Home Life Style Lew – horoskop

Lew – horoskop

by Agata Kubiak
Lew

Lew

Sprawdź czym charakteryzują się osoby spod znaku Lwa, jakie są kamienie szlachetne odpowiadające temu znakowi oraz jakie choroby najczęściej dotykają Lwy.

Życie Lwów zdecydowanie podporządkowane jest żywiołowi ognia. Wskazuje to na umiejętność dążenia do celu za wszelką

cenę oraz wyjątkową ambicję. Lwy uwielbiają znajdować się w centrum zainteresowania i przyciągać wzrok

Znak  Lew ten łączy w sobie siłę i zdecydowanie z delikatnością i wrażliwością. Znacie kogoś spod znaku Lwa? Chcecie poznać więcej cech charakteryzujących takie osoby?

Zodiakalny Lew charakterystyka. Jakie są Lwy?

znak zodiaku

znak zodiaku

Lew jest bez wątpienia najbardziej charyzmatycznym znakiem zodiaku, co w połączeniu z pozytywnym nastawieniem do świata pozwala na pokonanie każdych trudności.

Lwy starają się znaleźć pozytywne strony we wszystkim co robią, więc nawet popełnione błędy  i porażki przyjmują ze zrozumieniem i uśmiechem.

Nie boją się ciężkiej pracy, lecz w zamian za to oczekują wyśmienitych efektów. Dlatego też od innych jak i od siebie dużo wymagają, przez co bywa, że nakładają na siebie zbyt dużo zajęć. Są to osoby ambitne, dostojne i z nienagannymi manierami, co czyni je duszami towarzystwa i są ulubieńcami salonów. Uwielbiają nawiązywać nowe kontakty, spotykać się z ludźmi i cały czas mieć przy sobie towarzystwo.

horoskop miesięczny

horoskop miesięczny

Lwy lubią też słuchać komplementów na swój temat, przez co czasami wpadają w tarapaty, gdyż są w stanie uwierzyć na słowo każdemu, kto tylko będzie umiał odpowiednio do nich podejść.

Trzeba mieć też na uwadze, że Lwy nienawidzą odmowy. Jeśli cokolwiek nie idzie po ich myśli stają się skłonne do awantur i stawiania na swoim.

Największym upodobaniem Lwów jest też wszystko, co luksusowe, nietypowe, lub będące poza możliwościami zwykłych śmiertelników. Stąd tez ich tendencja do popadania w długi.

Lew data

Każda osoba, która urodziła się pomiędzy 23 lipca, a 23 sierpnia to zodiakalny Lew.

Lew-kolor, kamień, kwiat

Żywiołem związanym z osobami spod znaku Lwa jest ogień. Nic więc dziwnego, że kolorem, który symbolizuje Lwy jest czerwień. Oddaje ona żywiołowość i pełne energii usposobienie, oraz ciągłe dążenie do celu. Kolejną barwa, która idealnie pasuje do Lwów jest złoty. 

Ten kolor z kolei oddaje ich upodobanie do luksusu i wyróżniania się spośród tłumu.

Idealnym kamieniem dla Lwa jest cytryn. Dodaje on wiary we własne siły i pozwala przychylniejszym okiem spojrzeć na swoje wady i słabości, przyczyniając się do osiągania sukcesów i rozwijania swoich umiejętności.

Kolejnym kamieniem, którego działanie może mieć dobroczynny wpływ na Lwa jest granat– zaliczany do krzemieni. Kamień używany jako talizman przez Lwy powinien wzmacniać ich najlepsze cechy- odwagę, dumę, wytrzymałość i pewność siebie. Dokładnie taki jest granat.

Chroni on również przed napadami negatywnych myśli, czy ataków paniki oraz przypływów złości, które tak często nękają osoby spod znaku zodiaku Lwa.

W zamian oferuje spokój wewnętrzny i równowagę psychiczną, dzięki czemu Lwy będą mogły skupić się na rozwoju swoich talentów i umiejętności.

Talizman z granatu na przykład w formie naszyjnika czy bransoletki pomoże Lwu w każdej trudnej sytuacji, wyciszając gonitwę myśli, co pozwoli podejmować trudne decyzje, czy rozstrzygać trudne spory.

Kwiatami, które najbardziej pasują do osób spod znaku Lwa są bez dwóch zdań słoneczniki. Dokładnie tak jak Lwy uwielbiają słońce, a ich złocista barwa poprawia humor, każdemu, kto na nie patrzy. Słoneczniki symbolizują otwartość oraz optymizm, czyli cechy jakie najlepiej opisują Lwy.

horoskop partnerski

horoskop partnerski

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Lwa

Lwy zwykle cieszą się bardzo dobrym zdrowiem, zarażają swoim optymizmem i dobrym humorem. Mimo to powinny uważać na siebie w kilku aspektach. Mogą  cierpieć na choroby układu krążenia, często wywołane przez stres i szybki styl życia, jaki preferują Lwy.

Osoby spod znaku Lwa bywają też podatne na problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Ludzie urodzeni pomiędzy 23 lipca, a 23 sierpnia powinni też zwracać uwagę na stan swoich stawów, gdyż te potrafią przysporzyć kłopotów wielu Lwom.

Lew w związkach z innymi znakami zodiaku

Pan Lew uwielbia cieszyć się życiem, jest pełen temperamentu i zdecydowanie uwielbia błyszczeć na salonach.

Pani Lew za to to często artystyczna dusza z dużym gronem fanów i przyjaciół.

Lwy zdecydowanie potrafią robić wrażenie na innych, często szukają też poklasku, lecz najlepsze związki tworzą ze znakami zodiaku, które dorównują im temperamentem i apetytem na życie.

Zdecydowanie niespieszno im do stałego związku. Osoby spod znaku Lwa często długo eksperymentują w sferze związków, zanim złączą się z kimś na stałe.

Należy pamiętać, że choć Lwy w towarzystwie są dystyngowane i pełne dumy, jeśli znajdą dla siebie partnera który rozumie potrzeby zodiakalnego Lwa, są w stanie zmienić się w czułe i empatyczne.

Nic więc dziwnego, że idealnym  dobraniem będzie związek dwóch Lwów. Będzie to iście królewska para, przyciągająca uwagę innych. Podobieństwo charakterów pozwoli tej parze długo utrzymać ogień namiętności nawet po wielu latach związku.

Są obydwoje z natury kochliwi więc łatwo będzie im nawiązać nic porozumienia i zrozumieć swoje potrzeby. Niestety na przeszkodzie trwałości takiego związku może stać nieodparta duma i chęć stawiania na swoim, każdego z partnerów.

Jeśli dwa Lwy chcą stworzyć trwały związek muszą być zawsze ze sobą szczerzy i jasno komunikować swoje potrzeby.

Kolejnym kompatybilnym dla Lwa znakiem jest Waga. To zdecydowanie harmonijna para. Lew jest przy Wadze zawsze pełen nowych pomysłów i marzeń. Waga będzie mogła korzystać z szerokich znajomości Lwa i jego upodobania do luksusu, do którego nie zawsze otwarcie chce się przyznać.

Wagi jak i Lwy są to osoby zwykle inteligentne i to właśnie ta cecha wspólna najczęściej łączy taką parę. Lew będzie dla niezdecydowanej Wagi partnerem idealnym, gdyż potrafi szybko podejmować decyzje co odciąży ją z nielubianej części życia.

Bez dwóch zdań te znaki uwielbiają spędzać czas wolny poza domem, co jedynie umocni ich więź i może spowodować, że próbując nowych aktywności nigdy się sobie nie znudzą.

Praca najlepsza dla osoby spod znaku Lwa

Zdecydowanie pracowite i ambitne Lwy dobrze odnajdą się na stanowiskach kierowniczych, gdzie będę wymagającymi, ale i sprawiedliwymi pracodawcami. Lwy są szybkie, zdyscyplinowane i kreatywne, co pozwala im się piąć po drabinie zawodowej niezależnie od zawodu, jaki wybiorą.

Zwykle wykazują się charyzmą i dokładnością, co w połączeniu z optymistycznym nastawieniem do życia i chęcią ciągłego rozwoju czyni ich idealnymi szefami, których podwładni wprost uwielbiają.

Idealnymi zawodami będą więc: aktor, pośrednik handlowy, nauczyciel, polityk, organizator imprez, przewodnik turystyczny, czy reżyser.

Sławne Lwy

Osoby spod znaku Lwa często osiągają sukces. Nic więc dziwnego, że wiele rozpoznawanych osób jest właśnie Lwami. Są to między innymi:

  • Arnold Schwarzenegger (ur. 30 lipca 1947) – austriacko-amerykański aktor, kulturysta i polityk, gubernator stanu Kalifornia w latach 2003-2011
  • Robert De Niro, Jr. (ur. 17 sierpnia 1943) – amerykański aktor, reżyser i producent, zdobywca Nagród Akademii Filmowej za role w filmach Ojciec chrzestny II (1974) oraz Wściekły byk (1980).
  • Jennifer Lopez (ur. 24 lipca 1969) – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka, projektantka mody i businesswoman.
  • Whitney Houston (ur. 9 sierpnia 1963) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek.
  • Robert Lewandowski (ur. 21 sierpnia 1988 w Warszawie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w niemieckim klubie Bayern Monachium oraz w reprezentacji Polski, której jest kapitanem
  • Barack Obama (ur. 4 sierpnia 1961 w Honolulu) – 44. prezydent Stanów Zjednoczonych.

 

Powiązane artykuły