Home Moda Jak wybrać najlepszy fotelik dla niemowlaka? Praktyczny poradnik

Jak wybrać najlepszy fotelik dla niemowlaka? Praktyczny poradnik

by Agata Kubiak
Fotelik

Jak wybrać najlepszy fotelik dla niemowlaka? Praktyczny poradnik

Fotelik dla noworodka to ta część wyprawki, której należy poświęcić maksymalnie dużo czasu. Pamiętaj, że dobrze wybrany model zapewni wam spokojną podróż w komfortowych warunkach. Czy podczas jego wybierania liczy się tylko wygląd i cena? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie. Zobacz, jak wybrać fotelik dla niemowlaka.

Jak wybrać fotelik dla niemowlaka?

 

DOPASOWANIE

 

Aby fotelik dla noworodka spełniał swoje podstawowe zadanie, musi być przede wszystkim odpowiednio dobrany do wagi, wzrostu i wieku. W ten sposób zapewnisz dziecku prawidłową, stabilną pozycję. Pamiętaj także, że odpowiednio dobrany model musi pasować do samochodu, którym poruszacie się na co dzień. Dlatego, kupując fotelik samochodowy dla niemowlaka, jeszcze przed narodzinami dziecka, warto wybrać się do sklepu stacjonarnego, gdzie sprzedawca nie tylko sprawdzi jego dopasowanie, ale także nauczy cię poprawnego montażu.

 

BEZPIECZEŃSTWO

 

Najważniejszą kwestią, gdy wybierasz fotelik dla noworodka, jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w czasie jazdy. Warto o tym pamiętać niezależnie od odległości, które planujecie pokonywać całą rodziną. Fotelik samochodowy 0-13 kg musi chronić w czasie stłuczki, która może przytrafić się wszędzie.

 

Kiedy wybierasz konkretny fotelik dla niemowlaka, dokładnie sprawdź opinie rodziców. Przeglądając Internet, możesz poznać wielu sprawdzonych producentów, którzy już dawno zaskarbili sobie ich sympatię i zasłużyli na zaufanie. My polecamy skandynawską firmę BeSafe, która stworzyła innowacyjny system modularny BeSafe iZi Modular, w skład którego wchodzi fotelik BeSafe iZi Go Modular. Jego skorupa jest wykonana z rewelacyjnej mieszanki materiału EPS i pianki, co w połączeniu z miękkim obiciem zapewnia wygodną podróż twojemu dziecku. Producent zapewnił również dodatkową ochronę boczną SIP+, dzięki której fotelik dla noworodka jeszcze lepiej pochłania siły w czasie szczególnie niebezpiecznego zderzenia bocznego.

fotelik

Niezależne testy fotelików samochodowych również mogą sporo powiedzieć o bezpieczeństwie danego modelu fotelika. Dlatego przed zakupem, zorientuj się koniecznie, czy fotelik, którego zakup bierzesz pod uwagę, takie zdane testy posiada. Są to m.in. ADAC czy Test Plus.

 

WYGODA

 

Zwróć uwagę, że prawidłowo dobrany fotelik dla niemowlaka sprawia, że dziecko podróżuje wygodnie. Jego ciało jest prawidłowo ułożone i zapewnia mu pozycję pod kątem 35-45 stopni. Równie istotne jest to, by wybrany model oferował dodatkowe wsparcie dla wrażliwej główki, by nie opadała bezwiednie. Elementem niezbędnym są również 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które przytrzymują dziecko i zapewniają stabilizację jego klatki piersiowej i bioderek. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, zwróć również uwagę na materiały, z których został wykonany. By w sposób bezpieczny używać go od 1. dnia życia, potrzebna jest także specjalna wkładka, która przytrzymuje niemowlę, ale jednocześnie go nie uciska.

 

FUNKCJONALNOŚĆ

 

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg muszą zapewniać komfort i wygodę, jednak nie mniej istotna jest ich funkcjonalność. To bardzo ważne, by współczesne rodziny, które żyją stosunkowo szybko i poruszają się nierzadko kilkoma samochodami, mogły skorzystać na nowoczesnych rozwiązaniach. Producenci dbają, by proponowane produkty nadążały za ich potrzebami. Właśnie dlatego coraz chętniej oferują foteliki samochodowe z możliwością montażu na stelażu wybranego wózka. Nie chodzi o to, by dziecko spędzało w tej pozycji całe dnie, ale niekiedy bardzo ważne jest, by móc na chwilę wyskoczyć z samochodu na szybkie zakupy. w drodze do domu. W takich sytuacjach to właśnie wózek ratuje nas przed niechcianym wybudzeniem dziecka i płaczem. Dlatego przed zakupem warto się upewnić, czy wybrany fotelik dla noworodka można wpiąć w adaptery.

 

Nowoczesne foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg można montować również na bardzo praktycznej bazie ISOfix. To wygodne, ponieważ nie wymaga skomplikowanego przepinania pasa. Warto podkreślić, że wspomniana wcześniej innowacyjna koncepcja BeSafe iZi Modular umożliwia wykorzystanie jednej bazy ISOfix do dwóch fotelików (fotelik 0-13 kg i fotelik do 4 lat), co oznacza oszczędność pieniędzy i wygodę, a przede wszystkim – bezpieczeństwo przez okres pierwszych lat życia dziecka.

Powiązane artykuły