Home Life Style Parownice

Parownice

by Agata Kubiak
parownice

Parownice i prasowanie. Każdy z nas doskonale zna ten scenariusz. Ubierając się do pracy, wyciągasz z szafy ukochaną kreację, na której widoczna jest całą masą zagnieceń, w każdym możliwym miejscu. Myślisz sobie, że nie ma niczego, co pomogłoby Ci wyjść z twarzą z tej sytuacji- poświęcisz cenny czas na przygotowanie żelazka i prasowanie, przez co spóźnisz się na ważne spotkanie, ale w wyprasowanym stroju albo nie zrobisz tego i wszyscy pomyślą, że właśnie wyszedłeś z łóżka. 

Na szczęście- nie musisz wybierać żadnej z tych opcji. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wyeliminowanie tych frustrujących zmarszczek ubrań inwestując, w niezbędną w garderobie parownicę. Zamiast marnować czas i energię możesz ułatwić sobie pracę i wykonać ją w kilka sekund, a żelazko odstawić w kąt.  

Parownica do ubrań dla kogo? 

Z pewnością teraz zastanawiasz się, czy jest to urządzenie dla Ciebie. Tradycyjne żelazka już tak dawno temu pojawiły się w naszych domach, że ciężko wyobrazić sobie życie bez nich. Parownica jednak jest to gadżet, którego kupna z pewnością nie będziesz żałować. 

Dla wielu z nas, prasowanie kojarzy się z godzinami stania przy desce, które powodują uporczywy ból pleców oraz ból ramion, od ciągłego dociskania żelazka do ubrań. W trakcie nietrudno o przypalenie delikatniejszych tkanin oraz poparzenie dłoni. Przy używaniu parownicy, problem ten znika. Przez cały czas pracy widzisz, jak odzież reaguje na temperaturę. Producenci w trosce o dobro klienta zadbali o szczegóły takie jak automatyczny dobór temperatury czy blokadę kapania więc nie musimy martwić się o stratę ulubionej bluzki przez własną nieuwagę.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wyboru, w jakiej pozycji chcemy prasować- pionowo bądź poziomo. Daje to większe poczucie komfortu i pozwala na pracę w każdych warunkach, takich jak podróże. Dzięki niewielkim rozmiarom tego gadżetu, możemy zabrać go ze sobą w każdą podróż rodzinną, służbową i na wakacje. W tym wypadku ważne jest, aby użycie jej na miejscu nie wymagało dużo miejsca i dodatkowych gadżetów koniecznych do zabrania ze sobą. Tutaj, wystarczy nam sama parownica, która bez problemu zmieści się w walizce.

parownice

Niezbędna w garderobie- parownica

Gorący strumień pary wnikający w tkaninę nie tylko świetnie radzi sobie z przy koszmarnych zagnieceniach. Dodatkowo, dezynfekuje część bakterii, które znajdują się na ubraniach oczyszczając je z zanieczyszczeń. Radzi sobie również z usuwaniem zapachu potu, spalenizny oraz dymu tytoniowego. Zastępuje przy tym różnego rodzaju detergenty, które mogą wywoływać alergie i inne podrażnienia skóry- tutaj w zupełności nie są potrzebne. Odświeżenie nią czapek, szali i płaszczów całej rodziny to świetny plan przed rozpoczęciem sezonu zimowego. 

Często po powrocie z pracy czy spotkania pojawia nam się w głowie pytanie: “Co robić, jeśli moje ubrania nie są wystarczająco czyste na powrót do szafy, jednocześnie nie będąc wystarczająco brudnymi na wylądowanie w koszu?” Nie musisz dłużej się zastanawiać. Po prostu użyj parownicy. Zapewni szybkie odświeżenie ubrań, przywróci im perfekcyjną gładkość i pozbawi nieprzyjemnych zapachów pozwalając na ponowne założenie bez konieczności prania. 

prasowanie

Parownice znajdują zastosowanie nie tylko przy odzieży. Bez problemu możesz potraktować nimi ręczniki, pościel, pluszaki Twojego dziecka jak i obrus, ułożony bezpośrednio na stole (poprawki dzięki temu zajmują tylko kilka sekund!). Jeśli problemem jest dla Ciebie prasowanie długich zasłon lub firan, rozwiązaniem będzie powieszenie ich na karniszu, a następnie praca z parownicą. Nie narazisz się na kolejne poprawki i zajmie to zdecydowanie mniej czasu. 

 

Parownice- szybsze i prostsze usuwanie zagnieceń

Po jednym napełnieniu zbiornika żelazka wodą, możemy spodziewać się wytwarzania pary przez około dwadzieścia minut. W przeciwieństwie do tego, parownica może robić to nawet przez dwie i pół godziny. Nie musimy również długo czekać aż rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury ponieważ jest gotowa w mniej niż minutę.  W tym czasie wyprasujesz dokładnie nawet tę straszną koszulę, której tak nie znosisz.

Para dotrze do wszystkich ukrytych zagnieceń, które tradycyjnym żelazkiem łatwo ominąć. Pozostanie Ci tylko ściągnąć ubrania z wieszaka, złożyć i ułożyć w szafie. 

parownica

Do delikatnych koszulek i najlepszej bluzki

Parownica nie dotyka bezpośrednio naszych ubrań, unikając kontaktu z tkaniną, dzięki czemu jest to najdelikatniejsza metoda prasowania. Nie ma potrzeby dociskania ubrań do deski do prasowania co ogranicza możliwość rozciągnięcia materiału i nie pozwala na przypalenie ani zżółkniecie. W dodatku nigdy nie przywiera do nawet najcieńszej tkaniny. Przy elementach z koronki i plisowanych bezpiecznie możesz użyć parownicy. Nie istnieje ryzyko przypalenia ani przegrzania materiału. 

 

Co zrobić, aby “prasowanie” parą stało się łatwiejsze?

  1. Zaraz po wyciągnięciu ubrań z pralki, chwyć je za szwy i strzepnij. Dzięki temu zniwelujesz największe zagniecenia, które pojawiają się przy wirowaniu. 
  2. Koszule, sukienki i inną łatwo gniotącą się odzież powieś na wieszakach. Po wyschnięciu para zdecydowanie łatwiej poradzi sobie z trudnymi detalami.
  3. Prasowanie zacznij od najmniej wymagających ubrań, 
  4. Po zakończonej czynności, przewieś ubrania od razu na inne wieszaki aby uniknąć nowych zagnieceń. 
  5. Jeśli obawiasz się, że ciemne ubrania mogą wyblaknąć, przewróć je na drugą stronę. 
  6. Aby zapewnić sobie dodatkową ochronę, zaopatrz się w rękawicę ochronną. Odizoluje ona źródło ciepła, kiedy będziesz musiał podtrzymać materiał z tyłu. 

prasowanie

Parownica to gadżet, który stanowczo odmieni Twoje życie, jeśli nie jesteś fanem pracy z żelazkiem i zupełnie nie widzisz się z nim w tym duecie. Jeśli jednak nie chcesz rozstawać się ze swoim starym sprzętem, będzie to świetne uzupełnienie. Warto skusić się na ten przedmiot, ponieważ znaleźć możesz go w przystępnych cenach w większości sklepów elektronicznych w Polsce i jest niesamowicie prosty w obsłudze. Dzięki parownicy zawsze będziesz wyglądał schludnie, czysto i pozostaniesz wolny od bakterii i innych drobnoustrojów! 

Powiązane artykuły