Home Life Style Drinki dla kobiet

Drinki dla kobiet

by Agata Kubiak
drinki

drinkiDrinki dla kobiet

Drinki dla kobiet z wódką dla pań w poradniku tym skupiamy się na koktajlach na bazie wódki, dlatego siłą rzeczy nie piszemy o popularnych wśród pań drinkach takich jak Mojito, Cuba Libre czy Piña Colada. I chociaż wspomniane napoje alkoholowe z rumem doskonale sprawdziłyby się podczas zabawy karnawałowej, w tym przypadku pragniemy podzielić się innymi przepisami.

10 najpopularniejszych drinków dla kobiet

Historia mieszanych napojów alkoholowych sięga początków XIX w. Obecnie koktajle ograniczają się do drinków przypominających poncz, ale w przeciwieństwie do dzisiejszych, są podawane głównie rano, aby zapewnić energię na resztę czasu. XIX wieku w Nowym Orleanie pojawił się Sazerac, który był pierwszym koktajlem podobnym do dzisiejszego. Mieszanka koniaku i absyntu szybko zdobyła popularność wśród wielbicieli i stała się wówczas najpopularniejszym napojem, używanym nie tylko w domu, ale także w dużych ilościach w ówczesnych barach.

Caipirinha

Caipirinha to narodowy napój Brazylijczyków. Składa się z cachaçy, likieru z fermentowanej trzciny cukrowej i limonki. Chociaż oryginalna mieszanka zawierała rum zamiast casaca i czosnek, mówi się, że pochodzi z napoju wypitego podczas objawów grypy. Caipirinha należy umieścić w niskiej szklance i ozdobić grubą limonką, z grubym dnem. Przygotowując ten napój, składniki należy dodawać w odpowiedniej kolejności: najpierw zmiażdżyć kawałki limonki razem ze skórką na dnie szklanki razem z cukrem, następnie dodać kostki lodu, a następnie polać na nią kawę.

Mojito

Mojito to tradycyjny kubański koktajl składający się z 5 składników: białego rumu, cukru trzcinowego, soku z limonki, sody i mięty. Oryginalna kubańska receptura zawiera yerba buena, która jest bardzo popularną na wyspie odmianą mięty. Słodycz, orzeźwiający cytrusowy smak i chłodny miętowy posmak uzupełniają mocne dudnienie, czyniąc ten napój jednym z najpopularniejszych letnich koktajli alkoholowych.

Robiąc ulubiony napój Ernesta Hemngwaya, uważaj, aby nie zerwać liści mięty – wystarczy je zgnieść, aby uwolnić się z niego olejku eterycznego. Istnieje wiele odmian tego napoju, np. Greckie Mojito zamiast rumu zawiera Metaxę, meksykańskie Mojito zastępuje rum zamiast tequili, Royal Mojito uzupełnia szampana zamiast napoju gazowanego, nie zawiera nawet alkoholu, czyli Virgin Mojito.

drinki

Pina Colada

Piña Colada (co po hiszpańsku oznacza wyciskany ananas) to bardzo słodki napój rumowy na bazie mleka kokosowego i soku ananasowego. Koktajl ten jest zwykle wstrząsany z pokruszonym lodem i umieszczany w specjalnej krótkiej i grubej szklance na nóżce zwanej Poco Grande, która jest ozdobiona kawałkiem świeżego ananasa i wiszącym chlebem marasca. Piña Colada to oficjalny napój Puerto Rico, który istnieje od ponad 30 lat i jest jednym z ulubionych napojów kobiet.

Martini

Martini to koktajl zrobiony z ginu i wermutu lub likieru smakowego, ozdobiony akcentami z oliwek lub skórki cytryny. Ten napój jest zgodny z modą zalecaną w filmie „James Bond” i jest wcześniej wstrząsany na shakerze niż mieszany.

Składniki koktajlu można również wylać bezpośrednio na kostki lodu, a następnie ułożyć w wersję rockową lub martini na skale, zapakowane w staromodną niską szklankę z grubym dnem, zwaną tumbler. Inną odmianą tego koktajlu jest brudne martini, do którego oprócz podstawowych składników dodaje się słoną wodę lub sok z oliwek.

Margarita

Margarita jest na liście najlepszych drinków. To meksykański napój powstały przez zmieszanie tequili z Cointreau, 3 sekund lub innymi likierami z gorzkiej pomarańczy i sokiem z limonki lub cytryny. Zwykle używane w specjalnych okularach z dodatkowym brzuchem, krawędzie okularów są pokryte solą i ozdobione blokami wapna. Margarita jest dostępna w trzech smakach – z lodem, z lodem i bez lodu.

Krwawa Mary

Bloody Mary z jakiegoś powodu znana jest jako najbardziej złożony napój na świecie – powstaje z różnorodnych składników, oprócz podstawowej wódki i gęstego soku pomidorowego jest wiele przypraw i dodatków, jak np. Sos Worcester, sos Tabasco, rosół, chrzan, seler, oliwa, sól, pieprz, sok z cytryny itp. Chociaż w rzeczywistości tylko maskuje objawy kaca, uważa się, że ten koktajl jest pomocny w leczeniu kaca.

Ze względu na różnorodność przypraw i opcjonalnych składników wielu barmanów ma własne unikalne przepisy na ten napój. Bloody Mary jest zwykle podawana w wysokim kieliszku wina, ozdobionym kawałkiem selera. Manhattan Najlepsze rankingi napojów są podobne do koktajli na Manhattanie na bazie whisky lub burbona, słodkiego wermutu i gorzkiej wódki.

Jest w kieliszku koktajlowym, ozdobionym kandyzowanymi wiśniami i ogonem. Popularne anegdoty na temat jego twórczości związane są z bankietem w Nowym Jorku.

drinki

Cuba libre

Cuba Libre czyli Free Cuba to prosty napój na bazie coli, limonki i białego rumu. W krajach anglojęzycznych nazywa się go po prostu rumem cola, a sok z limonki jest składnikiem opcjonalnym. Coca-Cola została przywieziona na Kubę przez amerykańskich żołnierzy, z których jeden prawdopodobnie stworzył koktajl „Cuba Liberty”.

Chociaż napój ten był pierwotnie pity w barze w Hawanie, szybko stał się popularny w Stanach Zjednoczonych ze względu na bardzo niskie ceny rumu i coli w tamtym czasie. Kubańska kara jest zawsze podawana w krótkich filiżankach na skałach i podawana z plasterkami limonki lub ananasa.

Cosmopolitan

Cosmopolitan, inaczej Cosmo, to koktajl z wódki, Triple Sec, soku żurawinowego i świeżo wyciskanego soku z cytryny. Można go używać w kieliszkach do martini ze skręconą skórką z cytryny lub plasterkami limonki na brzegach, choć tradycyjnie napój powinien być ozdobiony trzepoczącymi plasterkami pomarańczy.

Częstym błędem podczas serwowania Cosmo jest podawanie go z kandyzowanymi wiśniami, które mogą zniekształcać smak smoothie. Cosmopolitan został po raz pierwszy wyprodukowany w latach 70. XX wieku i zyskał popularność w ostatniej dekadzie, kiedy seria „Seks w wielkim mieście” uczyniła go ulubionym napojem kobiet kochających nocne kluby i wspaniałe imprezy.

Tequilla Sunrise

Drink Tequilla Sunrise można zrobić w domowym zaciszu, według dwóch receptur. Jedną z nich jest oryginalna, zawiera tequillę, crème de cassis, czyli likier z  porzeczek, sok z limonki i wodę sodową. Druga opcja tego koktajlu, ta bardziej znana, powstała około 30 lat po swojej poprzedniczce i zawiera tylko trzyproste składniki: tequillę, sok pomarańczowy i grenadynę.

Gęstsze składniki drinka, cassis czy grenadyna, opadają i tworzą kolory przejścia przywodzące na myśl wschód słońca, czyli po angielsku sunrise. Koktaj ten najładniej prezentuje się w szklance na nóżce, jednak prawidłowo serwować powinno się go w wysokiej szklance o płaskim dnie, udekorowanej kawałkiem pomarańczy i kandyzowaną wisienką.

Powiązane artykuły