Home Zdrowie Hydrożel na skaleczenia i blizny

Hydrożel na skaleczenia i blizny

by Agata Kubiak
Skaleczenia i blizny

Nadchodzi latoczas, kiedy zaczynamy nosić krótkie spodenki, szorty, spódniczki i sukienki. Na plażach już niedługo będziemy opalać swoje ciała w bikini, a nasze ramiona mogą nieco piec od beztroskiego przebywania na słońcu ciut za długo, niż powinniśmy.

 

Hydrożel na skaleczenia i blizny

Wizja beztroskiego lata z pewnością sprawia, że zaczynasz marzyć o wyjeździe, na którym nic nie będzie Cię martwić – niech zastosowanie hydrożelunie martwią Cię także rany, skaleczenia, czy mogące zostać po nich jako przykre pamiątki – mało estetyczne blizny.

Na wakacjach żyjemy beztrosko – właśnie dlatego my, czy też nasze dzieci, jesteśmy znacznie bardziej narażeni na różnego rodzaju otarcia, skaleczenia czy rozcięcia skóry.

Jeśli nie chcesz, aby na Twoim ciele pozostały przykre pamiątki po niefortunnych wypadkach, koniecznie poznaj właściwości, działanie i charakterystykę popularnego sposobu na skaleczenia, jakim jest hydrożel. To nic innego jak wygodny plaster na rany, który skutecznie zapobiega powstawaniu blizn.

Dzięki nowoczesnemu sposobowi wilgotnego leczenia ran nawet nie poczujesz, że masz go na ciele, i szybko zapomnisz o wszelkich skaleczeniach czy otarciach.

Hydrożel – właściwości i charakterystyka

Zastanawiasz się, czy może być coś lepszego w zabezpieczeniu ran powstałych na skutek zadrapań, potknięć czy zarznięć, niż klasyczny opatrunek przyklejany w zranione miejsce?

Okazuje się, że tak! Możesz jeszcze lepiej chronić ranę przed czynnikami z zewnątrz, używając czegoś znacznie lepszego niż klasyczny plaster.

minimalizuje przywieranie opatrunkuPlasterki, które znamy, często się odklejają, czasem należy smarować ranę pod nimi specjalnymi maściami, by gojenie przebiegało szybciej.

Przez to, cały proces gojenia wydaje nam się żmudny, a skaleczenie cały czas narażone jest na czynniki z zewnątrz. Bez wątpienia gojenie wydłuża się w ten sposób.

Chyba że na ranę zastosujesz hydrożel, który środowisko rany nawadnia, zamiast wysuszać, jak często ma to miejsce pod klasycznym plastrem.

Nawadnianie rany przez hydrożel zapobiega powstawaniu tak zwanych „strupków”. To rozwiązanie sprawdza się świetnie w przypadku dzieci, które szczególnie lubią pozbywać się tego, co ich organizm wytworzył w celu ochrony rany przed czynnikami z zewnątrz.

Hydrożel przyspiesza cały proces gojenia, a przy tym zapobiega powstawaniu nieestetycznych blizn. Zdecydowanie warto mieć go w swojej apteczce nie tylko w wakacje, a przez cały rok!

Hydrożel – popularny sposób na skaleczenia

Swoją popularność hydrożel zawdzięcza działaniu, które podbiło serca wielu. Produkt, który przyspiesza gojenie ran, jest praktycznie niewyczuwalny na skórze, łagodzi ból, działa jak drugi opatrunek. Można stosować go także na bandaż, dzięki czemu rana będzie jeszcze lepiej zabezpieczona.

następnej zmiany opatrunkuJednak w przypadku małych skaleczeń czy zadrapań świetnie da sobie radę bez pomocy bandaża, czy plasterka.

Zdecydowanie powinien znaleźć się w każdej apteczce, zwłaszcza rodziców niesfornych dzieci, które przez swoją ciekawość świata wpadają czasem w tarapaty.

W takich przypadkach hydrożel sprawdza się idealnie – spytaj znajomego rodzica, czy także słyszał już o popularnym i bezpiecznym sposobie na jeszcze szybsze gojenie ran powstałych w wyniku obtarć, skaleczeń czy zadrapań, a nawet niegroźnych oparzeń.

Plastry na blizny – wygodny sposób na rany

Z pewnością nosisz na swoim ciele, chociażby jedną, wątpliwie przyjemną „pamiątkę” po mniejszym lub większym wypadku w pracy, na treningu, czy podczas zwykłych domowych czynności. To, że zdarzają nam się sytuacje, na skutek których na ciele pojawiają się drobne rany, jest w pełni normalne.

ran przewlekłychZazwyczaj w takiej sytuacji, zaraz po dezynfekcji rany szukamy apteczki, a w niej plasterka i maści na rany.

Co, gdyby połączyć te dwa produkty w jeden, znacznie wygodniejszy, a na dodatek zapobiegający powstawaniu blizn? To jak najbardziej możliwe – mowa o hydrożelu – plasterku w formie żelu.

Hydrożel działa na ranę kojąco, a jej gojenie przyspiesza dzięki nawadnianiu środowiska rany. Dzięki temu nie powstają strupki, które mogą oderwać się podczas codziennych czynności, w wyniku czego powstają blizny. Jeśli nie chcesz, aby na Twoim ciele została niemiła pamiątka po skaleczeniu lub otarciu – postaw na hydrożel – z pewnością się nie zawiedziesz!

Hydrożel to żel przeznaczony do wilgotnego leczenia ran

Miałeś mały wypadek – przewróciłeś się na rowerze, w wyniku czego obtarłeś sobie kolano. Skóra na gojącej się ranie po kilku dniach stała się suchym strupkiem, który łatwo mógł się o coś zahaczyć i zerwać, tym samym narażając ranę na dostanie się do niej zanieczyszczeń i przedłużając proces gojenia.

Gdyby tego było mało, zawsze istnieje ryzyko powstania blizny. A z pewnością nie chcesz nosić na swoim ciele pamiątek po nieszczęśliwych wypadkach, wynikających z nieuwagi czy nieostrożności. Sięgnij po hydrożel, który swoje działanie opiera na wilgotnym gojeniu ran. Środowisko rany dzięki niemu jest ciągle nawadniane, a więc nie wysusza się.

To minimalizuje ryzyko powstania blizny, przyspiesza gojenie oraz zapobiega dostaniu się do rany zanieczyszczeń. Dodatkowo hydrożel jest niemal niewyczuwalny na skórze. Zdecydowanie warto mieć go w swojej apteczce.

Jak działa Tyrosur® CareExpert?

Jeśli poszukujesz sprawdzonego i bezpiecznego sposobu na gojenie ran, Tyrosur® CareExpert to idealny produkt dla Ciebie! Swoje działanie opiera na wilgotnym leczeniu. Usuwa nadmiar wydzieliny z rany, jednak nadal pozostawia ją optymalnie nawilżoną.

Dzięki temu rana goi się znacznie szybciej, a ryzyko pozostania blizny jest znacznie zminimalizowane. Wybierz się po niego do apteki już teraz – nigdy nie wiesz przecież, kiedy Ty lub Twoje dziecko ulegniecie niegroźnemu wypadkowi, z którym będziecie musieli poradzić sobie w domu.

Ten produkt w domowej apteczce jest jak pielęgniarka, która najlepiej zaopiekuje się niesfornym pacjentem. Rany, które powstały na skutek zadrapań, otarć, skaleczeń czy niegroźnych oparzeń zazwyczaj goją się dość długo – z hydrożelem możesz znacznie przyspieszyć ten proces, minimalizując ryzyko pozostania na Twoim ciele blizn. Warto mieć go w pobliżu!

 

Tyrosur CareExpert żel

Co to jest hydrożel i jak działa?

Hydrożele to inteligentne materiały o dużej zawartości wody, które można stosować na wiele różnych sposobów. Mogą być używane jako rusztowanie do wzrostu żywej tkanki, jako sztuczna skóra pomagająca leczyć rany, a nawet jako sztuczny mięsień.

Hydrożele są biokompatybilne i nie powodują stanów zapalnych. Mają również potencjał, aby być zasobem odnawialnym, ponieważ można je wytwarzać z roślin zamiast z produktów naftowych.

Powiązane artykuły