Home Moda Krótkie fryzury damskie

Krótkie fryzury damskie

by Agata Kubiak
Krótkie fryzury damskie

Krótkie fryzury damskie dla każdej kobiety. Każda kobieta ma różne rodzaje włosów. Niektóre mają długie włosy aż do pasa, a niektóre krótkie włosy do ramion lub ścięte za uszy. Mając tak krótkie włosy dobrze, jest wiedzieć, jak o nie dbać i

jakie fryzury będą dalej modne w 2022 roku. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester to idealny czas na to, by poznać najnowsze trendy na krótkie fryzury damskie.

 

Jakie są modne bardzo krótkie damskie fryzury?

Na krótkie włosy decydujemy się z różnych powodów. Jednak gdy już je mamy, to warto, jest wiedzieć jakie fryzury można

krótkie fryzury

krótkie fryzury

stworzyć z takiej długości włosów. Niezmiennie modna jest krótka fryzura, to tak zwany bob. Fryzura o nazwie bob jest uniwersalną fryzurą, która pasuje wielu kobietom niezależnie od typu urody.

Kluczowe jednak jest w tej fryzurze, by dopasować długość włosów. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla każdej kobiety. Jest też to jedna z trzech fryzur, które nigdy nie wyjdą z mody.

Bardzo dobrze sprawdza się także fryzura typu pixe cut. Jest to też druga z kolei fryzura, która nadal jest na tapecie u kobiet w każdym wieku.krótkich włosów

Ten rodzaj fryzury polega na tym, że przy samej twarzy zostawia się parę dłuższych pasemek, które mogą stworzyć również grzywkę. Dzięki tym dłuższym pasemkom zapewnia się również kobiecy charakter. Modną krótką fryzurą w większości dla dojrzałych kobiet, lecz nie tylko jest tak zwana fryzura cięta od miski.

Polega ona na tym, że jest równa linia, która odznacza wyraźnie dłuższą górę od krótko ściętych boków i tyłu. Jest to dość mocno ekstrawagancka fryzura, na którą decyduje się wiele kobiet. Można ją także zaliczyć do trzeciej najmodniejszej fryzury z krótkimi włosami, które nigdy nie wyjdą z mody.

 

Jak dbać o krótkie włosy?

modne krótkie fryzury damskie

modne krótkie fryzury damskie

Gdy mamy krótkie lub bardzo krótkie włosy to musimy o nie należycie dbać. Jest to szczególnie ważne zimową porą, gdy musimy nosić czapkę i włosy mogą się elektryzować od takiego okrycia głowy. Warto jest dobrać takie kosmetyki, które pomagają nam zapobiegać puszeniu się włosów.

Dobrze jest stosować szampony i odżywki wygładzające, które mają lekką konsystencję i nie obciążają włosów. Dodatkowo także tego rodzaju szampony i odżywki zapobiegają elektryzowaniu się i włosy

modne krótkie włosy

modne krótkie włosy

wyglądają przez cały czas świeżo jak po wyjściu od fryzjera. Można również stosować odżywki, które uniosą nasze włosy od nasady głowy dzięki, czemu dostaną one objętości.

Na noc można stosować olejki, które odświeżą nasze włosy i końcówki dzięki, czemu nie będą się one rozdwajały. Dobrze jest także skorzystać z domowego olejowania przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Nie można także zapomnieć o odpowiednim doborze szczotki do krótkich fryzur. Jest to bardzo ważna część całości fryzury. Warto jest też stosować modelowanie krótkich włosów, przez co będziemy wyglądać codziennie inaczej.

Krótkie włosy można pofalować lub wyprostować, czy też przy bardzo krótkich włosach można je postawić przy pomocy żelu, czy gumy modelującej. Gdy mamy taką możliwość to dobrze jest także skorzystać z wizyty u fryzjera, który pomoże nam w tym, by nasze krótkie włosy odżyły i nabrały blasku.

 

Jakie będą modne fryzury w 2022 roku?

pixie cut

pixie cut

W nadchodzącym roku 2022 to przede wszystkim mullet hair, czyli obecnie bardzo modny trend, który na pewno przejdzie na przyszły rok. Mullet hair polega na tym, że pasma płynnie przechodzą z dłuższych na krótsze.

Zdecydowanie takie cięcie mullet hair będzie dobrze wyglądało na włosach falowanych oraz kręconych. Jest to też dość odważna propozycja, jednak obecnie większość kobiet się decyduje na tego rodzaju cięcie.

pixie cut

pixie cut

Kolejnym hitem, który będzie modny w nadchodzącym roku to niewątpliwie fryzura nazwana baby bang, która polega na tym, że zdecydowanym punktem głównym jest grzywka.

Dodaje ona charakteru każdej kobiecie. Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju cięcie niezbyt dobrze pasuje przy trójkątnym układzie twarzy lepiej tutaj postawić na mullet hair.

krótką fryzurę

krótką fryzurę

Kolejnym hitem roku 2022 będzie na pewno francuska grzywka, fryzura polega na tym, że włosy są krócej ścięta, a natomiast grzywka jest puszczona po bokach twarzy.

Grzywka powinna spadać swobodnie po bokach. Warto też dodać, że powracają do mody fryzury, które były modne w latach 90.

 

Jaki kolor włosów dobrać do krótkiej fryzury?

pixie cut

pixie cut

Przy krótkich włosach nie można także zapomnieć o kolorze. Jest on bardzo ważnym elementem całości fryzury. Modnymi kolorami, które były w tym sezonie, ale także przejdą na rok 2022, są przede wszystkim kolory takie jak: rudy różowy, niebieski, blond, platynowy blond, fioletowy, czy zieleń.

Również wiele kobiet decydowało się na połączenie różnych nawet kontrastujących ze sobą kolorów. Wszystko zależy od tego, jaki mamy charakter. Jeśli jesteśmy odważne, to możemy zdecydować się na kolory, które będąkrótkich włosów widoczne z daleka, gdy zależy nam na stonowanym kolorze, to warto postawić na brąz, czy blond lub odcień czekolady.

Dobrze jest zrobić profesjonalną koloryzację u fryzjera dzięki, czemu będziemy mieć pewność, że po pierwsze fryzjer dobierze nam odpowiedni kolor włosów, a po drugie wyjdzie on w 100% taki, jaki będziemy chciały. Używanie różnych szamponetek koloryzujących nie zawsze może wyjść tak, jak byśmy tego oczekiwały. Szczególnie krótkich włosówważne jest takie farbowanie włosów przed świętami, czy Sylwestrem, gdy zależy nam na tym, by kolor wyszedł bardzo dobrze.

Krótkie włosy

Krótkie włosy są bardzo wygodnym rozwiązaniem, które sprawdza się zarówno w lecie, jak i zimą. Warto jest przynajmniej raz na jakichś czas zdecydować się na takie krótkie cięcie dzięki, czemu nasze włosy będą mogły się zregenerować. Warto też dodać, że krótkie włosy u kobiet są noszone niezależnie od wieku.

 

Powiązane artykuły