Home Moda Suchy szampon czym jest i jak prawidłowo go stosować?

Suchy szampon czym jest i jak prawidłowo go stosować?

by Agata Kubiak
Suchy szampon

Codzienność wymaga od kobiet imania się różnych rozwiązań. Nagle wyskakujące sytuacje wymuszają na nich błyskawiczne działania. Jak czuć się komfortowo w momencie, gdy zabraknie czasu na umycie włosów?

suchy szamponOdpowiedzią na to pytanie jest specjalny kosmetyk poprawiający ich wygląd. Czym jest suchy szampon i w jaki sposób go aplikować, aby czuć się przyzwoicie w nagłej sytuacji?

W jaki sposób on działa i czy to prawda, że jest szkodliwy? Czym sugerować się stojąc przed półką sklepową w drogerii?

 

Jak działa suchy szampon?

 

To dość myląca nazwa, ponieważ laikom kojarzy się bezpośrednio z szamponem do mycia włosów. Tymczasem suchy szampon jest kosmetykiem, który nie działa w ten sam sposób. Nie oczyszcza włosów tak jak szampony.

używać suchego szamponuMa też odmienną formę. Występuje w formie aerozolu, którym spryskuje się włosy w celu ich odświeżenia.

Ułatwia również ułożenie włosów, gdy zabraknie czasu na ich staranne umycie. Suchy szampon zawiera w składzie skrobię i witaminy, które rewitalizują włosy i chwilowo oczyszczają je z brudu.

Zastosowanie tej kategorii produktów jest istnym zbawieniem dla kobiet, które cierpią na szybko przetłuszczające się włosy, a nie mają czasu na ich wyczyszczenie.

Kosmetyki te mają też jeszcze jedną ciekawą właściwość, a mianowicie usuwają nieprzyjemny zapach z włosów. Co leży u podstaw tej właściwości?oczyszcza skóry głowy

W składzie suchych szamponów często znajdują się wyciągi z roślin i olejki eteryczne. To one odpowiadają za niwelację przykrego zapachu. Czas działania tych produktów jest ograniczony. Przeważnie działają przez kilka godzin.

 

Jak stosować suchy szampon?

 

Wydawać by się mogło, że aplikacja produktu w postaci aerozolu nie jest wielkim wyczynem i nie potrzeba do tego instrukcji obsługi. Często jednak popełniane są błędy w sposobie korzystania z tego specyfiku. Z czego one wynikają?

suchy szampon do włosówZ niewiedzy z całą pewnością. Technika aplikacji zależy od efektu, którego chce uzyskać kobieta.

Jeśli więc zależy jej na odświeżeniu włosów, to zacząć trzeba od dokładnego rozczesania włosów, aby produkt równomiernie wchłonął się w skórę głowy.

Następnym krokiem jest wstrząśnięcie opakowaniem i spryskanie nasady włosów z niewielkiej odległości.

Zwieńczeniem tego jakże błyskawicznego działania pielęgnacyjnego jest pochylenie głowy i wmasowanie produktu we włosy. Po upływie dwóch minut warto ponownie pochylić głowę i dokładnie wczesać kosmetyk we włosy.

stosowanie suchego szamponuNieco inaczej wygląda sposób implementacji suchego szamponu w przypadku chęci szybkiego ułożenia włosów. Objętości włosom dodać można poprzez pochylenie głowy i spryskanie aerozolem włosów ruchem okrężnym.

Tuż po uniesieniu głowy warto ten zabieg powtórzyć ponownie. Na zakończenie warto palcami lub grzebieniem ułożyć fryzurę.skóry głowy

Pisząc o sposobie aplikacji produktu, nie można zamilczeć pewnej cennej wskazówki. Suchy szampon nie oczyszcza tak jak produkty służące do mycia włosów. Działają tymczasowo i warto nazajutrz umyć dokładnie głowę.

 

Prawdą jest, że suchy szampon niszczy włosy?

 

Szybkie tempo życia jest wspólnym doświadczeniem wielu kobiet. Nieoczekiwane wizyty i konieczność wstawania na zebrania, których nie brało się w rachubę, wymagają błyskawicznych działań pielęgnacyjnych. W tym kontekście pojawiają się pytania o suche szampony. Czy to prawda, że są szkodliwe?

nadmiar sebumTo zależy od podejścia do tej kategorii produktów. Prawdą starą jak świat jest, że wszystko w nadmiarze szkodzi. Podobnie jest z suchymi szamponami. Są przeznaczone dla kobiet w kropce, pod ścianą.

Powinny być stosowane okazjonalnie, a nie na co dzień. Jeśli podejdzie się do tego zagadnienia rozsądnie, to efekt zostanie osiągnięty, a włosy na tym nie ucierpią.

Inaczej sytuacja przedstawia się u kobiet, które nie dostrzegają różnicy między myciem włosów a stosowaniem suchych szamponów. Chemikalia zawarte w takich kosmetykach wysuszają skórę głowy i sprawiają, że staje się ona odporna na działanie kosmetyków.

Stosowanie suchych szamponów jako substytutu mycia głowy doprowadza do matowienia się włosów i osłabiania cebulek. To przyczynia się do ich wypadania. Innymi słowy, po suche szampony powinno się chwytać w wyjątkowych sytuacjach, a nie stosować jako zamiennik mycia włosów.

Reasumując, kosmetyki te nie niszczą włosów, jeśli stosuje się je okazjonalnie, ale niszczą je, jeśli stanowią zamiennik ich mycia.

 

Czym kierować się przy wyborze?

 

Producentów suchych szamponów jest cała masa i osoba niezorientowana w sprawie może poczuć się zagubiona. Całe szczęście istnieje pewien wyznacznik, który pozwoli wybrać ten najwłaściwszy dla siebie produkt.

Suche szampony można dobrać sobie z klucza kolorów. Brzmi nietypowo, ale ma to sens, jeśli bliżej się przyjrzeć. Na półkach sklepowych znaleźć można takie kosmetyki w trzech różnych kolorach: białym, przezroczystym i z kolorowym pigmentem. Czym one się różnią i komu są zalecane?

Szampony suche o białym osadzie są dedykowane właścicielkom włosów jasnych, przy czym nieistotne czy naturalnych, czy farbowanych. Rozjaśniają one włosy, rewitalizują na pewien czas i doskonale maskują odrosty. Można chwilowo zamaskować żółty odcień włosów dzięki aerozolom z białym proszkiem.szampon suchy

Kosmetyki przezroczyste są uniwersalne i działają jednakowo na każdy kolor włosów. Są więc polecane dosłownie każdej kobiecie, która chce się zabezpieczyć przed zgoła nieoczekiwanymi sytuacjami w życiu. W przeciwieństwie do szamponów suchych białych i kolorowych nie zostawia osadu na skórze głowy. To cenna zaleta.

suchym szamponemOstatnim typem szamponów suchych są pigmentowane. Czym one się charakteryzują i komu są polecane? Szampony suche pigmentowane zostawiają kolorowy osad, którego należy później zmyć.

Jest to wyrzeczenie, na które można przystać, jeśli zależy komuś nie tylko na odświeżeniu wyglądu włosów w nagłych sytuacjach, ale i również na podbiciu ich koloru.

Ten ostatni rodzaj opisywanej kategorii kosmetyku jest chętnie wybierany przez kobiety, które w każdej chwili chcą wyglądać urzekająco i sytuacja tego naprawdę wymaga. W trakcie wyboru szamponu suchego warto kierować się nie tylko ceną i renomą producenta takich kosmetyków, ale i kolorem.

Powiązane artykuły