Home Life Style Idolki współczesnej młodzieży

Idolki współczesnej młodzieży

by Agata Kubiak
idolki

Idolki współczesnej młodzieży – w jaki sposób uzyskują popularność?

Wirtualny świat we współczesnych czasach ma ogromne znaczenie dla dorastających, młodych ludzi. Pozwala im na oderwanie się od codzienności i na przebywanie w świecie wirtualnie wykreowanym przez Influencerów. Ma to swoje zalety, jak również i wady. Kim są osoby szczególnie chętnie oglądane przez dzieci i nastolatki?

Weronika Sowa „Wersow”

idolki wersow

Wersow

Weronika Sowa, znana jako Wersow jest znana w sieci dużej liczbie odbiorców. Cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodszych widzów. Należy do „Ekipy” założonej przez Friza, którego jest partnerką.

Jest jedną z najbardziej topowych Influencerek w Polsce. W aktywny sposób prowadzi swoje profile w social mediach, utrzymując nieustanny kontakt z fanami. Działa głównie na Instagramie i Youtubie.

Jej instagramowy profil obserwuje już 2,5 miliona osób. Niemal każdego dnia Weronika ma z nimi kontakt poprzez popularne w serwisie „Story’. Dzięki temu jej kontakt z fanami pozostaje niezachwiany, a każdego dnia dołączają do niej nowi obserwatorzy.

Wersow jest założycielką własnego sklepu z odzieżą i dodatkami „Wersow Store”. Skupia się głównie na motywie „Team sówki”, którego jest pomysłodawczynią.

Agnieszka Grzelak

idolki Agnieszka Grzelak

Agnieszka Grzelak

Jest założycielką dwóch kanałów w serwisie Youtube: Agnieszka Grzelak Vlog oraz Agnieszka Grzelak Beauty. Zasięgi jej kanałów są imponujące, a należy wspomnieć również o tym, że nieustannie rosną, przyczyniając się do jej coraz większej popularności.

Kanał AgnieszkaGrzelakVlog obejmuje przede wszystkim treści rozrywkowe. Jest chętnie oglądany przez młode osoby, które w internecie szukają lekkich, niezobowiązujących treści.

Agnieszka Grzelak Beauty ma ściśle określony zakres tematyczny. Jest szczególnie atrakcyjny dla młodych dziewczyn, które mogą odnaleźć w nim poradniki dotyczące dbania o swój wygląd oraz kwestie makijażowe.

Adrianna Skon

Idolki Adrianna Skon

Adrianna Skon

Adrianna również zasłynęła dzięki filmom w serwisie YouTube. Prowadzi haule zakupowe, nagrywa filmy rozrywkowe oraz parodie znanych teledysków.

Jest uznawana za testerkę gadżetów popularnych wśród młodzieży. Jej filmy cieszą się dużym uznaniem wśród młodych widzów. Swój kanał założyła jako piętnastolatka. Od tamtej pory, jej filmy osiągają setki tysięcy wyświetleń.

Największą popularność zdobyła dzięki serii krótkich filmów, w których wcielała się w postacie prowadzące rozmowy na różnorodne tematy. Jej kanał zaczął rozwijać się w zawrotnym tempie.

Dzięki czemu współczesne idolki młodzieży zyskują popularność?

Najbardziej popularne Influencerki w Polsce działają przede wszystkim w serwisach Youtube i Instagram. Popularność zawdzięczają więc ogromnej ilości subskrypcji na swoich kanałach i dużej ilości wyświetleń poszczególnych filmów. Na swoich kontach oferują widzom nie tylko rozrywkę, ale też wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe, w których biorą udział, posty sponsorowane lub konkursy.

Swoją działalność opierają na wszelkiej interakcji z widzami. Najczęściej przy nagrywaniu filmów zachęcają do komentowania i wypowiadania się na określony temat.

Popularne jest także prowadzenie instagramowego dnia, w którym to widzowie, za pomocą głosowania, mają decydować o poszczególnych czynnościach Influencera. Jest to pewnego rodzaju zapewnienie widza, że jego decyzje mogą mieć dla idolki szczególne znaczenie.

Idolki

Idolki współczesnej młodzieży charakteryzuje wspólna cecha – starają się tworzyć treści, które są atrakcyjne dla dużego grona odbiorców. Dzięki temu każdy potrafi znaleźć na ich kanałach temat, który go zainteresuje.

W dzisiejszych czasach to właśnie Influencerki wyznaczają modę i trendy. Młodzi ludzie, a szczególnie dziewczynki, często starają się podążać za ich stylem i upodobaniami. Polegają na ich poczuciu estetyki, dopatrując się pod tym względem pewnego rodzaju nieomylnego autorytetu. Idolki najczęściej oferują swoim widzom specjalne kody rabatowe, związane z ich działalnością, dzięki czemu młodzi ludzie mogą skorzystać ze specjalnie dedykowanych dla nich ofert różnorodnych marek.

Idolki współczesnej młodzieży jako inspiracja?

Jest to szczególnie atrakcyjne dla młodych ludzi, którzy nieustannie szukają własnej tożsamości. Idolki współczesnej młodzieży są chętnie wspierane przez dziewczynki i nastolatki.

Zakres treści zamieszczanych przez nie w internecie, w dużej mierze oferuje wszelkie treści związane z makijażem i modnym ubiorem. Dla młodych dziewczyn najczęściej te kwestie należą do priorytetów, dlatego filmy o tej tematyce często są oglądane w celu zaczerpnięcia inspiracji.

Wersow, Agnieszka Grzelak oraz Adrianna Skon znane są w dużej mierze z poradników makijażowych, a także tzw. hauli zakupowych. Nagrywając filmy polecają swoim odbiorcom poszczególne marki produktów makijażowych lub odzieżowych, tym samym zachęcających ich do kupna. Popularne są także krótkie filmy, w których Youtuberki pokazują widzom etapy swoich makijaży oraz jak na poniższym zdjęciu projektują odzież.

idolki

Młodzież poprzez dopatrywanie się w idolkach definicji sukcesu i sławy, pragnie za nimi podążać. Wirtualny świat często buduje iluzję szczęśliwego życia, wokół którego kręcą się przede wszystkim wyświetlenia.

Dzieci i młodzież chętnie przystają na wszelkie propozycje swoich idoli, dotyczących tematyki filmów i kontaktu z nimi. Dzięki temu mają poczucie uczestniczenia w życiu swoich idoli, a także zyskiwanie wspólnych lub podobnych do nich cech nie tylko wyglądu, ale także charakteru.

Wirtualna iluzja szczęścia?

Młodzi widzowie często nie zdają sobie sprawy, że ich idolki nie były od początku takimi osobami, na jakie są wykreowane w internetowym świecie. Większość z nich stwarza wokół siebie otoczkę nieskazitelności i uznania.

Młodzież towarzysząc Influencerom w ich codziennym życiu, poprzez różnego rodzaju interakcje, często zapomina o swoich codziennych problemach i troskach. Dzięki upatrywaniu się w idolach wszelkich pozytywnych cech pragną stać się ludźmi ich pokroju. Takie przeświadczenie może podnosić ambicje w dążeniu do określonych wcześniej celów. Posiadanie idolki, a zwłaszcza takiej, z którą wielu młodych ludzi potrafi się utożsamić, sprawia, że fani odczuwają z nią szczególną więź.

Powiązane artykuły