Home Fitness Proffee – kawa białkowa może być jednak niebezpieczna

Proffee – kawa białkowa może być jednak niebezpieczna

by Agata Kubiak
kawa białkowa

TikTok doprowadził do kilku pomysłowych kreacji i hacków, jeśli chodzi o jedzenie i picie, niektóre niezwykle smaczne i użyteczne, inne, które sprawiają, że kwestionujesz człowieczeństwo. Nowy trend TikTok Proffee, jednak może byćpodbicie dziennej ilości białka game-changer.

Ta mieszanka białka i kawy (stąd nazwa Proffee) jest dokładnie tak, jak to brzmi. Chociaż może to brzmieć jak przydatny napój mieć dla pre-workout, wielu lekarzy i ekspertów zdrowotnych ostrzegają przed trendem Proffee.

dodatkowych źródeł białkaPowodem tego jest to, że może to prowadzić do nieregularnych rytmów serca, niebezpiecznie wysokie spożycie cukru i zwiększone spożycie kofeiny.

Na rynku są już oczywiście proteinowe kawy mrożone, ale są one testowane i próbkowane w kontrolowanych środowiskach. Podążając za trendem TikTok, tak naprawdę nie znaszsproszkowanych protein prawdziwego zakresu składników i chemikaliów, które wkładasz do swojego ciała z Proffee. Więc czy to rzeczywiście jest złe dla Ciebie? Jak zrobić Proffee? Przejdźmy do szczegółów.

Co to jest Proffee czyli kawa białkowa?

Proffee to niedawno wynaleziony napój, który łączy kawę z uzupełnienie białkabiałkiem w proszku lub suplementami.

Napój rozpoczął się jako trend TikTok i od tego czasu stał się wirusowy. Niektóre warianty napoju zawierały mleko proteinowe zamiast proszków, ale oryginalny trend to kawa i białko w proszku.

Główny proces tworzenia Proffee polega na dodaniu gałki białka w proszku do ekspresu, który następnie wylewa się na lód, tworząc mrożoną mieszankę kawy proteinowej.napoju białkowego

Można ją przyrządzić z dowolną kawą i dowolnym białkiem w proszku, jeśli się wybierze. Możesz zrobić czarną kawę z wanilią w proszku lub latte z białkiem matcha w proszku. Mieszanki są nieskończone.

Chociaż jest to stosunkowo nowy trend, możemy się spodziewać, aby zobaczyć inne mikstury kawy dokonywania ich drogę na TikTok, takich jak kawa Dalgona.

Jakie są korzyści z Proffee?

produkty białkoweKawa białkowa jest nową mieszanką kawy i korzyści z niej płynące są niejasne. Jednak wiemy, że kawa ma szereg przeciwutleniaczy dostępnych i proszki białkowe mają różne korzyści, więc prowadzi to do założenia, że Proffee będzie bardzo korzystne.kawa proteinowa

Ze względu na fakt, że firma lub rada regulacyjna nie przetestowała tej mieszanki, mogą wystąpić skutki uboczne lub trwałe skutki dla organizmu.

Jednak użytkownicy z TikTok twierdzą, że Proffee zwiększa poziom energii i poprawia spalanie kalorii w organizmie, co jest istotnym celem dla użytkowników siłowni.

Zakładając, że Proffee nie jest szkodliwe, to byłoby słuszne, aby założyć, że:

  • Utrata wagi może zostać pobudzona, ponieważ kawa podobno nieznacznie zwiększa utratę wagi.kawa proteinowa
  • Poziom energii wzrośnie z powodu kofeiny i składników białkowych.
  • Spożycie białka pomoże naprawić mięśnie dla odzysku.
  • Przeciwutleniacze z kawy będzie pomóc organizmowi przed wolnymi rodnikami.
  • Może zapewnić przed treningiem pobudzenia.
  • Byłyby to korzyści z każdego składnika osobno, Proffee może mieć inny efekt, jak łączenie dwóch może prowadzić do różnych reakcji.

Czy Proffee jest niebezpieczna?

kawy mlekoWielu lekarzy i dietetyków twierdzi, że ten trend kawy TikTok jest dla ciebie zły. Ze względu na zawartość kofeiny i cukru, mówi się, że Proffee może prowadzić do nieregularnych rytmów serca i może mieć poważne skutki uboczne dla organizmu.

To zależy również od tego, jak zrobić Proffee i jak go wypić. Należy pamiętać, że im więcej strzałów espresso masz, tym więcej kofeiny jest w kawie.

Następnie, jeśli dodasz cukier jako środek słodzący, plus cukry i zawartość białka w proszku, tworzysz silny napójnadmiar białka energetyczny, który może pozostać w systemie przez wiele godzin. To również nie obejmuje dodanie, formy mleka, która również zawiera cukry.

Nie mówimy, że nie należy pić Proffee, ale bardziej być rozsądne i zacząć ostrożnie. Jeśli masz zamiar zrobić jeden, trzymać się przepisu Proffee poniżej i może spróbować pół na raz, aby zobaczyć, jak się na.

Jak zrobić Proffee

proteinowa może nam zaszkodzić

proteinowa może nam zaszkodzić

Kawa białkowa może mieć wiele odmian, można eksperymentować z różnymi smakami, mleka, konsystencji, aby znaleźć najlepszą odmianę tego trendu kawy.

Sprzęt

  • Filiżanka
  • Pojemnik do mieszania
  • Sprzęt do parzenia kawy

Składniki

1 porcja białka serwatkowego w proszku Wybrać smak w zależności od preferencji.protein coffee
1-2 strzały espresso Zaleca się jedną strzałę.
1 garść kostek lodu
1 filiżanka wody/mleka Dodać w razie potrzeby, aby rozluźnić mieszankę.
1 szczypta syropu Jeśli potrzeba. Nie zaleca się.

Instrukcje

dzienne zapotrzebowanieZaparz swoją ulubioną kawę. Można to zrobić w dowolny sposób. Z French Press, Keurig, lub wstępnie przygotowanej kawy.
Wymieszać kawę z miarki białka lub już gotowy napój białkowy.

Sprawdź konsystencję i dodaj wody/mleka w razie potrzeby.
Weź swój kubek i dodaj garść kostek lodu. Wlej kawę i mieszankę białkową na lód.
Skosztuj kawy i dodaj syrop lub słodzik, jeśli to konieczne, nie zapomnij zamieszać.

Czy Proffee powinien być Twoim nowym napojem treningowym?

nadmiar kofeinyPonieważ korzyści i skutki zdrowotne Proffee są niejasne, byłoby rozsądne, aby utrzymać swoje napoje białkowe oddzielone od codziennej kawy. Po tym wszystkim smak kawy jest zrujnowany, gdy dodasz do niej smak białka WHEY.zbilansowanej diecie

Jeśli szukasz nowego bodźca do swojego przed treningowego lub skutecznego napoju regeneracyjnego, możesz spróbować i zobaczyć, jak to na Ciebie wpływa, ale zwróć uwagę na swoje ciało i być może spróbuj połowy przepisu. Kawa białkowa nie jest dobrym pomysłem, jeśli masz problemy z sercem lub cukrzycę.

Powiązane artykuły