Home Life Style Young Leosia kto to jest ile zarabia za piosenki

Young Leosia kto to jest ile zarabia za piosenki

by Agata Kubiak
Young Leosia

Kim jest Young Leosia?

Nieoczekiwanie weszła na sam szczyt i zrobiła spore zamieszanie! Mowa o Young Leosi, która to obecnie jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia. Sara Sudoł to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w polskim show-biznesie/ Za każdym razem, gdy kobieta rozpoczyna swoją karierę w „Rapie” pojawia się wiele dyskusji, czy jest miejsce w tym gatunku muzycznym dla płci damskiej.

czerwoności największe kluby23-letnia artystka pokazuje, że jest! Różowo włosa piosenkarka, raperka i DJ-ka w bardzo krótkim czasie zyskała gigantyczną rzeszę fanów. Dowodem tego są m.in. jej zasięgi w mediach społecznościowych oraz imponujące wyniki w serwisach streamingowych.

 Życiorys Young Leosi – Jakie szkoły ukończyła artystka? 

Sara Sudoł to artystka młodego pokolenia. Urodzona 13 sierpnia 1998 w Szczecinie. Od początku swojej edukacji ukierunkowała się w stronę muzyki. Była uczennicą IX Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie.

czerwoności największe klubyJest absolwentką Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego.

Zdała również państwowy egzamin z realizacji dźwięku. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła już w 2015 roku, kiedy to nagrywała piosenki pod pseudonimem Sara.

Utwór „Szklanki”, dzięki któremu Young Leosia zyskała popularność

Young Leosia, czyli tak naprawdę Sara Leokadia Sudoł podbiła internet utworem „Szklanki” na początku 2021 roku. Premiera utworu miała miejsce w pandemicznej rzeczywistości (i też o niejhistoryczne wydarzenie mówi utwór), dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie dlatego utwór tak spodobał się słuchaczom, na co wskazują statystyki – utwór został odtworzony ponad 25 milionów razy.

W czasach kiedy codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia o rosnących statystykach zachorowań były niepokojące tekst z refrenu „Czekam aż znowu, będziemy popijać Bacardi w klubie ze szklanki” wpisał się idealnie w obecny na ta chwile stan.

Restrykcje, kolejne lockdowny na pewno dały się w znaki szczególnie młodszym ludziom z naszego kraju. To właśnie one najbardziej odczuwały skutki izolacji i odcięcia od rówieśników.

historyczne wydarzenieRefren utworu ” Szklanki” można powiedzieć, że określał tęsknote za spotkaniami, wyjściami z domu czy też imprezami. Jednak utwór początkowo nie został zauważony jako całokształt.

Niewątpliwie to właśnie słowa refrenu pomogły młodej artystce wybić się dzięki aplikacji „TikTok”. Bo to tam krótkie filmiki z tymi słowami stały się ciekawym stwierdzeniem i inspiracją.

Coraz więcej osób tęskniąc za normalnością, tworzyło filmiki, aby rozbawić, dodać otuchy czy też nawiązać wspólną więź z innymi osobami.

 Kariera muzyczna

Początkowo swoją karierę muzyczną rozpoczęła jako DJ-ka w klubach, takich jak Prozak 2.0, Miłość Kredytowa, Mewa Towarzyska czy Newonce Bar. Zadebiutowała 6 sierpnia 2020 singlem „Wyspy” jednak ten podobnie jak „Zakochałam się, ale zryłeś” został niezauważony wśród twórczości bardziej znanych artystów.

autoryzowanych punktach sprzedażySwoje poważne kroki zaczęła stawiać 16 października 2020, to właśnie wtedy wspólnie z Żabsonem, Beteo i Boruccim wydała singel „ULALA”, który dostał się na polskie streamingowe listy przebojów takie jak  Apple Music, iTunes czy też Spotify. Jednak tak ogromną popularność dała jej dopiero premiera wyżej wymienionego utworu „Szklanki”.

Young Leosia dyskografia

Aktualnie można mówić, że Young Leosia na swoim koncie ma już kilka utworów, które są rozpoznawalne. W czerwcu zagrała główną rolę w teledysku Maty do utworu „Kiss cam (podryw roku)”
Piosenka „Jungle Girl” we współpracy z Żabsonem to utwór, który znalazł się na jej debiutanckim albumie pt. Hulanki, który został wydany 23 września nakładem wytwórni Intenaziomale.
Young Leosia nagrała płytę nastawioną na dobrą zabawę, na kluby i powrót do normlaności. A jej sukces – nie tylko wśród małoletnich słuchaczy – dowodzi temu, że każdy potrzebuje swojego przyjemności w różnego tego znaczeniu.
Dzień później, czyli 24 września młoda artystka opublikowała teledysk do utworu „Baila Ella”.

W ciągu miesiąca uzyskał on 8 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Wzięła gościnnie udział w realizacji singla Nik Tendo pt. ” Loyal”. Na swoim koncie ma także takie teledyski jak „List’, „Jedna godzina”, „Trajektorie”, „Samoświadomość”, „Wyspy”, „#Hot16Challenge2”. Warto zaznaczyć, że młoda artystka zdobyła także nagrodę w Plebiscycie Sanki 2021.

Young Leosia

 Przyszłe plany młodej artystki

To dopiero początek kariery młodej artystki – bo nie tak dawno zapowiedziała swoją pierwszą trasę koncertową. Artystkę będzie można spotkać między innymi w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie czy też Gdańsku.
Rosnące znów statystyki pokazują, że być może koncerty Young Leosi będą właśnie tymi ostatnimi przed ponownym zamknięciem. Dlatego artystka zaprasza i gwarantuje mocny bas i zabawę na maksa.

Swoją trasę wyobraża sobie w tłumie ludzi, którzy zapełnią cały klub.. klub, który będzie skakać a ściany będą się trząść. Nietrudno to sobie wyobrazić, jeśli tysiąc osób na raz będzie skandować refren dobrze znanego im utworu „Szklanki”.

Powiązane artykuły