Home Moda Fryzury, które zmieniają kobietę

Fryzury, które zmieniają kobietę

by Agata Kubiak
Fryzury, które zmieniają kobietę

15 fryzury, które zmieniają kobietę „po 50” w babcię!

Powyżej 50tego roku życia kształt twarzy się zmienia, a włosy są w słabszej kondycji. Końcówki szybko się łamią, a kolor szarzeje. Ważne jest, aby dobrać idealną dla siebie fryzurę. W artykule przedstawimy 15 fryzur, których warto unikać.

farbowanie włosówNajczęściej zdarza się tak, że kobiety modelują, lub ścinają włosy w jeden sposób przez całe życie włosy, po czym nie orientują się, że na pewnym etapie życia ta fryzura nie jest już przeznaczona dla nich.

Celem doboru fryzury i zmiany wcześniejszych przyzwyczajeń kobiety jest zakrycie i odwrócenie uwagi od niedoskonałości skóry, problemów z przebarwieniami, oraz zmarszczkami mimicznymi.

Problem jest wtedy, kiedy kobieta postanowiła zakryć średniej jakości stan skóry twarzy, poprzez dobór fryzury na własną rękę, a w rzeczywistości okazało się, że wyeksponowała ona wszystkie wady swojej twarzy, oraz postarzała się w okamgnieniu o 20 lat.

modne fryzuryDługie, rozwiane włosy

Bywają przypadki, gdzie takie rozwiązanie kobietom służy, z uwagi na fakt, że włosy są w doskonałej kondycji.

Harmonijny wygląd w tym przypadku to jednak rzadkość.

Częściej jednak to rozwiązanie będzie niekorzystne z uwagi na fakt puszących się, w słabej formie włosów. Niektórzy z fryzjerów uważają, że Panie powinny w tym wieku mieć włosy maksymalnie do łopatek.

Włosy w tym wieku nie są w najlepszej formie, a co więcej przylegają oklapnięte do twarzy zaburzając proporcje twarzy.

Ten wybór fryzury wygląda chaotycznie, nie jest dopracowany, oraz nie doda wdzięku kobiecie  tym wieku.

Długie falowane włosy

pielęgnacja włosówDługie falowane włosy wyglądają dobrze kiedy są sprężyste, zdrowe oraz błyszczące. By wyglądać dobrze potrzebują siły i witalności. Ciężko o te cechy włosów po 50tce.

długie włosyW tym wieku włosy nie przeżywają drugiej młodości, więc ciężko będzie otrzymać planowany efekt.

W zamian za to możemy otrzymać puszące się, poplątane niedoskonałości.

W ten sposób nie osiągniemy klasy, stylu, oraz elegancji.

Ta fryzura to rewelacyjne rozwiązanie dla młodych kobiet, gdzie włosy są w świetnej kondycji.

Włosy spięte w kucyk lub kok

włosy długieTa fryzura jest idealna dla kobiet z piękną, zdrową cerą.

Włosy spięte do góry odsłaniają każdy centymetr twarzy, w związku z tym dobrze jest mieć czystą, bezproblemową skórę. W wieku 50 lat nie odmłodzimy się fryzurą.

Gdy nasza twarz jest bogata w zmarszczy mimiczne, przebarwienia czy niedoskonałości skóry, ciężko będzie sprostać efektom, jakie uzyska młoda osoba. Francuski kok, ponieważ o nim mowa to fryzura sięgają starożytnego, greckiego stylu.

modna fryzuraKażda kobieta, tworząc to upięcie doda sobie lat nieważne od metryki.

Jeśli więc kobieta ma 50lat i upina koka, spokojnie może liczyć na gwarancję dodania lat.

Fryzury z objętością

Wprowadzenie w swoim wyglądzie zmian pt. dobranie fryzury z objętością doda jedynie lat.

Fryzury te nie dość, że są bardzo trudne, tak dodatkowo absolutnie nie są polecane w tym wieku.

Spokojnie w ten sposób można dodać sobie kolejne ćwierć wieku!

Fryzura ta była modna w okresie międzywojennym, więc podświadomie w oczach innych ludzi będziemy wyglądać staro, dodając sobie różnice lat w luce pokoleniowej.

Bardzo krótkie fryzury damskie

objętość włosówKrótkie fryzury dla kobiet po 50 roku życia są bardzo pożądane. Jednak nie ma co przesadzać.

Należy mieć nie za bardzo odsłonięte czoło, uszy, oraz szyję. Jeśli w ten sposób zetniemy włosy u fryzjera, będziemy żałować już po 15 minutach z uwagi na fakt, że tak odsłonięte kości policzkowe pokażą wszystkie swoje niedoskonałości.

męskie fryzuryMocno odsłonięte czoło również pokaże szereg zmarszczek. Nie jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla kobiet, które mają pięćdziesiąt lat.

Tak noszona fryzura, najlepiej wygląda w połączeniu ze świeżą skórą twarzy, która nie posiada niedoskonałości, zmarszczek, czy w młodszym wieku nawet trądziku.

Strzyżenie Carre na proste włosy

Bardzo ładny efekt dadzą osobie w młodym wieku, jednak znów z uwagi na niedociągnięcia skóry w tym wieku, wiele niedoskonałości oraz zmarszczek ten typ fryzury pogorszy nas wygląd.

modna grzywkaNależy mieć na uwadze, że nie tylko wyżej wymienione fryzury będą złe w tym wieku.

Panie muszą unikać tapirowania, oraz kręcenia loków. Niekorzystne będzie wprowadzenie ciemnych kolorów, a już najbardziej niebezpieczna będzie koloryzacja na czarny.

W tym wieku należy odświeżyć swój wygląd poprzez dopasowaną fryzurę u doświadczonego stylisty.

Pomyłek na własną rękę może być na prawdę dużo. Od podanych wyżej fryzur oczywiście istnieją wyjątki. Nie każda Pani ma przerzedzone włosy, czy mnóstwo zmarszczek mimicznych.

modne cięcieNie każda też ma przebarwienia na twarzy, czy widoczny stan odwodnienia skóry.

Jednak spis tych fryzur, jest kluczową formą w jaki sposób szybko i niekorzystnie można dodać sobie lat mając całkiem przeciętną urodę, podyktowaną już wiekiem.

Fryzurą możemy dodać klasy, oraz elegancji kiedy do kształtu twarzy, oraz stanu skóry ją dopasujemy. Dodając do tego odpowiedni kolor włosów kobieta po 50tce może wyglądać cudownie. Większość z wyżej przedstawionych fryzur zestawia się ze stanem skóry twarzy.

Tak naprawdę jest to główny czynnik, jak dalece kobieta w tym wieku swobody oraz szaleństwa może sobie pozwolić.

Nie ma rady, by kobiecie po pięćdziesiątym roku życia było dobrze w każdej z tych fryzur, jednak zdarzyć się może, że akurat jeden sposób z rozpisanych będzie pasował mimo wszystko do blasku skóry konkretnego typu urody z nieskazitelną cerą.

Modelowanie, oraz wybór fryzury zależy przede wszystkim od indywidualnego przypadku. Natura widziała już naprawdę wiele.

Najgorsze fryzury dla pań 50+. Za duża fryzura

Nie

Za duża fryzura

Nie tylko farbowania i cięcia potrafią skutecznie dodać lat. Dojrzałe kobiety powinny szczególnie uważać na tapirowanie, lakierowanie, a także kręcenie włosów. Takie zabiegi dodają objętości kosmykom. Nie tylko postarzają, ale również sprawiają,  że  fryzura wygląda tanio i niemodnie.

Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-najgorsze-fryzury-dla-pan-po-50-tce-bezlitosnie-postarzaja,nId,5652949#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Powiązane artykuły