiczenia jogi warto znaleźć odpowiedniego instruktora, z którym znajdziemy wspólny język. Możemy znaleźć go na grupie na Facebooku lub jako polecanego przez znajomych. Bardzo często dobre opinie idą faktycznie w parze z umiejętnościami danego nauczyciela, dzięki któremu zajęcia jogi mogą być przyjemnością dla każdego niezależnie od wieku, poziomu zaawansowania czy w celu, który chcemy osiągnąć.

 

Joga podsumowanie

Joga to aktywność, która jest korzystna dla osób w każdym wieku i na wszystkich poziomach sprawności. Można to zrobić w grupie lub indywidualnie. Joga pomaga poprawić elastyczność, siłę i równowagę. Pomaga również zmniejszyć stres i może być świetnym sposobem na ćwiczenia.

Powiązane artykuły