Home Life Style Żywioły znaki zodiaku w związku

Żywioły znaki zodiaku w związku

by Agata Kubiak
znaki zodiaku

W astrologii wyróżnia się 12 znaków zodiaku, które energie są ściśle związane z poszczególnymi żywiołami natury. Energie te mają ogromny wpływ na nasze upodobania, charakter oraz talenty, z jakimi się rodzimy.

żywioły znaków zodiakuKompatybilność żywiołów jest niezwykle istotną kwestią przy wyborze życiowego partnera. Wiedza o znakach zodiaku i ich powiązaniach z żywiołami może znacząco ułatwić nam życie i pomóc odnaleźć naszą prawdziwą miłość.

Przedstawicielami żywiołu Ognia są: Baran, Lew i Strzelec; Wody: Rak, Skorpion i Ryby; Ziemię reprezentują: Byk, Panna i Koziorożec, a Powietrze: Bliźnięta, Waga i Wodnik.

Ogień + Ogień

Dwa ogniste promyki połączone w jedno mogą zamienić się w wielki i potężny płomień pasji i namiętności. Dwie osoby o ognistym usposobieniu tworzą naprawdę gorącą parę. Niemniej jednak wyrazisty i płomienny temperament może oznaczać także naprawdę intensywne u gorące kłótnie.

Przedstawiciele żywiołu Ognia to z reguły osoby o naprawdę mocnych charakterach, które bardzo cenią swoje ego i są w stanie o nie walczyć jeśli zajdzie taka potrzeba. Ogniste znaki są pełne pasji i siły woli, dlatego nigdy nie odpuszczają jeśli im na czymś naprawdę zależy.

Są uparte, ale nie dlatego, aby zrobić komuś na złość. Po prostu mocno wierzą we własne poczucie prawdy i sprawiedliwości. Znaki Ognia słyną ze swojej rozbrajającej szczerości, co jak wiadomo, nie zawsze jest kluczem do szczęśliwego związku. Oczywiście nie chodzi o to, aby oszukiwać się nawzajem, ale o to, aby nie być okrutnym w swojej prawdzie.

A takie są właśnie znaki Ognia: okrutnie szczere. W związek dwóch znaków spod żywiołu Ognia nigdy nie wda się rutyna. Osoby te będą zawsze pobudzać się wzajemnie do nowych działań, będą z przyjemnością poddawać się nowym wyzwaniom i chętnie realizować nawet najbardziej szalone pomysły.

Ogień + Ziemia

Uważa się, że przedstawiciele znaków żywiołów Ognia i Ziemi to są w stanie utrzymać wyjątkowo stabilną relację. O ile w przypadku Ziemi, spokój, rutyna, cykliczność i przewidywalność to cenne wartości, o tyle Ogień może w pewnym momencie zacząć naprawdę się nudzić.

Oczywiście przy zdrowym podejściu taki związek jest w stanie przetrwać pod warunkiem, że obie osoby zrezygnują z reprezentowania swoich skrajnie różnych cech. Znak ziemski może nieco się rozruszać przy znaku ognistym. Poczuć czym jest spontaniczność i przeżyć naprawdę fascynującą przygodę.

Z kolei znak ognisty być może zrozumie dzięki znakowi ziemskiemu, że życie to nie tylko zabawa i warto czasem na poważnie pomyśleć o swojej przyszłości. Jeśli jednak każde uparcie będzie stać przy swoim – na dłuższą metę taki związek nie ma większych szans na szczęście.

Ogień + Woda

Nie ma chyba lepszego sposobu na przedstawienie skrajności, niż przywołanie przykładu Wody i Ognia. Takie połączenie w naturalnym świecie nie ma prawa bytu. A jak jest w relacjach między przedstawicielami tych żywiołów?

Wszystko zależy od tego, czy jesteście pilnymi uczniami i czy w ogóle chcecie stale dowiadywać się nowych rzeczy o życiu, o miłości i o samych sobie. Aby związek Ognia i Wody przetrwał i miał szanse na szczęśliwą przyszłość, musicie przede wszystkim stłumić swoje drastyczności i okazać pełen szacunek dla odmiennej natury partnera.

Jeśli nie jesteście gotowi na to, aby nieco poskromić swoje ego, ten związek zwyczajnie się nie uda. Jeśli jednak jesteście otwarci i gotowi na wystawianie się wzajemnie na próbę, taka relacja może być fascynującą przygodą.

Ogień + Powietrze

Ogień i Powietrze to dwa najbardziej niestabilne, nieprzewidywalne i trudne do poskromienia żywioły. Żadna z tych sił nie jest uziemiona, co oznacza, że żadna nie jest w stanie zapuścić korzeni. Jak to przekłada się na relacje pomiędzy reprezentantami tych dwóch żywiołów?

W naturze powietrze stale wznieca ogień. Wraz ze wzrostem intensywności podmuchów powietrza, ogień rośnie i zmienia się w potężny płomień, a często także w prawdziwy pożar. Tak samo jest w relacji Ogień-Powietrze. Trudno odmówić jej intensywności, ale czasami jest ona trudna do poskromienia.

Spontaniczność i chęć wspólnego przeżywania przygód to jednak zdecydowanie za mało. Aby związek mógł przetrwać musi być zbudowany na mocnym i stałym fundamencie.

Ziemia + Powietrze

Ziemna i Powietrze może pretendować do tytułu „power couple” oczywiście pod warunkiem, że będziecie umieli stworzyć zgrany zespół, który jest gotowy zarówno na wspólne świętowanie sukcesów, jak i opłakiwanie porażek. Powietrze i Ziemia mogą, wspólnymi siłami, osiągnąć naprawdę wiele.

Odrobina pracy ze strony każdego z partnerów może sprawić, że wasz związek będzie praktyczny, produktywny i rozwijający. Z pewnością nie zabraknie w nim dyskusji, w czasie której obie strony mogą zabłysnąć swoim przenikliwym intelektem. Problem może się jednak zacząć w momencie, gdy przestaniecie działać w teamie i zaczniecie ze sobą rywalizować.

Kiedy znak powietrzny zacznie zbyt krytycznie patrzeć na swojego partnera i wymagać od niego rzeczy, których sam nie jest w stanie zrobić, szybko poprowadzi ten związek ku przepaści. Z drugiej jednak strony jeśli znak ziemski będzie spowalniał przedstawiciela Powietrza – nie zapewni mu przestrzeni, której bardzo potrzebuje i będzie stale podcinał skrzydła – związek ten jest skazany na porażkę.

Ziemia i Powietrze to z astrologicznego punktu widzenia połączenie o wyjątkowym potencjale. Warto jednak pamiętać, aby nie zmarnować go poprzez wybujałe ego i stawianie nierealnych do osiągnięcia oczekiwań względem partnera.

Ziemia + Ziemia

Przedstawiciele znaków ziemskim żyją w swoim własnym tempie. Jest ono zdecydowanie wolniejsze od tego, w jakim żyją pozostałe znaki zodiaku. Nic więc dziwnego, że dwóm ziemskim znakom jest ze sobą po prostu dobrze. Znaki ziemskie nie lubią wychodzenia ze swojej strefy komfortu.

Wprost przeciwnie – całe swoje życie starają się stworzyć harmonijną przestrzeń, w której poczują się bezpiecznie. I nie budują jej tylko dla siebie, ale także dla swoich najbliższych. Znaki ziemskie cenią sobie poczucie bezpieczeństwa i chcą, aby ich najbliższe osoby cieszyły się z pełni komfortu i szczęścia. Wydawać by się mogło zatem, że fundamenty tego związku i wspólne wartości nie są w stanie go zburzyć.

Czy jest zatem coś, co może doprowadzić miłość do finału? Tak. Tym czymś jest pesymistyczne patrzenie w przyszłość, brak planów i ambicji, brak pomysłów i zaangażowania w budowanie wspólnej przyszłości. Jeśli znak ziemski nie będzie miał w partnerze wsparcia, zostawi go i znajdzie kogoś, kto doceni jego zaangażowanie.

Ziemia + Woda

Ziemia i Woda to bardzo zgodne i harmonijne połączenie. W naturze nic nie wyrośnie przecież w ziemi, która jest pozbawiona stałego dostępu do życiodajnej wody. Związek znaków ziemskich i wodnych jest zrównoważony i rozwijający.

Osoby te zazwyczaj mają całkiem odmienne usposobienia, ale potrafią idealnie się uzupełniać. Wspólne działanie i wzajemny szacunek, jakim obdarzają się znaki ziemskie i wodne może sprawić, że będzie to naprawdę szczęśliwa i zgoda para i to do grobowej deski.

Zgodność między nimi jest tym, co sprawia, że osoby te czują się w swoim towarzystwie bardzo swobodnie i otwarcie potrafią mówić o swoich potrzebach czy lękach. Tak zgodny i harmonijny związek może zostać rozbity tylko z jednej przyczyny – jest to osoba trzecia, która wywiera zbyt duży wpływ na jednego z partnerów i wprowadza chaos i zamieszanie w ich spokojnym życiu.

Woda + Woda

Przedstawiciele żywiołu wody to z reguły bardzo emocjonalne i wrażliwe osoby. Ich wrażliwość i wspólne ideały mogą być fundamentem naprawdę zdrowej i szczęśliwej relacji. Z drugiej jednak strony nadmierna emocjonalność tych osób może sprawić, że często popadają one w melancholię i pesymizm.

Nic nie zabija związku bardziej niż brak wiary w szczęśliwą i udaną przyszłość. Jeśli jednego z partnerów pochłoną czarne myśli, drugi będzie mocno współodczuwał  wszystkie lęki i niepokoje. Relacja oparta na negatywnym myśleniu i braku wiary w powodzenie, może po prostu się nie udać. Receptą dla znaków wodnych jest nauczenie się odpuszczania niektórych emocji i pozwolenie życiu płynąć tak jak woda w rzece.

Woda + Powietrze

Chyba każdy wie czym w naturze jest połączenie wody i powietrza? Relacja tych dwóch znaków może doprawdy przypominać sztorm. Oczywiście początki to subtelny wir wrażeń spowodowany wzajemną fascynacją i chęcią odkrywania nowych lądów.

Ta fascynacja niestety szybko mija, a odkryte lądy okazują się być czymś zupełnie innym niż się spodziewaliśmy. W związku Wody i Powietrza zawsze coś się dzieje. Brak wspólnych celów i kierowanie się powierzchownymi uniesieniami nie jest jednak kluczem do udanej relacji.

Powietrze + Powietrze

Powietrze to najbardziej niestały, nieuchwytny i nieprzewidywalny żywioł. Osoby spod znaków powietrznych są takie same. Związek osób o typowym dla powietrza usposobieniu może być dla obu stron drogą przez mękę. Oczywiście początki relacji zwykle są pełne czułości i namiętności.

Później jednak każde odczuwa potrzebę zbudowania własnej przestrzeni. Znaki powietrzne z reguły nie lubią pracować w teamie, chyba że pracują z osobą, która potrafi ich poskromić. Dwójce znaków powietrznych raczej się tego nie uda. Dlaczego? Bo żadne z nich nie chce nikogo poskramiać ani co gorsze, żyć w poczuciu ograniczenia.

Powiązane artykuły