Home Moda Manicure tytanowy – alternatywa dla hybrydy

Manicure tytanowy – alternatywa dla hybrydy

by Agata Kubiak
Manicure tytanowy - alternatywa dla hybrydy

Manicure tytanowy to manicure, który nie wymaga lamp UV. Jest to trwała stylizacja paznokci, która nie wymaga dodatkowego sprzętu. Ten manicure służy nie tylko do zdobienia paznokci, ale także do ich wzmocnienia i pielęgnacji bez ich obciążania.

wykonania manicure tytanowegoPuder, którego używamy do jego wykonania zawiera wapń i witaminę E, które odżywiają nasze paznokcie, regenerują je, wzmacniają, a dzięki witaminie E zapobiegają żółknięciu paznokci.

Ta forma manicure, choć ma swoich zwolenników, nie jest jeszcze zbyt popularna.

To ciekawa alternatywa dla manicure żelowego lub hybrydowego. Opiera się na specjalnym pudrze – zanurzamy paznokcie w pudrze, a następnie naprawiamy cały problem za pomocą innych produktów.

Wszystkie produkty utwardzają się tylko na powietrzu. Więc nie potrzebujesz świateł, bardzo wygodne. Oprócz proszku potrzebne są inne preparaty, o których dowiesz się w dalszej części tego wpisu.

Manicure tytanowy, hybrydowy i żelowy – różnice

paznokci tytanowychManicure tytanowy jest mniej powszechny. Nie każdy salon go posiada, ani nie w każdej drogerii znajdziemy produkty, które to robią jak hybrydy.

Nie pozwala też na przedłużenie paznokci, co robi żel. Ma jednak jedną bardzo ważną cechę, która jest praktycznie niezniszczalna – prawidłowo wykonane tytanowe paznokcie nie będą się odpryskiwać, odpryskiwać ani łamać.

Paznokcie wykonane w ten sposób są niewątpliwie trwalsze i mocniejsze. Dodatkowo manicure tytanowy uważany jest za zdrowszy dla paznokci, ponieważ nie wymaga utwardzania lampami UV, a produkty potrzebne do jego wykonania zawierają wiele substancji pielęgnujących paznokcie.

Jak zrobić manicure tytanowy w domu?

manicure hybrydowyPaznokcie tytanowe wykonuje się przy użyciu specjalnej receptury. Głównym produktem jest drobny pyłek biały, zawierający głównie dwutlenek tytanu, który jest również wykorzystywany do produkcji kosmetyków mineralnych.

Dlatego lakier tytanowy nie ma płynnej konsystencji – jest w postaci proszku, w którym zanurza się paznokieć. Proces ten nie wymaga utrwalania w lampach UV ani LED, gdyż puder po nałożeniu sam wysycha.

Pamiętaj jednak, aby nałożyć go na bazę, a następnie przykryć topem. Oprócz podstawowych składników tytan do paznokci zawiera również inne substancje. Zawiera między innymi immobilizowane polimery akrylowe, wapń oraz witaminy A, E, D3 i B5.

usunięcie manicure tytanowegoDzięki temu manicure tytanowy zapobiega łamaniu i żółknięciu paznokci. Co więcej, jego długotrwałe stosowanie może nawet doprowadzić do ich wzmocnienia.

Jak zdjąć manicure tytanowy?

Usuwanie manicure tytanowego jest bardzo podobne do manicure hybrydowego, ale obecność witamin i innych składników odżywczych w manicure tytanowym sprawia, że płytka paznokcia zwykle pozostaje w lepszej kondycji. Na początku specjalista delikatnie poleruje paznokcie.

Do tego celu najlepiej nadają się wspomniane wcześniej pilniki o ziarnistości 180. Należy to zrobić z wprawą i wyczuciem – tak, aby nie uszkodzić ani nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia. Kluczowym składnikiem jest jednak aceton. Stylistka zanurza w nich waciki i przykłada je do palców klientek.

niszczy płytki paznokciaWacik należy wtedy szczelnie owinąć folią aluminiową – wszystko po to, aby aceton mógł lepiej i szybciej zadziałać.

Po około 15 minutach delikatnie przesuń bawełniany wacik po powierzchni płytki.

Na koniec stylistka fachowo usuwa pozostałości lakieru wacikiem nasączonym acetonem. To kolejny krytyczny moment – jeśli usunięcie jest zbyt nagłe i „wymuszone”.

Manicure tytanowy: opinie

niszczy płytki paznokciaProducenci i miłośnicy tego manicure również uważają tę metodę za bezpieczną – do tego stopnia, że poleca się ją nawet mamom w ciąży i karmiącym.

Jednak ta sugestia lub opinia jest warta rozważenia przez każdą przyszłą i młodą mamę, ponieważ zdarza się, że niektóre młode panie poczują ucisk lub pieczenie pod płytką paznokcia.

Dodatkowo manicure tytanowy usuwa się acetonem, co jest absolutnie niezdrowe (może wysuszać i osłabiać naskórek wokół paznokcia oraz sam paznokieć). Piękno tytanowego manicure to także krótki czas jego wykonania – wykwalifikowanej manikiurzystce nie powinno zająć więcej niż 45 minut.

Również ta metoda – w przeciwieństwie do innych metod – nie pogrubia znacząco płytek paznokciowych, dzięki czemu wyglądają one bardziej naturalnie.

Manicure tytanowy: zalety i wady

mocniej utwardza paznokiećManicure tytanowy to nowoczesny sposób na zdobienie i wzmacnianie paznokci. Po pierwsze jest bezpieczny dla zdrowia kobiet w ciąży i zapewnia trwałość – nawet do 4-5 tygodni.

Co więcej, jednocześnie zachowuje naturalną grubość deski. Proces jego tworzenia polega na pokryciu matowych paznokci cienką warstwą żelu, a następnie umieszczeniu ich w pojemniczku z kolorowym pudrem.

Specjalny rodzaj pyłku przyklei się do naczynia po pierwszym użyciu, ale należy to powtórzyć, wrzucając nadmiar proszku z powrotem do pojemnika.

Zabieg kończy się nałożeniem na kolorową powierzchnię lakieru nawierzchniowego i przemyciem paznokci specjalnym płynem, który powoduje natychmiastowe utwardzenie i wyschnięcie lakieru.

paznokci hybrydowychJak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, manicure tytanowy ma wady. Puder może się ścierać, osadzać na naskórku, a kontakt z warstwą tytanu może być dla niektórych użytkowników niekomfortowy.
Jednak ten ostatni argument można bezpiecznie zastosować również do innych metod zdobienia paznokci. Dlatego tak ważna jest personalizacja w oparciu o preferencje. Manicure tytanowy wywołał mieszane opinie.
W rzeczywistości tylko kilka salonów oferuje tę usługę. Czemu? O ile manicure tytanowy może wzmocnić płytkę paznokcia, o tyle po jego usunięciu (czyli opiłowaniu) czasami można znów walczyć z osłabioną płytką.
paznokciach tytanowychCena manicure tytanowego jest również droższa, co również wpływa na wybór klientek.
To nie jedyny powód, dla którego tytanowe paznokcie stale otrzymują złe recenzje.

Paznokcie tytanowe: cena

W salonie manicure tytanowy w jednym kolorze kosztuje około studwudziestu  zł.

Więcej niż jeden kolor kosztuje nawet dweście zł. Koszt usunięcia manicure tytanowego to około 30 zł. Jeśli chcesz zrobić to sama, zestaw startowy do manicure tytanowego możesz kupić online za około 250 zł.

Powiązane artykuły