Home Moda Bransoletka charms – stylowy prezent pod choinkę

Bransoletka charms – stylowy prezent pod choinkę

by Agata Kubiak
Bransoletka charms

Biżuteria w rozmaitej formie towarzyszy nam od wieków. Dawniej pełniła różne funkcje – była talizmanem, podkreślała pozycję społeczną, mówiła o przynależności do różnych grup. Dzisiaj przede wszystkim jest piękną ozdobą oraz cenną pamiątką – może też mieć znaczenie symboliczne, dlatego doskonale sprawdza się jako prezent.

 

Bransoletka charms – krótka historia wielkiej mody

Dzisiejsza biżuteria jest tworzona z różnych materiałów, m.in. cennych kruszców oraz kamieni szlachetnych. Taka ma największą wartość. Przede wszystkim ma ona wpisywać się w styl i podkreślać indywidualność osoby, która ją nosi. Jeśli szukasz pomysłu na stylowy prezent, jedną z propozycji będzie damska bransoletka charms. Pomoże świetnie podkreślić osobowość i doda całości charakteru.

Pierwsze charmsy powstały w 1889 roku. Wymyśliła i wyprodukowała je firma Tiffany. Pierwsza bransoletka składała się z pojedynczego łańcuszka z serduszkiem. Firmie udało się stworzyć jedyną w swoim rodzaju bransoletkę, która zrewolucjonizowała świat biżuterii.

Popularne rodzaje charmsów

Charmsy dzielą się na zawieszki i beadsy. Pierwsze są instalowane na łańcuszku, do czego służy tradycyjne zapięcie jubilerskie, czyli po prostu karabińczyk. Z kolei beadsy to ozdoby z dziurką wewnątrz, przez którą przewleka się bransoletkę.

Charmsy mają różne kształty – modne są m.in. zawieszki w kształcie zwierząt, roślin, serc, postaci z bajek, postaci magicznych. Popularne są także słoneczka, tęcze, jednorożce, samochody, motocykle, symbole przyjaźni czy wierzeń. W prezencie idealnie sprawdzi się bransoletka charms ze spersonalizowanymi zawieszkami. Mają one wartość pamiątkową i sentymentalną, bo są niepowtarzalne.

Bransoletka z charmsami – indywidualny charakter biżuterii

Bransoletki z zawieszkami powstają z myślą o osobach ceniących indywidualny charakter biżuterii. Dzięki bazie można ją zmieniać i dowolnie tworzyć. To od Ciebie zależy, czy umieścisz na niej grawer, ile będzie miała charmsów i jakie będą ich rodzaje. Zmieniając poszczególne charmsy, zmieniasz wygląd bransoletki. Można wykorzystać przy projektowaniu własną fantazję i kreatywność.

Do wyboru są gotowe modele, ale można też przygotować ją od podstaw. Jeśli znasz ulubione kamienie czy kolory osoby, dla której szukasz upominku, warto z tej wiedzy skorzystać. Taka bransoletka będzie idealnym dodatkiem do wielu stylizacji. W każdej chwili będzie można zmienić jej charakter – na casualowy, elegancki czy wieczorowy.

Na zlecenie W.Kruk.

Powiązane artykuły