Home Moda Fryzury na wesele loki, koki oraz warkocze

Fryzury na wesele loki, koki oraz warkocze

by Agata Kubiak
Fryzury na wesele

Fryzury odpowiednio dobrane na wesele oznaczają komfort podczas zabawy. Warto poświęcić chwilę, aby zapewnić sobie piękny wygląd i swobodę podczas weselnych uroczystości.

Fryzura powinna być odpowiednio zabezpieczona, dzięki czemu przetrwa wiele godzin. Jak jednak wybrać upięcie w zależności od długości włosów? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów i prostych, ale efektownych inspiracji.

Fryzury na wesele dla włosów średnich – loki i warkocze

długie włosy

długie włosy

Włosy średnie wyglądają bardzo dobrze w lokach lub warkoczach. Jak zrobić loki na wesele przy włosach do ramion? Najprostszym sposobem będzie użycie lokówki lub prostownicy.

Wiele pań posiada w swoim domu takie urządzenia. Użycie lokówki jest łatwe i pozwala na otrzymanie efektownej fryzury w krótkim czasie. Jeśli dysponujesz prostownicą, także możesz zrobić piękne loki na wesele.

fryzury weselne

fryzury weselne

Warto pamiętać o tym, aby dostosować wysokości temperatury do rodzaju i grubości włosa. Prostownicę należy zacisnąć w połowie pasma włosów, a następnie nawijać na urządzenie dolną partię włosów i przytrzymać przez kilka sekund.

Tą czynność należy powtórzyć na kolejnych pasmach. Aby kosmyki były odpowiednio zabezpieczone, przed prostowaniem warto zaaplikować na włosy preparat chroniący przed wysoką temperaturą. Po zakończeniu kręcenia włosów prostownicą należy utrwalić fryzurę odpowiednim preparatem.

długie włosy

fryzury weselne

Jeśli podobają Ci się fryzury na wesele dla włosów średnich – loki, ale nie posiadasz lokówki ani prostownicy, wystarczy wykonać na noc odpowiednie upięcie, aby rano obudzić się z pięknymi lokami. Podziel włosy na pasma, a następnie nawiń je na kawałki ręcznika papierowego jak na papiloty.

fryzury na wesele

długich włosów

fryzury na wesele panny młodej

Fryzury na wesele panny młodej

Gdy już wszystkie pasma będą nawinięte, zabezpiecz całość spinkami lub gumkami.

Warto zadbać o to, aby pasma były wilgotne, dzięki czemu efekt będzie najbardziej zadowalający. Takie papierowe papiloty warto trzymać przez kilka godzin, a najlepiej pozostawić na całą noc. Po rozwinięciu pasm należy zabezpieczyć fryzurę odpowiednim preparatem.

długich włosów

fryzury weselne

Kolejną świetną propozycją dla pań z włosami średniej długości okażą się warkocze. W tej kwestii wybór jest naprawdę szeroki, a inspiracji warto poszukać na przykład na blogach tematycznych.

Jeśli zależy Ci na prostej i efektownej fryzurze, najlepiej wybrać najmniej skomplikowaną wersję.

Oddziel 3 małe pasma z boku głowy i zapleć tradycyjny warkocz. Następnie zrób prosty kok z tyłu głowy i połącz z nim wcześniej zrobiony warkocz.

Taka fryzura nie jest trudna, a wygląda doskonale i dopełnia weselną kreację. Pamiętaj, aby utrwalić fryzurę za pomocą lakieru do włosów lub innego środka dobrej jakości.

Fryzury na wesele dla włosów do ramion – loki i koki

Loki i koki wyglądają bardzo atrakcyjnie i doskonale sprawdzają się podczas weselnej zabawy. Warto połączyć te dwie fryzury w jedną, aby stworzyć najlepszy efekt.

Dobrą propozycją jest wysoki kok zrobiony za pomocą wypełniacza i wypuszczenie kilku wcześniej wystylizowanych na loki pasm.

Jeśli dodatkowo do takiej fryzury dobierze się srebrne ozdoby, całość zrobi pozytywne wrażenie na Tobie i innych gościach.

krótkich włosów

krótkich włosów

Jeśli lubisz niskie koki, również warto połączyć je z fantazyjnymi lokami. Najpierw należy wystylizować włosy na loki, a następnie zrobić niski kok. Nie ściskaj jednak włosów, aby móc wyeksponować wcześniej zrobione loki.

Kok zabezpiecz odpowiednią ilością spinek oraz solidną gumką. Pamiętaj, aby utrwalić fryzurę odpowiednim produktem.

Fryzury na wesele dla włosów średniej długości – koki

krótkie włosy

fryzury na wesele

Dla pań, które cenią sobie proste, szybkie i atrakcyjne wizualnie fryzury, warto polecić także tradycyjny kok.

Takie upięcie doskonale sprawdza się w zestawieniu z bogato zdobionymi sukniami. Tradycyjny kok w połączeniu z dodatkami może dopełnić skromniej zdobioną sukienkę.

Okazuje się więc, iż takie upięcie pasuje do każdej weselnej stylizacji. Jeśli chcesz zrobić kok samodzielnie, warto skorzystać z wypełniacza. Dzięki temu stworzenie upięcia będzie łatwiejsze a fryzura wytrwa przez wiele godzin w nienagannej formie.

Jeśli lubisz wyzwania, na pewno zainteresuje Cię temat, jakim jest: fryzury na wesele do włosów do ramion – kok hiszpański. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.

masz długie włosy

masz długie włosy

Kok hiszpański jest niezwykle kobiecy i bardzo efektowny. Jeśli szukasz stylowej fryzury na wesele, jest to jedna z najlepszych możliwości. Oto poradnik krok po kroku jak wykonać elegancki krok hiszpański:

  1. Oddziel włosy znajdujące się nad uszami, a resztę zepnij w luźny i niski kucyk.
  2. Unieś kucyk i zepnij go wsuwkami nad gumką,
  3. Zwiąż końcówki kucyka i zwiń je w rulon, a następnie przypnij wsuwkami tuż nad karkiem,
  4. Rozciągnij rulon i odpowiednio upnij.
  5. Włosy oddzielone na początku zaczesz i przykryj nimi kok, końcówki ułóż w środku koka i dobrze upnij.
fryzury na wesele

fryzury na wesele

Wykonanie takiego koka nie musi być trudne, chociaż przed finałowymi przygotowaniami warto wcześniej poćwiczyć.

Fryzurę można urozmaicić modnym dodatkiem. Warto pamiętać również o zabezpieczeniu upięcia odpowiednim kosmetykiem.

Jaką fryzurę na wesele dla włosów do ramion wybrać?

rozpuszczone włosy

rozpuszczone włosy

Długość włosów do ramion jest bardzo praktyczna. Dzięki niej można stworzyć wiele ciekawych i prostych w wykonaniu fryzur. Jeśli zastanawiasz się, jaką fryzurę na wesele dla włosów do ramion wybrać, powinnaś wiedzieć, iż najważniejsze jest Twoje samopoczucie.

fryzury na wesele

fryzury na wesele

Aby wyglądać atrakcyjnie, trzeba również tak się czuć.

Przed przyjęciem warto więc wypróbować kilka wariantów, aby mieć pewność, że ostateczny wybór jest najlepszy. Podczas przygotowywania upięcia na wesele pamiętaj o kilku ważnych zadaniach:

  • przed użyciem wysokiej temperatury zabezpieczaj włosy odpowiednimi kosmetykami,
  • nie bój się używać ozdób włosów, które dopełnią Twoją stylizację,
  • po wykonaniu upięcia upewnij się, że wygląda dobrze z każdej strony,
  • na koniec użyj preparatu, który zabezpieczy fryzurę na wiele godzin.

Modne fryzury

fryzury na wesele

fryzury na wesele

Jeśli nie jesteś do końca przekonana, że uda Ci się stworzyć fryzurę samodzielnie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

To także dobry wybór, gdy nie wiesz, w jakim upięciu będzie Ci najlepiej.

Profesjonalista zawsze doradzi i wykona fryzurę, która przetrwa całą zabawę weselną.

Powiązane artykuły