Home Zdrowie Peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy

by Agata Kubiak
Peeling skóry głowy

Peeling do skóry głowy zapobiega przetłuszczaniu się i wypadaniu włosów.

Wiele kobiet regularnie złuszcza skórę twarzy, a następnie nakłada odżywczą maskę lub krem. To samo należy zrobić ze skórą głowy, która również musi zostać złuszczona, aby usunąć zanieczyszczenia, resztki makijażu i martwy naskórek.

Peeling skóry głowy to niezwykle ważny i często niedoceniany zabieg. Jeśli chcemy odpowiednio zadbać o skórę głowy oraz mieć zdrowe i piękne włosy, nie wystarczy tylko myć włosy.

Stosowanie peelingu zapewnia redukcję zrogowaciałego naskórka, likwidację grudek łojowych oraz dotlenienie skóry głowy.

Efekt peelingu, a także dokładniejszy masaż przy użyciu drobnych cząsteczek zawartych w preparacie, również zwiększa mikrokrążenie, co wzmacnia mieszki włosowe i przyspiesza wzrost włosów.

Dlaczego warto stosować peeling do skóry głowy?

Zabieg ten nie tylko wspomaga wygląd skóry głowy i łagodzi dolegliwości takie jak swędzenie, ale również działa na poprawę kondycji samych włosów. Niezbędny masaż wspomaga mieszki włosowe, aktywnie je wzmacniając. Dzięki temu włosy są bardziej odporne na wypadanie.

Nowe włosy są też grubsze i mocniejsze, dzięki czemu mniej się łamią i są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne (chłód, ciepło, zanieczyszczenie powietrza). Jeśli produkt złuszczający zawiera również takie substancje jak betaina, doda włosom dodatkowego blasku i objętości.

Dla wielu osób najbardziej zauważalnym efektem stosowania peelingu jest zmniejszenie przetłuszczania się skóry głowy, a tym samym zmniejszenie konieczności codziennego mycia szamponem.

Co ważne, peeling jest bezpieczny również dla osób często farbujących włosy. Nie wpływają na kolor. Nie zaostrzają ani nie powodują podrażnień po zabiegach fryzjerskich i koloryzacji.

Jaki peeling do skóry głowy wybrać?

Peeling to coraz częściej stosowany kosmetyk w liniach produktów do pielęgnacji włosów. Więc wymówki na wprowadzenie peelingu skóry głowy do naszej rutyny pielęgnacyjnej już się skończyły.

Oprócz gotowych peelingów możesz również użyć domowych peelingów. Są naprawdę łatwe w przygotowaniu i zapewniają skuteczne czyszczenie. Zaletą gotowego produktu jest to, że jego składniki rozwiązują problem, odpowiednie proporcje, a także jest łatwy i przyjemny w użyciu.

Wszystkim zaniepokojonym efektami domowego makijażu polecam sklepowy peeling skóry głowy – byłby to idealne rozwiązanie.

Jak samemu zrobić peeling do skóry głowy?

  • Peelingi z aloesu. Peeling polecany jest wszystkim osobom z szorstką, suchą i łupieżową skórą głowy. Aloe vera ma właściwości nawilżające i regenerujące. Jest równie dobry dla włosów, jak i dla skóry głowy. Świetnie sprawdza się na końcówkach włosów. Do wykonania tego typu peelingu potrzebne będą: 4 łyżki czystego aloesu bez miąższu, 2 łyżki brązowego cukru, 1 łyżka oleju kokosowego lub migdałowego. Łączymy wszystkie składniki razem, aby stworzyć gęstą substancję.
  • Oliwa z oliwek z solą morską. Oliwa z oliwek jest cenna dla skóry i włosów. Głęboko odżywia i nawilża. Peeling z dodatkiem soli morskiej działa oczyszczająco. Peeling wymaga 2 łyżek soli morskiej, 2 łyżek oliwy z oliwek i 2 łyżek soku z cytryny. Dobrze wymieszaj te składniki i wmasuj je w mokre włosy. Nie należy ich myć przed tym zabiegiem, a jedynie moczyć. Skupmy się na dokładnym wmasowaniu peelingu w skórę głowy przez około 5 minut, a następnie umyciu szamponem. Po takiej kuracji nie trzeba nakładać na włosy dodatkowej odżywki.

Po umyciu szamponem wyciśnij nadmiar wilgoci i nałóż peeling na skórę głowy. Wykonaj masaż, rozprowadzając preparat okrężnymi ruchami. Masaż powinien trwać około 5 minut. Następnie spłucz pozostały produkt ciepłą wodą, a następnie umyj włosy łagodnym szamponem. Jest też informacja, że nie ma potrzeby ponownego mycia włosów po peelingu. Warto dostosować te wskazówki do własnych obserwacji i potrzeb.

Jaki peeling do skóry głowy polecacie?

  • Peeling cukrowy. Przygotowanie do obierania zajmuje kilka sekund. Wystarczy zmieszać 3 łyżki cukru z 2 łyżkami szamponu, a do mieszanki można dodać 1 łyżkę glinki, np. zielonej glinki. Składniki mieszamy ze sobą, moczymy włosy i skórę głowy i dokładnie masujemy. Kontrolujemy ucisk, aby nie powodować podrażnień i masujemy przez kilka minut. Następnie spłukujemy. Granulki cukru łatwo się rozpuszczają, więc ich usunięcie nie stanowi problemu. Po użyciu ulubionej maski lub odżywki. Cukier zdziera martwy naskórek i dobrze się łuszczy. Leczy utlenianie i wzmacnia cebulki, włosy pozostają świeże i dłużej odbijają się u nasady. Lepiej też się dogadują. To rozwiązanie najlepiej wykonywać co tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności od potrzeb.
  • Innym domowym lekarstwem jest peeling błotny. Wystarczy zmieszać trochę wody z zieloną glinką (jeśli masz bardzo przetłuszczającą się skórę głowy) lub inną nieco łagodniejszą, np. białą glinką. Ten rodzaj zabiegu pomoże znormalizować wydzielanie sebum, oczyścić i doda świeżości skórze i włosom. Łagodzi również uczucie swędzenia. Naprawdę warto dodać glinkę do pielęgnacji całego ciała, a nie tylko twarzy. Ta mieszanka powinna być przygotowywana raz w tygodniu. Możemy również dodać inne składniki łagodzące lub nawilżające, np. żel Aloe Vera.

 

Jak pozbyć się martwego naskórka na głowie?

Codziennie nakładamy dużo makijażu na skórę głowy i włosy. Szampony, maski, odżywki, produkty do stylizacji to tylko kilka z nich. Większość z tych preparatów ma bogatą, perłową konsystencję, a w ich składzie znajdują się m.in. silikony, olejki, parabeny i różne zagęszczacze, które przyklejają się do cebulek włosów.

Podobnie jak każda inna część ciała, skóra głowy jest zrogowaciała i złuszczona, dlatego martwy naskórek należy regularnie złuszczać, aby ułatwić skórze oddychanie. Niestety samo mycie zębów nie wystarczy. Przydaje się peeling skóry głowy.

Jak często robić peeling głowy?

Początkowo wystarczy skalpowanie raz w tygodniu. Kiedy zauważysz pierwsze efekty regularnego peelingu, możesz zmniejszyć częstotliwość peelingu i robić to co dwa tygodnie.

Możliwe, że z biegiem czasu, gdy osiągniesz pożądane rezultaty, takie jak mniej swędzącej skóry, znacznie mniej tłustej skóry i mniej włosów, będziesz mógł złuszczać się tylko raz w miesiącu. Peeling należy wykonywać systematycznie, którego częstotliwość zależy od tego, jak szybko osiągniesz pożądane rezultaty.

 

Powiązane artykuły