Home Life Style Dorota Gardias-kim jest ?

Dorota Gardias-kim jest ?

by Agata Kubiak
dorota gardias

Dorota Gardias — kim jest?

najpiękniejsza polka dorota gardiasDorota Gardias z zawodu jest pedagogiem przedszkolnym, a aktualnie jest jedną z najpopularniejszych prezenterek pogody. Jednak to nie jedyna arena, na jakiej zabłysnęła.

Pogodynka ma na koncie sukcesy w modelingu, dubbingu, dziennikarstwie, a nawet zdobyła liczne tytuły Miss.

W ostatnim czasie zaprezentowała wszystkim swoje talenty wokalne. Stała się również inspiracją dla tysięcy kobiet zmagających się z nowotworami.

Dorota Gardias życiorys

gwiazda tvn dorota gardiasDorota Gardias urodziła się 22 czerwca 1980 roku w Tomaszowie Lubelskim. Ma dwóch braci: Kamila i Michała.

Jako dziecko, nie miała beztroskiego dzieciństwa. Ojciec Gardias dbał o jej dobre wykształcenie. Zależało mu, by ułatwić córce dobry start.

Uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na gitarze oraz śpiewu. Śpiewała w zespole ludowym, ale też w duecie z tatą. Jej znajomi mówią, że nie miała czasu na zabawy w chowanego czy gry w gumę.

Sama wspomina, że szkoły muzycznej nie ukończyła, przez zbyt dużą presję. Skończyła za to Liceum Ogólnokształcące a później studia. Później jej kariera galopowała na różnych arenach i odnosiła sukces za sukcesem.

ukończyła pedagogikę przedszkolną dorota gardias

Dorota Gardias wykształcenie

najpiękniejsza polka dorota gardiasPo ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim Dorota wyjechała z rodzinnej miejscowości na studia do Lublina.

Na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej studiowała pedagogikę przedszkolną oraz kierunek animatora i menedżera kultury.

Życie jednak pokierowało ją na inne tory. Jeszcze w czasie studiów zaczęła brać udział w konkursach piękności.

Kariera modelki

antenie tvn meteo dorota gardiasDorota Gardias zawsze miała predyspozycje do modelingu. Ma bowiem 174 cm wzrostu a jej wymiary to: 85-62-85 cm. Już jako nastolatka zaczęła startować w konkursach piękności i szybko zdobywała kolejne korony.

W 1996 roku zdobyła już swoje pierwsze tytuły. Były to Miss Tomaszowa Lubelskiego, Miss Chmielaków oraz Miss Nastolatek Zamojszczyzny.

Później zdobywała kolejne tytuły, takie jak: Miss Lata Zamojszczyzny w 1998 roku, rok później Miss Polonia Roztocza, Miss Dziennika Wschodniego. Również w 1999 roku została Miss Lubelszczyzny.

dorota gardiasW tym samym roku brała udział w konkursie Miss Polonia. W roku 2000 zdobyła tytuł najpiękniejszej studentki Lublina.

Co ciekawe, gdy po wielu latach miała okazję wręczać koronę Miss Nastolatek, wyraziła w programie Dzień dobry TVN, że tego typu konkursy powinny już się zakończyć.

Na tym się nie zakończyła modelarska kariera gwiazdy. Można by rzec, że od tego się wszystko zaczęło.

dorota gardiasDorota Gardias zaczęła pozować do sesji zdjęciowych do gazet. Wystąpiła między innymi na okładkach Neo+CKMCosmopolitanTwój StylModa & Styl. Szerokim echem odbiła się prestiżowa sesja zdjęciowa do czasopisma Wysokie Obcasy Extra.

Wydarzenie to wywołało niemałe poruszenie, gdyż sesja była inspirowana sesją Lady Gagi, wykonał ją David LaChapelle w sierpniu 2010 roku.

Oprócz sesji zdjęciowych do magazynów Gardias również brała udział w kampaniach reklamowych. Mogliśmy ją zobaczyć w reklamie linii kosmetyków Soraya — Profesjonalna Szkoła Makijażu, w 2013 roku.dorota gardias

Dwa lata później reklamowała szkła okularowe Crizal firmy Essilor Polonia oraz witaminy D-Vitum Forte od Oleofarm. W 2016 roku można ją było podziwiać w reklamie odzieży sportowej od marki Outhorn.

A w tym roku (2022) pokazała się u boku takich gwiazd jak: Katarzyna Dziurska, Kuba Wojewódzki, Emilian Gankowski, Magdalena Gessler, Rafał Collins, Maria Jeleniewska, Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot, w reklamie kateringu dietetycznego Body Chief.

Kariera medialna i popularność

tvn turboPomimo wielu osiągnięć w modelingu, prawdziwą popularność zdobyła jako prezenterka telewizyjna. Zaczęła od pracy w regionalnej telewizji – TVP3 Lublin. 15 czerwca 2006 roku została pogodynką w TVN Meteo.

Rok później zaczęła też pracę w TVN24, a następnie w samym TVN. W 2009 roku wraz z Ireneuszem Bieleninikiem prowadziła program Projekt plaża oraz Projekt plażą nocą. Była również współprowadzącą alleZIMA! z Oliwierem Janiakiem w 2011 r.

W tym samym roku prowadziła program Meteo Maniak.

najpiękniejsza polka Dorota GardiasW 2010 roku praca Doroty Gardias została doceniona i nagrodzona Telekamerą w kategorii Prezenter pogody. Otrzymała 214 812 głosów.

To nie wszystkie jej sukcesy telewizyjne. Dorota Gardias była też uczestnikiem programów telewizyjnych. W 2009 roku wzięła udział w dziewiątej edycji Tańca z gwiazdami.

Kroku w tańcu dotrzymał jej tancerz Andrej Mosejcuk. Para zwyciężyła w finale edycji.

Celebrytka wystąpiła też z Katarzyną Domeracką w drugiej edycji programu Azja Express/ Dotarły do ósmego odcinka i zajęły szóste miejsce.

najpiękniejsza polka Dorota GardiasW marcu 2022 roku na ekranie TVN miała miejsce premiera nowego programu, realizowanego na wzór południowokoreańskiej produkcji.

Mowa o programie Mask Singer, w którym również mogliśmy zobaczyć i usłyszeć Dorotę Gardias.

Odpadła w piątym odcinku, ale jej występ był szeroko komentowany przez media i internautów. Ona sama wyjawiła, że jej udział w programie owiany był tajemnicą i nawet jej córka była zaskoczona, gdy zobaczyła mamę na ekranie.

Życie prywatne Doroty Gardias

Związki i dzieci

miss polonia roztocza Dorota GardiasDorota Gardias była żoną Konrada Skóry. Konrad był pilotem śmigłowców i służył w jednostce w Łodzi. Niestety parze nie wyszedł na dobre związek na odległość i po 9 latach, w 2011 roku para ogłosiła rozstanie.

Znajomi pary w komentarzach do prasy, mówili, że rozwód jest tylko formalnością, bowiem od dawna nie układało im się w związku.

Rok później Dorota znalazła szczęście u boku Piotra Bukowieckiego. Mężczyzna również powiązany jest z mediami. Od 2017 roku jest prezesem zarządu firmy Rochstar Live S.A., która brała udział przy produkcji między innymi The Voice od Poland, Kocham cię Polsko.  

miss dziennika wschodniego Dorota GardiasPara na początku chętnie się razem pokazywała w mediach. W 2013 roku na świat przyszła ich córka-Hania. Paparazzi kilka tygodni po porodzie zrobili zdjęcia na rodzinnym spacerze.

W sieci zawrzało, wszyscy byli pod wrażeniem wyglądu modelki i tego jak szybko wróciła do świetnej figury. Niestety para rozstała się po trzech latach. Mężczyzna później związał się z Edytą Herbuś.

W 2019 roku media obiegła informacja, że Dorota Gardias jest w drugiej ciąży. Jednak plotka ta została przez gwiazdę zdementowana.

Na przełomie 2021 i 2022 roku związała się z Dariuszem Pachutem. Początkowo prezenterka trzymała nowy związek w tajemnicy przed mediami.tvn turbo Dorota Gardias Wybranek gwiazdy, to podróżnik, ratownik medyczny i zapalony sportowiec. Niestety i ten związek nie trwał długo, bowiem już w drugiej połowie marca media obiegła informacja, że para nie jest już razem.

Zdrowie

Dorota Gardias przeszła koronawirusa. Choroba zaatakowała na tyle mocno, że konieczna była hospitalizacja. Na początku 2021 roku, po kilku miesiącach gwiazda wyznała w sieci, że nadal zmaga się z komplikacjami po COVID-19.

Skarżyła się na ogólne osłabienie, złą kondycję, mgłę covidową oraz wypadające włosy. Jak mówiła, nie pomagało nawet używanie kosmetyków ze skrzypem polnym ani branie suplementów diety.dzień dobry tvn Dorota Gardias

Niestety to nie było najgorsze co ją czekało. We wrześniu 2021 roku prezenterka pogody wyznała, że zdiagnozowano u niej raka piersi.

O nowotworze dowiedziała się podczas rutynowej kontroli u ginekologa. Celebrytka szybko podzieliła się smutną informacją ze swoimi fanami, ale nigdy się nie załamała.

Opowiedziała również, że już dwa lata wcześniej lekarz odkrył w jej piersi guzek, jednak wtedy zmiana była niewielka i zalecono obserwację.

Niedawno Dorocie zaczęło doskwierać uczucie ciągnięcia w piersi i natychmiast zgłosiła się do lekarza.

dzień dobry tvn Dorota GardiasOtwarcie mówiła, że będzie potrzebna operacja, a następnie okaże się, czy będzie wymagała również chemioterapii. Na szczęście lekarze są dobrej myśli i rokowania gwiazdy są optymistyczne.

Dorota Gardias poinformowała swoich fanów, że zaakceptowała tę sytuację i nie boi się operacji. Jak twierdzi, nie obawia się nawet ewentualnej amputacji piersi, gdyż najważniejsza jest dla niej córka-Hania.

Taką postawą daje dużo nadziei wszystkim kobietom walczącym z rakiem. Prezenterka dzielnie walczy z chorobą i podkreśla jak ważne jest regularne badanie się.

Szybka diagnoza daje większe szanse na podjęcie skutecznego leczenia. Przyłączamy do apelu i trzymamy kciuki!

Powiązane artykuły