Home News Piosenki świąteczne po angielsku i po polsku – lista najlepszych piosenek na Święta 2021

Piosenki świąteczne po angielsku i po polsku – lista najlepszych piosenek na Święta 2021

by Agata Kubiak
Piosenki świąteczne

Piosenki świąteczne po angielsku i po polsku – lista najlepszych piosenek na Święta 2021

Piosenki świąteczne w Święta Bożego Narodzenia to nie tylko choinka, Święty Mikołaj i tuzin uszek w barszczu. Grudniowe święta to przede wszystkim świąteczne piosenki, które wszyscy znają i uwielbiają. Słuchamy ich jadąc samochodem, nucimy w trakcie zakupów, kołyszemy się w ich rytm podczas gotowania.

reklamy i treści spersonalizowaneNiektóre hity, mimo upływu lat, co roku otulają wszystkie serca w zimowe dni, a niektóre wywołują uśmiech, często także łzy wzruszenia.

W świecie muzyki najpiękniejsze jest też to, że mimo iż artyści odchodzą, to piosenki pozostają w naszych głowach i sercach na zawsze. Dzięki temu, wykonawcy wciąż w nas żyją i na nowo zachwycają.

Gwiazdka to także szansa dla młodych artystów, by stworzyli coś, czym wybiją się na powierzchnię, no bo cóż – świat po prostu kocha świąteczne piosenki! Dlatego, jak co roku, grudniowe listy przebojów pękają w szwach od nadmiaru świątecznych utworów. Przyjrzyjmy się więc, jak wygląda lista najlepszych piosenek na Święta 2021?

Piosenki świąteczne po angielsku – zagraniczne tytuły

piosenki świątecznePiosenki wykonywane przez anglojęzycznych artystów są znane i śpiewane na całym świecie. Większość z nich jest radosna i beztroska, lecz są też takie piosenki, które chwytają za serce. Przykładem jest chociażby piosenka „Do They know it’s Christmas” wykonana przez najbardziej popularnych artystów takich jak Phill Collins, George Michael, David Bowie czy Paul McCartney.

reklamy i treści spersonalizowanePrzebój ten miał przynieść pomoc ofiarom klęski głodu w Etiopii. Dzięki swej popularności, utwór został jeszcze dwukrotnie nagrany, nawiązując do innych tragedii i za każdym razem znajdował się na światowych listach przebojów. Zerknijmy więc na pozostałe tytuły świątecznych piosenek po angielsku:

All I want for Chistmas is You – Mariah Carey

Mariah Carey to zdecydowana królowa świąt, a jej piosenkę co roku puszczają namiętnie wszystkie stacje radiowe na całym świecie. Nie sposób przy niej się nie uśmiechnąć czy trochę potańczyć. Mariah nagrała prawdziwy świąteczny hit, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia.

Last Christmas – Wham!

George Michael i Andrew Ridgeley stworzyli jedną z najpiękniejszych piosenek w historii muzyki. Cały świat pokochał „Last Christmas”, który od ponad 30 lat znajduje się w czołówce hitów na Święta.

Merry Christmas Everyone – Shakin’ Stevens

Piosenka „Merry Christmas Everyone” idealnie oddaje klimat świąt – jest rodzinna, wesoła, pełna wspomnień z dzieciństwa i rodzinnego domu. Tak powinny wyglądać święta!

Rockin’ Around The Christmas Tree – Brenda Lee

Brenda Lee ze swoim utworem gości na listach przebojów od lat. Jej piosenka zachęca do celebrowania Świąt w możliwie najbardziej radosny sposób. Kochamy pozytywne piosenki!

Have Yourself A Merry Little Christmas – Frank Sinatra

Nie znam piękniejszej piosenki od „Have Yourself a Merry Little Christmas” Franka Sinatry. Jego głos otula nasze serca niczym jedwab, nadaje Świętom wyjątkowego klimatu. Naprawdę, można pozazdrościć mu talentu rozkochiwania w swoim głosie słuchaczy.

Christmas (Baby Please Come home) – Michael Buble

Mówcie co chcecie, ale ten Pan uwiódł swoim głosem tysiące kobiet. Michael Buble zapraszający nas na Święta…oh, czy może być coś lepszego?

Thank God it’s Christmas – Queen

Na liście najpopularniejszych świątecznych piosenek nie może zabraknąć Queen i ich piosenkę „Thank God it’s Christmas”. Queen śpiewał o tym, że każdy z nas jest odpowiedzialny za dobro wszystkich istot na Ziemi. Warto o tym pamiętać w kwestii pandemii i zmian klimatycznych, które tak bardzo na nas oddziałują.

Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow – Dean Martin

Mimo upływu lat, co roku cieszymy się widząc spadające z nieba płatki śniegu. Dean Martin śpiewa nie tylko o białym puchu, który okrywa świat wokół nas, ale także o cieple domowego ogniska, w którym zawsze możemy się zatopić, by ogrzać nie tylko ręce, ale także serca.

Driving home for Christmas – Chris Rea

Ten utwór w piękny sposób opisuje przedświąteczny zgiełk na ulicach, który tak dobrze znamy. Chris Rea wciąga nas w swój magiczny, świąteczny klimat, budzi w każdym z nas dziecko, które, jak za dawnych lat, wypatrywało pierwszej gwiazdki na niebie i prezentów pod choinką.

Mistletoe and Wine – Cliff Richards

Cliff Richards w wyjątkowy sposób opisuje atmosferę Bożego Narodzenia. Coś się skończyło, coś się zaczęło… A miłość do piosenki Richardsa wciąż taka sama.

Najpopularniejsze polskie piosenki świąteczne 2021

przejdziesz do youtube googlePolskie piosenki świąteczne zawsze znajdują się na grudniowych listach przebojów w naszym kraju. Ich oryginalny, nietuzinkowy klimat, wprawia ludzi w świąteczny nastrój jak żadne inne.

Co roku powstają nowe utwory, jednak jest kilka tytułów, których słuchamy od lat (i nic nie zanosi się na to, by to się zmieniło).

 

 

Dzień Jeden W Roku – Czerwone Gitary

Czerwone Gitary, jak nikt inny, potrafił dotrzeć do ludzkich serc. Ich utwór „Dzień jeden w roku” jest wyjątkowy, ujmujący i wprawia zawsze wszystkich domowników w cudowny, świąteczny nastrój. Kto uronił przy tej piosence kilka łez? Ja tak!

Kto Wie – De Su

Nie znam osoby, która nie wzrusza się słuchając tej piosenki. Brakuje słów, by ją opisać. Ten utwór trzeba po prostu odsłuchać.

Z kopyta kulig rwie – Skaldowie

Przyznać się, kto zawsze słysząc tę piosenkę Skaldów śpiewał machinalnie „Pa papa pa, pa papa pa…”? Na pewno każdy!

Pada śnieg – Edyta Górniak, Krzysztof Antkowiak

Piosenka w wykonaniu Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka jest niezwykle ujmująca i delikatna. Mimo upływu lat, nadal ją śpiewamy i kochamy.

Wiersz na Boże Narodzenie – Grzegorz Turnau

Po śmierci Wojtka Młynarskiego jego syn odnalazł w domu teksty do Bożonarodzeniowych piosenek. Najbardziej znani polscy artyści postanowili w hołdzie tekściarzowi nagrać świąteczną płytę. Piosenkę pt. „Wiersz na Boże Narodzenie” w klimatyczny sposób wykonał Grzegorz Turnau.

Powiązane artykuły