Krok 1: Usunięcie makijażu oczu
Usunięcie makijażu oczu jest podstawą. Od niego zaczyna się usuwanie kosmetyków z twarzy przed snem. Należy dokładnie usunąć cienie do powiek oraz tusz do rzęs. W przeciwnym razie grożą podrażnienia i tym podobne problemy.
Demakijaż oczu jest koniecznością. W tym celu stosowane są specjalne kosmetyki do usuwania tuszu oraz cieni do powiek.
Nie wolno trzeć oczu, lecz należy usuwać specyfiki delikatnie, aby nie rozciągnąć delikatnej skóry wokół oczu. W drogeriach nie brakuje specjalnych dwufazowych płynów do demakijażu tej części twarzy.
Ich koszt jest niewielki i wynosi kilka-kilkanaście złotych. W promocji można takie specyfiki kupić za część ich pierwotnej ceny.
Olejki migdałowy, kokosowy lub różany są idealne do usuwania takiego makijażu. Najlepsze są czyste oleje bez dodatków zapachowych, ponieważ nie podrażnią oczu, nie przyczynią się do uczucia szczypania oraz dużego dyskomfortu.
Na wacik nanosi się płyn do demakijażu i delikatnie usuwa się nim kosmetyki tak długo, aż kolejny wacik będzie czysty, bez najmniejszych śladów zabrudzeń.
W domu należy zawsze mieć paczkę wacików kosmetycznych klasycznych lub bezpyłowych, ponieważ są one nieodzowne do celów kosmetycznych.
Krok 2: Usunięcie makijażu twarzy
Po oczyszczeniu oczu przychodzi czas na usunięcie pudru, podkładu, kremu z twarzy. W sprzedaży są płyny do tego celu, toniki oraz mleczka. Wystarczy nabyć kosmetyki do wrażliwej cery, które nie podrażnią delikatnej buzi, a usuną szybko i skutecznie to, czego przed snem na twarzy być nie powinno.
Najlepiej wybierać specyfiki bezzapachowe. Do demakijażu używa się płynów micelarnych, toników. Sprawdzają się także mleczka.
W warunkach turystycznych, gdy dostęp do wody jest mocno ograniczony można stosować nawilżane chusteczki do demakijażu twarzy, najlepiej bezzapachowe, z ziołowymi wyciągami, delikatne i bardzo skuteczne.
Na co dzień jednak rekomendowany jest wybór odpowiednich kosmetyków. Dzięki nim cera będzie długo młoda, jędrna, nawilżona, pozbawiona zmarszczek.
Krok 3: Dokładny demakijaż twarzy
Jak zmywać makijaż? Najlepiej dokładnie. Staranny demakijaż twarzy wieczorem jest zdecydowanie podstawą.
Nie wolno zapomnieć o demakijażu ust – wystarczy zwilżyć płatek płynem do demakijażu i usunąć pomadkę lub błyszczyk z ust.
Następnie cała twarz można oczyścić płynem naniesionym na płatek. Jeden płatek kosmetyczny to za mało – do tego celu potrzebne są dwa-trzy płatki. Dopiero, gdy ostatni będzie czysty, bez smug, pozostałości kosmetyków, brudu i potu można powiedzieć, że twarz jest czysta.
Kolejnym krokiem jest stosowanie toniku do twarzy. Preparat ten łagodzi podrażnienia, ściąga pory, usuwa brud.
Co więcej chroni przed bakteriami i grzybami. Toniki mogą być ziołowe, z witaminami oraz minerałami. Najlepsze są bezalkoholowe.
Specyfiki zawierające alkohol potęgują wydzielanie sebum i przyczyniają się do przetłuszczania cery. Na noc można zastosować lekki krem do twarzy.
Peeling lub maseczka powinny być stosowane raz lub dwa razy w tygodniu. Krem pielęgnacyjny lub serum również będą bardzo przydatne – dzięki nim cera zostanie oczyszczona i nawilżona, a także odżywiona.
Należy pamiętać o doborze kosmetyków do wieku danej osoby. Innych specyfików potrzebuje dwudziestolatka, po inne powinna sięgać czterdziestolatka. Co ważne rano przed nałożeniem makijażu trzeba oczyścić cerę, aby usunąć łoj i pot po przespanej nocy.
Krok 4: Nawilżenie skóry
Nawilżenie skóry jest koniecznością. Dobre nawilżenie gwarantują odpowiednie toniki, mleczka, kremy na noc. Po demakijażu twarzy cienka warstwa kremu na noc będzie na pewno miała dobroczynne działanie.
Do nawilżania cery służą odpowiednie kremy na dzień, na noc oraz pod oczy. Ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów do cery normalnej, suchej lub mieszanej. Skóra sucha wymaga szczególnie starannego nawilżenia.
Konieczne jest picie 1,5 litra wody dziennie. Dobrze jest dodać do niej cytrynę. Cera nawilżona ładnie wygląda, jest gładka, nie ma wyprysków. Zdecydowanie taka cera to marzenie, warto zatem zadbać o to, by tak wyglądała.
Rekomendowane są także shoty kolagenowe lub preparaty zawierające kolagen, ponieważ ich stosowanie przyczyni się do nawilżenia cery, przedłużenia jej młodości oraz późniejszego pojawienia się zmarszczek.
Cera nawilżona jest elastyczna i promienna. Cera sucha jest szara, pełna zmarszczek, czasami z wypryskami i krostkami. Nawilżenie jest obowiązkiem, bez niego nie można mówić o odpowiedniej trosce o cerę.
Nawilżające kremy są lekkie, dobrze się wchłaniają, zawierają wyciągi roślinne, witaminy i minerały, nie zostawiają tłustego filmu na cerze. Ich jakość jest wysoka, a komfort ich stosowania przekłada się na zadowolenie każdej osoby. Nawilżające kremy działają co najmniej przez kilka godzin, wnikając w głąb cery i poprawiając jej wygląd.
Nawilżanie można wykonywać w domu. Nawodnienie organizmu poprawia nawilżenie cery – taka jest prosta zależność.
W aptekach można znaleźć odpowiednie kapsułki poprawiające nawilżenie cery. Kosmetyczki oferują zabiegi kosmetyczne, dzięki którym cera jest nawilżona oraz odżywiona.
Rekomendowane są kremy i serum zawierające kwas hialuronowy. Kremy z kolagenem także będą bardzo pomocne.
Domowe zabiegi także są znakomite – szczególnie polecana jest maseczka z żółtka jajka oraz oliwy. Nawilża, odżywia oraz poprawia wygląd skóry.
Podsumowanie
Demakijaż twarzy jest konieczny, ale nieraz panie zapominają usunąć pozostałości kosmetyków, brud, pot.
Efektem jest szybsze starzenie się cery. Jeśli makijaż nie zostanie usunięty raz kiedyś to nic się nie stanie, jeśli jednak taka praktyka będzie codziennością to na pewno cera ucierpi.
Codzienne usuwanie kosmetyków z cery powinno stać się nawykiem. Nie wolno z niego rezygnować.
Należy zawsze mieć pod ręką odpowiednie specyfiki do tego celu. Jeśli jesteśmy w autokarze czy pociągu to nawilżane chusteczki sprawdzą się idealnie, pomogą usunąć makijaż szybko oraz skutecznie.
Do cery wrażliwej należy kupić odpowiednie specyfiki, delikatne, bezzapachowe, hipoalergiczne. Najlepiej nabyć wszystkie kosmetyki z jednej linii kosmetycznej, a nie tonik z jednej, a płyn micelarny z drugiej linii specyfików.
Płyny dwufazowe idealnie sprawdzają się do zmywania makijażu oczu, szczególnie tego wykonanego kosmetykami wodoodpornymi.
Obecnie wybór kosmetyków jest bardzo szeroki, nie brakuje bynajmniej kosmetyków do każdego rodzaju cery, w szerokiej gamie objętości oraz cen.
Na wszelkie wyjazdy służbowe oraz wakacyjne warto jest kupić kosmetyki w małych objętościach, w bardzo małych pojemniczkach, które zmieszczą się w podróżnej kosmetyczce.
Zawsze na miejscu można dokupić kosmetyki, gdyby pojawiły się jakiekolwiek braki w tej mierze. Cera oczyszczona z kosmetyków jest promienna, czysta, nawilżona dzięki użyciu mleczka lub toniku.
Eksperci nie rekomendują mycia twarzy wodą i mydłem, ponieważ takie postępowanie może prowadzić do nadmiernego przesuszenia cery.
Na zakup dobrych kosmetyków nie warto żałować środków finansowych. One na pewno sprawią, że cera będzie ładna, a samopoczucie znacznie lepsze.