Home Moda Najmodniejsze okulary

Najmodniejsze okulary

by Agata Kubiak
okulary

Najmodniejsze okulary w tym sezonie. Prognozy wobec trendów w 2021 roku

Okulary. Wszyscy pamiętamy czasy, w których noszenie okularów wiązało się z przykrą koniecznością i mnogością nieprzyjemnych uwag ze strony otoczenia. Te czasy bezpowrotnie minęły, odkąd odkryto, że dobrze dobrane szkła i oprawki mogą podkreślić naszą urodę, pozytywnie wpłynąć na look i ukryć mankamenty naszego wyglądu. Wzorce czerpiemy wprost z wielkiego ekranu, w którym przewijają się gwiazdy kina z dobrze dobranymi oksami oraz z pokazów mody, na których prezentowane są różne typy okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. W niniejszym artykule skupimy się na czynniku, którego wziąć powinniśmy pod uwagę, myśląc o okularach i o przewodnich trendach globalnych w sezonie 2021. Pochylimy się również nad trendami, które obowiązywać będą w naszym kraju w tym roku. Zaczynajmy!

Diabeł tkwi w szczegółach

 

Wszyscy wiemy, że wystarczy jeden drobny szczegół, by podkreślić figurę, walory naszego wyglądu czy ukryć jego niedoskonałości. Nie inaczej jest z doborem właściwych okularów. Ten drobny szczegół może poprawić naszą prezencję. Diabeł tkwi w kształcie naszej twarzy. Nim zdecydujemy się na jakiś konkretny model okularów, oszacujmy jaki kształt posiada nasza głowa. Od tego, czy jest owalna, okrągła bądź geometryczna wiele zależy. Właściwie dopasowane do kształtu twarzy oksy zdziałają prawdziwe cuda. Odpowiednio dobrane oprawki nie tylko wpłyną na odbiór twarzy, ale i podkreślą kolor oczu czy włosów. Jeśli jesteś osobą o surowym wyrazie twarzy, okulary mogą nieco złagodzić jego wyraz. Mogą również nadać powagi twarzy. Nim zaczniemy poszukiwania modnych okularów, przyjrzyjmy się w lustrze naszej twarzy i odpowiedzmy sobie na pytanie, jaki cel chcielibyśmy osiągnąć. Co byśmy zmienili za pomocą okularów?  Po zyskaniu świadomości na ten temat możemy przyjrzeć się przewodnim trendom okularów.

 

Okulary i globalne trendy w 2021 roku

 

Zachwyceni nowościami ze świata mody pragniemy upodobnić się do modelek ze światowych wybiegów, topowych influencerek bądź gwiazdorów kina dużego formatu. Przedstawimy wam w podpunktach najważniejsze trendy związane z okularami. Wrzućmy na ruszt okulary korekcyjne. Dawniej ich noszenie wiązało się z poczuciem wstydu i dyskomfortem. Aktualnie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Ludzie, którzy nie mają wady wzroku, decydują się na zakup „zerówek”, bo zrozumieli, że odpowiednio dobrane do kształtu twarzy mogą podkreślić zalety ich wyglądu. Poniżej znajdziecie najważniejsze topy w odniesieniu do okularów korekcyjnych przewidzianych na rok 2021.

Okulary letnie

Okulary top 2021

  • Niewidzialne okulary. Ta kategoria oksów jest szeroko popularyzowana przez modne influencerki i miłośniczki świata mody. Okulary te cieszą się ponadczasowym designem poprzez swoją transparentność. Przezroczysta rama w kombinacji ze złoconymi lub posrebrzanymi dekoracjami decyduje o ich unikatowym charakterze. Okulary tego typu zalecane są osobom, które cenią sobie indywidualizm i innowacyjność przy zachowaniu klasycznego designu.
  • Korekcyjne aviatorki. Aviatorki mają ciekawą historię. Noszone były przez amerykańskie siły powietrzne, a za ich popularyzację odpowiada kino amerykańskie. Oksy te są świetnym rozwiązaniem, jeśli masz kwadratową twarz. Tyczy się to w szczególności mężczyzn.
  • Okulary na Harry’ego Pottera. Okrągłe okulary, które widzimy na twarzy głównego bohatera zekranizowanej powieści pani Rowling, cieszą się ponadczasową popularnością. Idealnie pasować będą zarówno paniom, jak i panom. Kombinacja nowoczesności z retro stylem przypadnie do gustu każdemu. W szczególności zalecane są osobą, które pracują w miejscach, gdzie obowiązuje sztywny i silnie sprecyzowany dress code.
  • Finezyjne kształty. Ten rodzaj okularów nie może zostać pominięty. Geometryczne, kanciaste kształty oprawek modne będą również i w tym roku. Dedykowane są ludziom, którzy uwielbiają wybijać się ponad przeciętność. W sezonie 2021 zatryumfują okulary o grubych, kanciastych oprawkach. Jeśli pragniesz wyszczuplić nieco swoją twarz i lubisz wyróżniać się z tłumu, ten typ okularów jest prawdopodobnie dla Ciebie.

Skoro poznaliśmy najważniejsze topy okularów korekcyjnych, przyjrzyjmy się, jak to wygląda w przypadku okularów przeciwsłonecznych. W tegorocznym sezonie najbardziej pożądane okulary będą jak poniżej:

Najbardziej pożądane okulary

  • Kocie oczy. Jeśli interesujesz się modą, to na pewno trafiłaś już na tę nazwę. Jeśli interesujesz się kinem i widziałaś Audrey Hepburn w roli kobiety kota, to domyślasz się, o czym mowa. Ten konkretny typ okularów podkreśla elegancję i dobry smak. Okulary typu kocie oczy są mile widziane w połączeniu z szykowną, wieczorową kreacją. Wybierasz się na bal lub oficjalną imprezę firmową? Podkreśl swój elegancki look oksami na Audrey.
  • Wielki format. Oversizy nigdy się nie znudzą. Duże okulary również będą trendy w roku 2021. Jeśli posiadasz pulchniejszą twarz, to zastosowania oversizów będzie świetnym, a przy okazji modnym rozwiązaniem.
  • Cienkie oprawki.  Ten typ oprawek robi prawdziwą furorę. Świat mody wydał już werdykt. Okulary w cienkich oprawkach są i prawdopodobnie długo jeszcze będą trendy. Zalecane są właścicielką o zaokrąglonej twarzy.
  • Białe oprawki. Właśnie, kto by pomyślał? Biały kolor oprawek dyktuje światowe trendy i jest często rozchwytywany przez kobiety. Uniwersalizm takich oprawek, niezależnie od kształtu okularów jest doceniany przez ich użytkowników. Wybór kształtu białych oprawek leży już w waszej gestii.

Letnie okulary

Trendy okularowe ’21 nad Wisłą

 

Dobrnęliśmy na grunt naszego rodzimego podwórka. Jakie są prognozy na trendy okularowe w 2021 roku u nas w kraju? Polscy konsumenci są z reguły tradycjonalistami i kierują się własnymi nawykami. Do tej pory Polacy stawiali na wybór oprawek metalowych i tych z nakładkami przeciwsłonecznymi. W roku 2021 będzie podobnie. Poza granicami kraju serca miłośników okularów zawładnęły aviatorki, okulary typu oversize i oprawki geometryczne. W Polsce nie cieszą się aż taką estymą.

brylki

Powiązane artykuły