Home Moda Warkocze bokserskie krok po kroku – jak je zrobić?

Warkocze bokserskie krok po kroku – jak je zrobić?

by Agata Kubiak
Warkocze bokserskie

Warkocze bokserskie i eksperymenty kobiet z włosami i ciągle zmieniać swoją fryzurę. Nie da się ukryć, że jest to kroku warkocze bokserskierównież sposób na wyrażenie własnego stanu emocjonalnego oraz podkreślenie indywidualności.

Jedną z fryzur, która niezwykle szybko zyskała ogromną popularność i szerokie grono zwolenniczek są warkocze bokserskie.

Ta prosta fryzura szybko stała się dominująca, głównie wśród młodych dziewczyn. Tak więc jak zrobić warkocze bokserskie krok po kroku.

Warkocze bokserskie krok po kroku

zapleść warkocze bokserskieWarkocz bokserski to jedna z szybszych i łatwiejszych fryzur, do której wykonania nie trzeba żadnych narzędzi, ani zaawansowanych umiejętności.

Zaplata się go dosłownie w ten sam sposób jak warkoczkolorowe warkocze bokserskie holenderski, z tą różnicą, że jest on o wiele luźniejszy, a także optycznie mocno zwiększa objętość włosów.

Ostateczną formę jednak nadaje się warkoczom bokserskim już po ich zapleceniu. Tak więc jak samemu można zrobić warkocz bokserski? Otóż:

 • zaplatanie warkoczy bokserskich należy zacząć od samego czoła. Wówczas wydzielamy cienkie pasmo włosów na samym środku, a następnie dzielimy je na trzy części. Rozpoczynamy zaplatanie warkocza holenderskiego, czyli pasmo zewnętrzne przekładamy pod pasmem środkowym i tę samą czynność powtarzamy z drugiej strony.
 • kolejne pasemka przekłada się dokładnie tak samo, jednak zanim to zrobimy, to dobieramy kolejne pasma z wolnej części włosów i złączamy je z jednym z pasm z warkocza. Dopiero wtedy możemy przełożyć je pod pasmem środkowym.pleceniu zwykłych warkoczy bokserskich
 • w dosłownie ten sam sposób kontynuujemy zaplatanie warkocza bokserskiego aż do samego końca głowy. Warto jednak pamiętać, by warkocza nie zaciskać zbyt mocno, gdyż może to sprawić problemy na samym końcu, gdzie trzeba go nieco poluzować.
 • w momencie kiedy dojdziemy z zaplataniem już do końca głowy, kolejne pasma pleciemy już bez dobierania nowych, a następnie zabezpieczamy koniec warkocza gumką.
 • kolejnym etapem jest wyciąganie pasm z warkocza celem jego poluzowania. Zaczynamy to robić już od góry, jednak należy zachować odpowiednią ostrożność, by nie wyciągać pasm całkowicie, by nie odstawały one zbyt mocno. Postępujemy w ten sposób z całym warkoczem na całej jego długości do momentu, w którym efekt nas zadowoli.
 • na sam koniec można fryzurę delikatnie spryskać lakierem do włosów, by cały efekt nas zadowolił.

Ile trzymają się warkocze bokserskie?

zaciskać warkocza zbyt mocnoTrwałość fryzury zależy przede wszystkim od tego, czy zdecydowaliśmy się ją wykonać z naturalnych włosów, czy z włosów syntetycznych.

Niemniej jednak warkoczyki bokserskie, wykonane z naszych, naturalnych kosmyków niestety rzadko kiedy utrzymają więcej niż jeden dzień.

Jednak można mieć pewność, że fryzura ta z łatwością wytrzyma nawet całonocną imprezę.warkocze bokserskie zaczynamy

Niemniej jednak trwałość warkoczy bokserskich, które zostały wykonane z włosów syntetycznych, prezentuje się o wiele bardziej imponująco.

Jeśli zostaną solidnie zaplecione mogą utrzymać się nawet do kolejnego mycia, czyli około 2 do 4 dni po ich wykonaniu.

Warkocze bokserskie z włosów syntetycznych – czy warto?

warkocze holenderskieWarkocze bokserskie wykonane z włosów syntetycznych z pewnością są o wiele lepszym pomysłem, niż zaplatanie w ten sposób włosów naturalnych.

Dzięki nim można nie tylko znacznie przedłużyć trwałość fryzury, ale również nadać jej jeszcze bardziej oryginalnego wyglądu.

włosy naturalneWłosy syntetyczne występują w wielu różnorodnych kolorach, a wplatając je w swoje naturalne kosmyki, można wykreować niesamowite warkocze, które będą mienić się wszystkimi kolorami tęczy.

Niemniej jednak warto wiedzieć, że chcąc wykonać warkocze bokserskie z włosów syntetycznych, to niezbędna okaże się wizyta u fryzjera lub świetne umiejętności manualne.

bokserskie warkoczeKolorowe kosmyki syntetyczne wplata się bowiem w naturalne pasma, tak by wyglądały one naturalnie i jednocześnie oryginalnie.

Z pewnością warto się skusić na to rozwiązanie, również w momencie kiedy zależy nam na znacznym przedłużeniu długości naszych naturalnych warkoczy bokserskich.

Warkocze bokserskie na krótkich włosach – inspiracje

warkocz holenderskiWarkocze bokserskie są idealnym rozwiązaniem dla pań, które obecnie mają krótkie włosy, ale marzą o tym, by czasowo zwiększyć ich długość i odmienić swoją dotychczasową fryzurę.

Panie z krótkimi fryzurkami mogą skusić się więc na warkocze bokserskie z włosów syntetycznych. Oczywiście mogą wybrać ich odpowiednią długość, a także kolory.

Wówczas nawet na krótkich kosmykach, które zostaną zaplecione wraz z włosami syntetycznymi, można wykreować niezwykle modny obecnie efekt ombre.

optycznie zwiększa objętość włosówCo więcej, jeśli panie postawią na włosy syntetyczne w oryginalnym kolorze, wówczas z pewnością ich fryzura będzie skutecznie przyciągać wzrok i podkreślać ich odwagę oraz indywidualny styl.

Warto sprawdzić w sieci poszczególne strony dedykowane właśnie warkoczom bokserskim, skąd można czerpać inspiracje i pomysły na kompozycje kolorystyczne warkoczy bokserskich z włosów syntetycznych, które zaplecione zostały na krótkich kosmykach.

Warto również udać się do doświadczonego fryzjera, który zadba o poprawność wykonanej fryzury co będzie gwarancją jej jakości.

Warkocze Bokserskie Krok po Kroku – Jak Je Zrobić?

Warkocze bokserskie, znane również jako warkocze francuskie na skróty, stały się modnym dodatkiem do stylizacji nie tylko wśród sportowców, ale i w codziennym życiu. Ich praktyczność połączona z elegancją sprawia, że pasują niemal do każdej okazji. Oto kompleksowy poradnik, jak samodzielnie zrobić warkocze bokserskie, krok po kroku.

Przygotowanie Włosów

Zacznij od umycia i wysuszenia włosów. Dla lepszej przyczepności możesz użyć niewielkiej ilości pianki do włosów lub sprayu teksturującego. Włosy powinny być całkowicie suche i rozczesane, aby uniknąć plątania się podczas plecenia.

Podział Włosów

Dokładny podział włosów jest kluczem do symetrycznych warkoczy. Użyj grzebienia z długim szpikulcem, aby dokładnie podzielić włosy na dwie równe części wzdłuż linii środkowej głowy, od czoła aż do karku.

Plecenie Warkocza

 1. Wybór Strony: Zacznij od jednej strony głowy. Oddziel małą sekcję włosów u góry, blisko linii podziału.
 2. Podział na Trzy Równoległe Pasma: Podziel tę sekcję na trzy równoległe pasma, gotowe do plecenia.
 3. Rozpoczęcie Plecenia: Zaczynając od pasma przy linii podziału, przekładaj pasmo zewnętrzne na środkowe, a następnie pasmo z drugiej strony na nowe środkowe. Kontynuuj tę sekwencję, pamiętając o dodawaniu nowych sekcji włosów do pasm zewnętrznych przy każdym przekładaniu.
 4. Utrzymywanie Napięcia: Aby warkocz był równy i estetyczny, utrzymuj stałe napięcie.
 5. Postępuj do Końca: Kontynuuj plecenie, dodając włosy do warkocza aż do osiągnięcia karku, a następnie zakończ plecenie standardowym warkoczem do końca długości włosów.

Po zakończeniu plecenia, zabezpiecz końcówki elastycznymi gumkami, najlepiej w kolorze zbliżonym do włosów. Możesz delikatnie „wypuszczać” warkocz, delikatnie pociągając poszczególne sekcje, aby nadać mu trochę objęto

Powiązane artykuły