Rozświetlacz do twarzy, choć bardzo popularny produkt kosmetyczny, nie jest używany przez wiele kobiet. Wielu z nich czuje, że nie może go właściwie używać, a jeśli nie zostanie odpowiednio zastosowany, będzie to miało negatywne skutki.
Czy to naprawdę? Kiedy warto stosować rozświetlacz do twarzy? Jak prawidłowo wybrać?
Kiedy używa się rozświetlacz do twarzy?
Jak sama nazwa wskazuje, rozświetlacze do twarzy służą do rozświetlenia twarzy i korekty jej kształtu.
Przy pomocy tego kosmetyku można również uzyskać efekt wygładzenia. Jednak aby to naprawdę zrobić, musisz użyć dobrej jakości rozświetlacza.
W przeciwnym razie uzyskuje się odwrotny efekt: podkreślane są przebarwienia i niedoskonałości. Przed zakupem makijażu warto sprawdzić, jak wygląda w ciągu dnia.
Kto powinien używać rozświetlacz do twarzy?
Dobry rozświetlacz powinien mieć nie tylko odpowiednią formułę, ale również odpowiedni kolor. Podobnie jak podkład, puder sypki czy bronzer dopasowujemy go do odcienia naszej skóry.
W przypadku chłodnych tonów, czyli skóry, gdzie między innymi widoczne są niebieskie żyłki po wewnętrznej stronie nadgarstka, skóra ma tendencję do zaczerwienienia, a chłodne kolory sprawdzają się najlepiej.
W przypadku rozświetlacza byłyby to chłodne róże, szampańskie i metaliczne odcienie ze srebrnymi drobinkami.
Ciepłe odcienie skóry będą wyglądać lepiej, jeśli użyjesz zakreślacza brzoskwiniowego lub lekko pomarańczowego. Jeśli wybierzesz kolor metaliczny, wybierz kolor ze złotymi drobinkami.
Jak nakładać rozświetlacz?
W drogeriach można znaleźć rozświetlacze w wielu różnych formach. Najpopularniejszym jest rozświetlacz w kamieniu, który stosuje się po utrwaleniu makijażu. Przedstawiamy miejsca i sposoby aplikacji rozświetlacza:
- Szczyt kości policzkowych – To najbardziej naturalnie świecąca część twarzy. Zalecamy nałożenie jak największej ilości produktu na dany obszar, mieszając go z gładkim wykończeniem. Osoby z siniakami lub zmarszczkami wokół oczu nie powinny przesuwać rozświetlacza zbyt blisko powieki – w ich przypadku zaleca się podkreślenie tylko początkowych fragmentów kości. Jeśli Twoja twarz jest owalna, a czoło jest zauważalnie zwężone, możesz pozwolić sobie na lekkie nałożenie rozświetlacza na skronie. Zwróci to uwagę na piękne czoło.
- Podkreśl nos delikatniej niż szczyt kości policzkowych. Najlepiej delikatnie szczotkować nos na całej długości. Popularne kilka lat temu podkreślanie czubka nosa nie jest już zalecane – naturalnie rozświetlamy cały nos, a nie jego czubek. Osoby z wyraźnym garbem powinny unikać wystających nosów – blask przyciągnie ich uwagę.
- Linia górnej wargi z wyraźnym dołeczkiem. Podkreślamy to miejsce bardziej subtelnie niż nos. Wystarczy przeciągnięcie łuku Kupidyna końcówką pędzla.
Jak nakładać rozświetlacz w sztyfcie?
Jednak sztyfty lub kremy nakłada się znacznie wcześniej. Zacznij od nałożenia podkładu na twarz, następnie za pomocą rozświetlacza zaznacz wybrane linie na twarzy, a następnie wetrzyj produkt gąbką lub palcem.
Chodzi o to, że idealnie komponuje się z podkładem. Dzięki temu uzyskasz bardziej naturalny efekt, a oświetlenie tylko subtelnie podkreśli Twoją urodę.
Kosmetyki nie powinny różnić się od innych składników kosmetycznych. Niestety może się to zdarzyć, jeśli włożysz za dużo.
Tak więc również w tym przypadku zaleca się umiar. Wiele kobiet decyduje się na rozświetlacze w sztyfcie, które w przeciwieństwie do kremów czy pudrów łatwiej rozprowadza się precyzyjnie na twarzy.
W ten sposób szybko uzyskasz bardzo subtelne efekty. Dzięki kremowej konsystencji sztyftu dokładnie podkreślisz rysy twarzy, co da Ci trójwymiarowy efekt. Skóra wygląda zdrowo, promiennie i promiennie.
Jaki rozświetlacz do twarzy wybrać?
Rozświetlacz w kamieniu
Tradycyjny klasyczny rozświetlacz to kamień, który nakładamy pędzlem.
Należy jednak wspomnieć, że w kamieniu też mamy różne receptury, oprócz typowych proszków mamy też np. wypiekane, które są zaskakująco wydajne i starczają na długi czas.
Rozświetlacze mają sprawić, że nasza skóra będzie błyszczała i odbijała światło, niektóre rozświetlacze mają dużo drobnych drobinek, inne błyszczą, a jeszcze inne tworzą na policzkach pozbawione drobinek wykończenie.
Na to musimy zwrócić uwagę. Wszystko zależy od tego, co lubimy, na jakie okazje chcemy kupić dany rozświetlacz i do czego ma służyć.
Każdego dnia wybierzemy inny rodzaj, jeden na święta, a drugi na imprezę. Czasem wystarczy nam delikatny połysk, czasem oczekujemy oszałamiającego efektu, a innym razem chcemy nie tylko rozjaśnić skórę twarzy, ale także wykorzystać go do podkreślenia dekoltu czy innych części ciała.
Rozświetlacz w sztyfcie
Produkty w sztyfcie nie są dobrym produktem do stosowania. Łatwo go nadużywać lub pozostawić nieestetyczną, nierówną plamę. To produkt dla zaawansowanych użytkowników. Po aplikacji nałóż gąbkę lub specjalny pędzelek z włosia, aby fachowo zetrzeć makijaż.
Rozświetlacz w płynie
Inną kategorią są rozświetlacze w płynie. Zazwyczaj występują w opakowaniu przypominającym podkład lub błyszczyk.
W przypadku tych pierwszych – zazwyczaj mamy pompkę do aplikacji produktu, są one rzadsze i łatwe do nałożenia palcami. Możemy je również nałożyć na całe ciało, jak i te obszary, które chcemy rozświetlić.
Produkty oświetleniowe z lalkami mają mniejszą objętość i większą precyzję. Możemy nałożyć je również na powieki jako cienie. Mogą mieć również metaliczne wykończenie.
Rozświetlacz w kremie
Kosmetyk, który bardzo często występuje w odcieniach skóry, np. brzoskwini czy brązu.
Jest używany do ożywienia zmęczonej cery i rozjaśnienia cieni pod oczami. W swoim składzie kosmetyk posiada pigmenty, dzięki którym wyrównasz koloryt skóry.
Dzięki właściwościom rozpraszającym światło nadasz swojej cerze młodzieńczego i świeżego blasku.
To kosmetyk za ciężki do skóry tłustej i problematycznej. Wskazany jest do cery suchej oraz mieszanej. Rozświetlacz w kremie może mieć również działanie pielęgnacyjne, jeśli w swoim składzie zawiera składniki odżywcze oraz oleje.
Właściwie dobrany produkt, oprócz właściwości rozświetlających, będzie miał korzystny wpływ na kondycję skóry.