Home Kobieta w biznesie Tik Tok jak zarabiać? Metody na zarabianie na Tik Toku Skąd fenomen Tik Toka?

Tik Tok jak zarabiać? Metody na zarabianie na Tik Toku Skąd fenomen Tik Toka?

by Agata Kubiak
Tik Tok

Tik tok to jedna z najmłodszych aplikacji, która zdobyła olbrzymią popularność w ostatnim czasie. Opiera się ona na krótkich filmach wyświetlanych w sposób losowy użytkownikom. Filmy na platformie mogą mieć najróżniejszą tematykę. Niektóre z nich zdobywają miliony wyświetleń na całym świecie. mediach społecznościowych

Najpopularniejsi twórcy na tik toku są obserwowani przez dziesiątki milionów ludzi. Aplikacja ta jest popularna równie wśród osób młodych, ale również podbija serca starszych.

Ogromna popularność idzie wraz z wielkimi pieniędzmi. Nie jest więc dziwne, że coraz więcej osób zaczyna tworzyć treści na Tik Toka, aby zarobić. Ale jak to dokładnie działa i ile może zarobić osoba działająca na Tik Toku.   

Tik Tok skąd fenomen ?

zarabianie pieniędzy

zarabianie pieniędzy

Ciężko jednoznacznie stwierdzić co stoi za tak ogromną popularnością tej platformy. Ekspansja Tik Toka zaczęła się nagle od przejęcia zyskującej popularność aplikacji Musical.ly.  Opierała się na tym samym praktycznie co Tik Tok i była prekursorem tego typu serwisów.

Tik Tok na początku był kojarzony głównie z bycia platformą dla dzieci. Prosta obsługa i niezbyt wymagająca rozrywka idealnie się nadawały na zajmowanie czasu najmłodszym. Z czasem aplikacja się rozwijała i coraz więcej znanych osób zaczynało na niej tworzyć.

tik toku

tik toku

W 2020 roku po wybuchu pandemii doszło do przełomu. Ludzie zamknięci w domach zaczęli pobierać tę aplikację dla zabić czasu. Prostota i dobra zabawa, jaką dostarczała aplikacja, zostały pokochane przez użytkowników, w każdym wieku. Od tego momentu Tik Tok jest jedną z najbardziej liczących się aplikacji na świecie. 

Ile zarabiają TikTokerzy? 

konto paypalZarobki na Tik Toku zależą od popularności i liczby odtworzeń. Żeby stać się popularnym i zacząć zarabiać trzeba się bardzo dużo napracować.

Podobnie jak na innych platformach tego typu zarobki zależą od liczby wyświetleń generowanych przez nasz profil. Oznacza to, że początkujący nie zarobią zbyt wiele, ponieważ nikt im nie zapłaci dużych pieniędzy za garstkę obserwatorów.darmowy portfel elektroniczny paypal

Jeżeli jednak ktoś posiada umiejętności dobrej negocjacji, to może już na początku kariery może zarobić parę tysięcy złotych na miesiąc, za łapanie mniejszych współprac.

Użytkownicy z większymi zasięgami mogą zarabiać natomiast bardzo dobre pieniądze, rzędu kilkudziesięciu tysięcy w skali miesiąca.

Zarobki te pochodzą ze sprzedaży akcesoriów i innych przedmiotów sprzedawanych przez Tik Toka. Można zarobić więc w przedziale od 10 do nawet 50 tysięcy. Osobno należy liczyć pieniądze zarobione przez współprace. Tutaj ciężko określić dokładne kwoty, bo to zależy od dokładnych ustaleń. Można jednak podejrzewać, że za jedną współpracę otrzymamy kilka tysięcy złotych.

Najpopularniejsi użytkownicy mogą zarabiać nawet więcej za kilku sekundowe filmy wrzucane na swój profil.  

Ile się zarabia na Tik Toku?
 

włączyć zarabianiePodane wcześniej kwoty dotyczą większości użytkowników Tik Toka w Polsce. Największe gwiazdy, mające ogólnoświatowe zasięgi potrafią zarobić jednak znacznie więcej. Topowy Tik Tokerzy za współprace dostają nawet kilka set tysięcy złotych.

Mowa tu oczywiście o współpracach z największymi markami, które na to stać. Aby jednak otrzymywać takie współprace, należy dbać mocno o swój wizerunek w sieci. Duzi reklamodawcy nie lubią bowiem kontrowersji.konto użytkownika

Dlatego gdy wokół jakiegoś tiktokera pojawiają się nieprzychylne chmury, to często traci najlepiej płatne współprace. Zasięg sięgający poza granice naszego kraju daje możliwość zarabiana w dolarach, co znacząco pomnaża wypłacane nam środki.

Aby tworzyć globalnie Tik Tok to najlepsze narzędzie. Jego prostota nie wymaga od nas zaawansowanej znajomości języka angielskiego, a filmy łatwo kogą trafić do zagranicznych odbiorców. 

5 skutecznych metod na zarabianie na Tik Toku 

Aby zacząć dobrze zarabiać na tej platformie trzeba wykazać się kreatywnością i innowacyjnością. Nie wystarczy jedynie kopiować innych. Trzeba wiedzieć, jak dobrze wykorzystać ograniczony czas na wideo, aby przebić się przez konkurencje. Do zarabiana na tej aplikacji przydatne będzie 5 metod podanych niżej. 

  1. Zarabianie na Tik Toku – programy partnerskie lub sprzedaż produktów – to prosty sposób na szybki zarobek na sprzedaży produktów. Można być zwykłą osobą, aby to robić. Wystarczy stworzyć swój produkt i promować go za pomocą aplikacji. Duży zasięg, jaki ona generuje, pozwoli wam na dotarcie do dużej rzeszy klientów. Można również zarabiać na programach partnerskich popularnych serwisów sprzedażowych. Jest to łatwiejsze niż sprzedaż na własną rękę, do której będzie wam potrzebna dodatkowo strona internetowa.
  2. Darowizny – tak jak na wielu innych platformach, Tik Tok daje możliwość wysyłania pieniędzy bezpośrednio przez fanów do twórcy. Odbywa się to podczas transmisji na żywo. Aplikacja daje możliwość wysyłania darowizn lub donejtów, które mogą zawierać treść skierowaną do twórcy. Zarobki zależą w tym przypadku od liczby naszych widzów i ich hojności. Każdy bowiem może nam wysłać dowolną kwotę. TikTokerzy potrafią na tym zarabiać średnio między 500, a 2000 złotych podczas kilku godzin transmisji na żywo. Aby jednak odblokować tę możliwość, trzeba posiadać tysiąc obserwujących na profilu.
  3. Kampanie reklamowe – Możemy również zarabiać poprzez wchodzenie we współprace z markami. Polega to najczęściej na krótkiej reklamie produktów lub usług danej firmy. Zarobki najczęściej są uzależnione od liczby naszych obserwujących oraz od samej wielkości marki. Istnieje jeszcze możliwość zarobku na reklamach wyświetlanych bezpośrednio przez aplikację. Ta funkcja nie jest jednak dostępna w Polsce.
  4. Zarabianie na Tik Toku – rozwój i sprzedaż konta – ta opcja jest przeznaczona dla osób umiejących w szybkim tempie zdobywać na aplikacji obserwujących. Polega ona na rozwijaniu konta i późniejszej jego odsprzedaży. Najczęściej konta są kupowane przez firmy, chcące wykorzystać je do kampanii reklamowych. 
  5. Zarabianie na TikToku – konsulting i zarządzanie kontami – ta opcja skierowana jest dla osób chcących zarabiać na prowadzeniu obcych kont. Wiele firm chce prowadzić swój marketing na tej platformie, jednak nie wie jak. Posiadając odpiwiednią wiedze możemy prowadzić ich konto, nagrywając na nie filmy budujące wizerunek firmy. Aby najlepiej, realizować taką pracę dobrze jest wcześniej na własną rękę rozwinąć już konto w serwisie TikTok.

 

Artur Karpiński, właściciel browaru rzemieślniczego i autor strony Beer, Bacon & Liberty, zwraca uwagę, iż coraz popularniejszym sposobem zarobku na TikToku jest recenzowanie produktów za pieniądze, przesyłanych bezpośrednio przez zarówno małych producentów, jak i duże marki. Trend ten przeniósł się z YouTube i Instagrama na coraz popularniejsze medium, jakim jest TikTok.

Powiązane artykuły