Home Life Style Jakie są osoby spod znaku Panny?

Jakie są osoby spod znaku Panny?

by Agata Kubiak
Jakie są osoby spod znaku Panny?

Panna jest szóstym z kolei znakiem zodiaku. Za patrona osób spod znaku Panny uchodzi Merkury. Jeżeli chodzi o datę urodzenia zodiakalnych Panien, przypada ona między 24 sierpnia a 23 września.

znakiem pannyJeżeli mamy w swoim otoczeniu osoby, którym patronuje Merkury, powinniśmy poznać ich największe zalety oraz rzecz jasna wady.

Dobrze byłoby poznać także ogólną charakterystykę Panien, dzięki czemu być może łatwiej będzie nam się z nimi dogadać.

Wreszcie, warto byłoby też mieć świadomość tego, jakie są znane osoby spod znaku Panny. 

Jakie są osoby spod znaku Panny?

Jeżeli znamy osoby spod znaku Panny, zapewne interesuje nas ich ogólna charakterystyka. Każdy z nas jest oczywiście inny, ale to, jaki mamy znak zodiaku, determinuje w jakimś stopniu nasz charakter.

charakterystyka znaku zodiakuZodiakalne Panny są zazwyczaj bardzo schludne i uporządkowane. Nie znoszą bałaganu zarówno na zewnątrz siebie, jak i w swoim wnętrzu.

Możemy zatem spodziewać się, że zodiakalnym Pannom przeszkadzać będzie zamieszkiwanie pod jednym dachem z osobami chaotycznymi.

Związki romantyczne Panien z osobami, które nie są poukładane mogą zatem nie być zbyt dobrym pomysłem.

Jeżeli jednak stronom uda się osiągnąć jakiś kompromis, łączące ich uczucie nie musi się wypalić.

Zodiakalne Panny nie powinny mieć jednak problemów z tym, aby się z nimi przyjaźnić. Zodiakalnym Pannom nie można odmówić również pracowitości. Śmiało dążą do postawionych sobie celów, a kiedy je osiągają nie świętują zbyt długo.

osoby urodzoneZajmują się wówczas planowaniem kolejnych i organizowaniem przestrzeni, w której możliwe będzie szybkie osiągnięcie ich. Osoby, którym patronuje Merkury są także skromne oraz uprzejme.

Nie zranią nikogo w sposób świadomy. Najprawdopodobniej nie zrobią tego także nieświadomie, gdyż ich empatia jest dość wysoko rozwinięta. Są zatem zdolne do wczuwania się w emocjonalne stany innych ludzi. 

Jakie są ich zalety?

To, co dla jednych może być zaletą charakteru Panien, dla innych może być ich wadą. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że zodiakalne Panny są pracowite i sumienne.

znaki zodiakuStosunkowo łatwo i szybko radzą sobie ze stawianymi przed nimi wyzwaniami. Dzięki temu czują się pewnie w miejscu, w którym aktualnie się znajdują.

Zodiakalnym Pannom nie sposób odmówić także tego, że potrafią znaleźć balans pomiędzy pracą a odpoczynkiem.

Nie lekceważą go, bo wiedzą, że jest im potrzebny do tego, aby czuły się dobrze. Pannom nie sposób odmówić także wysoko rozwiniętej zdolności logicznego myślenia.

Mają dość analityczny umysł, który pomaga im w radzeniu sobie z kłopotami, zarówno z tymi mniej, jak i bardziej poważnymi. Panny bywają także bardzo pomocne. Jeżeli poprosimy je o coś, na pewno dotrzymają danego nam słowa. Na uwagę zasługuje również wierność Panien.

znaku zodiakuZodiakalne Panny są wyjątkowo lojalne, zarówno w związkach romantycznych, jak i w przyjaźniach. Nie musimy zatem obawiać się tego, że zawiodą nasze zaufanie.

Nie ulega wątpliwości, że osobom spod znaku Panny nie można odmówić również dużego poczucia obowiązku. Jeżeli mają do spełnienia jakąś rolę, poświęcą się jej. Są bowiem odpowiedzialne aż do przysłowiowego bólu.

Prędzej zawiodą same siebie niż kogoś, na kim im zależy lub kogoś, wobec kogo czują się zobowiązane.

Pannom nie sposób odmówić także wielu praktycznych umiejętności.

Zazwyczaj są one wspaniałymi paniami domu. Bez większych trudności radzą sobie z takimi czynnościami jak gotowanie, pieczenie czy porządkowanie poszczególnych pomieszczeń w swoim domu czy mieszkaniu.

Co więcej, sprawia im to autentyczną przyjemność. Wielu mężczyzn dąży zatem do tego, aby zdobyć serce wymagającej Panny.

Warto także wspomnieć o tym, że osoby, którym patronuje Merkury dbają nie tylko o przestrzeń, ale również o swój wygląd zewnętrzny.

panna kierujePrzywiązują sporą wagę do tego jak wyglądają oraz do tego, jak się ze sobą czują. Nie wybiorą ubrań, w których czują się niepewnie.

Będą kompletować elementy danej stylizacji do momentu, aż będą w pełni zadowolone.

Może zająć im to całkiem sporo czasu, ale na pewno nie będzie on nieprzyjemnie spędzony. Panny uwielbiają się bowiem stroić. 

Jakie są ich wady?

Dobrze byłoby także zdawać sobie sprawę z tego, jakie są wady osób spod znaku Panny. Zdaniem niektórych mogą być nimi nadmierna pracowitość oraz schludność. Nie spodoba się ona osobom, którym trudno zachować zdrowy work-life balance. Poza tym, Panny bywają wyjątkowo kapryśne i wymagające.

dyskretne romanseTo prawda, że wymagają także sporo od siebie, ale nie zmienia to faktu, że ciężko trafić w ich gust. Na pewno nie będą zadowolone z banalnych i oczywistych rozwiązań. Jeśli chcemy zaprosić Pannę na randkę, musimy wykazać się pomysłowością.

W przeciwnym bowiem razie, musimy liczyć się z odmową. Wadą Panny może być także jej małomówność. Zodiakalne Panny są bowiem dosyć oszczędne w słowach. Nie są wylewne i uczuciowe.

Osoby, które oczekują romantycznych uniesień mogą więc nie być zbyt zadowolone z zachowania Panien. Wyjątkowo trudno jest bowiem wyczuć, w jakim aktualnie nastroju się znajdują.

żywioł ziemiWybuchowość nie jest czymś co je charakteryzuje, dlatego nawet gdy są rozzłoszczone, mogą tłumić ową złość w sobie.

Nie jest to niestety zdrowe. Panny, które tłumią złość w sobie mają skłonność do wpadania w stany melancholijne, a nawet depresyjne.

Dobrze byłoby zatem, gdyby nauczyły się one wyrażać złość w sposób zdrowy, zamiast udawać, że są ponadto, aby się złościć.

Dobrym pomysłem może okazać się chociażby aktywność fizyczna. Systematyczne uprawianie jej może pomóc w zdrowym wyrażaniu gwałtownych uczuć. Panna powinna także rozwijać swoje zainteresowania, co również pozwoli jej na poprawę samopoczucia psychofizycznego. 

chwilowym namiętnościomZnane osoby spod znaku Panny

Wiele znanych osób urodziło się pomiędzy 24 sierpnia a 23 września. Mowa tu między innymi o pisarzach takich jak Lew Tołstoj, Agatha Christie czy Stephen King. Zodiakalne Panny to również aktorzy tacy jak Cameron Diaz, Sophia Loren czy Borys Szyc.

Merkury patronuje także osobom ze świata muzyki, takim jak Katarzyna Nosowska czy Sanah. Wśród sławnych osób spod znaku Panny wyróżnić należy także sportowca Bartosza Nowaka, Jakuba Słowika oraz Maffashion. 

Powiązane artykuły