Home Fitness Czym rowery damskie różnią się od męskich i dlaczego warto je kupować?

Czym rowery damskie różnią się od męskich i dlaczego warto je kupować?

by Agata Kubiak
rowery damskie

Pomiędzy konstrukcjami jednośladów opisanych jako damskie i męskie wielu z nas potrafi nie dostrzec wielu różnic poza obniżoną górną rurą ramy. Wielu producentów dba jednak w swoich modelach o komfort płci, dla której są one przeznaczone, poprzez stosowanie komponentów, które na pierwszy rzut oka mogą być niedostrzegalne. Takie dodatki potrafią jednak robić sporą różnicę – sprawdźmy więc, czym wyróżniają się rowery damskie i dlaczego warto wybierać konstrukcję dopasowaną do naszej anatomii.

 

Rowery damskie, a męskie – różnice

Modele przeznaczone dla kobiet różnią się od męskich kilkoma szczegółami, jak i kilkoma większymi rzeczami. Najważniejsza różnica tkwi w geometrii, która dostosowana jest odpowiednio do budowy anatomicznej pań. Często spotkamy się ze skróconymi korbami, krótszym mostkiem czy węższą kierownicą. Niższa górna rura ramy też stosowana jest nie bez przyczyny, po prostu ułatwia ona kobietom wsiadanie i schodzenie z takiego modelu.

Rowery damskie są także wyposażone w części, które są specjalnie dopasowane z myślą o paniach. Mowa tu między innymi o dodatkach takich jak siodełko i chwyty. Dzięki nim łączymy się z jednośladem, w kontakcie z nimi spędzamy często wiele godzin, dlatego niezwykle ważne jest to, by w pełni nam odpowiadały i zapewniały maksymalny komfort. Siodełko przeznaczone dla kobiety będzie szersze od modelu męskiego, niezależnie od tego czy będzie wyposażone w otwór anatomiczny, czy nie. Chwyty również powinny być wyprofilowane tak, by dobrze leżeć w drobniejszych, kobiecych dłoniach.

 

Czy rowery damskie dzielą się na typy?

Tak, wśród modeli z wyszczególnieniem przeznaczenia dla kobiet również bez problemu znajdziemy podział na rozmaite zastosowania. Rowery damskie miejskie pozwolą wygodnie poruszać się po przygotowanych trasach w mieście. Rowery damskie crossowe i trekkingowe zabierzemy ze sobą w daleką podróż, do miasta, jak i poza nie. Rowery damskie górskie skierowane są do miłośniczek ekstremalnej jazdy po terenach nieprzygotowanych i o zróżnicowanym nachyleniu, podczas gdy rowery damskie szosowe pozwolą kobietom szybko i wydajnie przemieszczać się po przygotowanych trasach. W dobrych sklepach rowerowych znajdziemy także rowery damskie elektryczne, wyposażone w silnik poprawiający wygodę jazdy i umożliwiający przemieszczanie się ze znacznie mniejszym wysiłkiem.

 

Gdzie kupić najlepszy rower damski?

Decydując się na zakup jednośladu zawsze warto kierować się do sprawdzonych i rekomendowanych sklepów rowerowych takich jak BikeSalon. W takich miejscach znajdziemy wyłącznie markowe, wysokiej jakości produkty, a także będziemy mieć pewność, że uzyskamy profesjonalną pomoc w wyborze i odpowiedź na każde nasze pytanie. Sklepy rowerowe zatrudniają specjalistów, którzy osobiście interesują się kolarstwem, dzięki czemu jeszcze chętniej rozwijają swoją wiedzę na kolejnych szkoleniach i prezentacjach nowych kolekcji. Rowery damskie Warszawa znajdziemy w sklepach przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b, gdzie na żywo pomoże nam w wyborze doświadczony doradca, a także będziemy mogli wyjść ze sklepu z w pełni wyposażonym jednośladem i wszystkimi akcesoriami zamontowanymi przez specjalistę. Rowery damskie online do obejrzenia i kupienia dostępne są na stronie www.bikesalon.pl/rowery-damskie . Tam możemy zamówić jednoślad z dostawą do domu lub do wybranej przez nas placówki, by spokojnie obejrzeć go w dogodnym dla nas czasie.

 

Nowoczesne rowery damskie to konstrukcje w wielu aspektach dopasowane do budowy anatomicznej kobiet. Są one znacznie bardziej komfortowe dla pań i pozwalają im uzyskać większą wydajność. Rowery damskie charakteryzują się mniejszą wagą i unikatowym zestawieniem kolorystycznym, w którym każda kobieta na pewno znajdzie coś dla siebie. W sklepie znajdują się rowery damskie w najlepszych cenach, zaczynając od bardzo stylowych rowerów miejskich, łatwych i wygodnych w użytkowaniu, crossowe oraz szosowe przystosowane do dalekich podróży. Dla miłośniczek jazdy po trudniejszym terenie są rowery górskie.

 

Źródło: Sklep rowerowy www.bikesalon.pl

Powiązane artykuły