Home Kobieta w biznesie Nieruchomości w rękach kobiet

Nieruchomości w rękach kobiet

by Agata Kubiak
nieruchomości

Nieruchomości w rękach kobiet. Były wyzwania, są sukcesy.

Nieruchomości w dniach 30-31 sierpnia, w warszawskiej Villi Foksal, miała miejsce Gala Top Woman in Real Estate. Wydarzenie podsumowało rok zmagań i sukcesów kobiet, które zarządzają różnymi obszarami nieruchomości. Wręczono statuetki aż w 18 kategoriach: od architektury i budownictwa po sprzedaż, obsługę prawną czy innowacje.

„Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy wspaniałej współpracy kobiet biznesu – dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim – oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny.” – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

By docenić zmiany
W tym roku, do IV edycji konkursu, zgłosiło się ponad 120 uczestniczek. Ich kandydatury oceniało niezależne jury, składające się z prezesów i dyrektorów zarządzających firm z branży nieruchomości i budownictwa oraz laureatek poprzedniej edycji.

Na szczególną uwagę zasługują dwa wyróżnienia: Pro-women Company – statuetka dla Greenberg Traurig Grzesiak oraz Best Team – statuetka dla Panattoni. Nagrody dla tych firm pokazują realną zmianę myślenia, jaka ma miejsce w wiodących przedsiębiorstwach w branży, na rzecz docenienia kompetencji oraz roli kobiet. Równie istotne są dwa koleje wyróżnienia: dla Renaty Kinde-Czyż z Metro Properties jako Personality of the Year oraz dla Marzeny Maj ze Smay – Top Woman in Real Estate, wybranej w głosowaniu internautów.

„Płeć, narodowość czy wyznanie nie mają dla nas znaczenia – mówi Jolanta Nowakowska-Zimoch, Head of Real Estate in Poland, Greenberg Traurig Grzesiak „Doceniamy wszystkich, którzy mają wiedzę, energię i ważne są dla nich te same wartości: zaufanie, szacunek i tolerancja. A kobiety są silne, zdecydowane, empatyczne i grają zespołowo i niezmiernie mnie cieszy, że zostało to zauważone przez nasze środowisko i nagrodzone.”

„W moim zespole pracują osoby szalenie ambitne i samozdyscyplinowane” – mówi Anita Pietrykowska, Head of Marketing & Communications Europe, Panattoni. „Mam zaufanie do każdej z nich. Poza wybitnymi jednostkami, nagrodzony Best Team zawdzięcza swój sukces sprzyjającym warunkom pracy – czerpie energię z Panattończyków, z niesamowitej atmosfery w naszej firmie, chęci do współpracy  oraz poczucia swojej misji w organizacji.”

Wieczór otwartych serc
Łącznie na Galę przybyło ponad 240 osób reprezentujących branżę nieruchomości, by w pełnej kobiecego ciepła i elegancji atmosferze, złożyć osobiste gratulacje zwyciężczyniom poszczególnych kategorii. Byli wśród nich reprezentanci kluczowych firm z sektora, a także wizjonerzy i mentorzy rynku real estate.

nieruchomości

nieruchomości

„W branży nieruchomości jestem od 24 lat i ta nagroda sprawiła, że moja praca została zauważona i doceniona. Z wielką przyjemnością odbieram liczne gratulacje od byłych i teraźniejszych szefów oraz koleżanek i kolegów.” – mówi Renata Kinde-Czyż, Prezes Zarządu METRO PROPERTIES. „Wierzę w równowagę zespołów i w to że pierwiastek męski i damski fantastycznie się uzupełniają. Tylko równowaga daje naprawdę pełną perspektywę i pozwala uwzględnić interesy zarówno kobiet jak i mężczyzn w zarządzaniu nieruchomościami. Ale czy to nie jest oczywiste?”

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

Mentoring ponad wszystko

senior real estate advisor

head of business development

„Efekt programu, z którego się tak cieszymy, to wyraźna zmiana w postrzeganiu doświadczenia i skuteczności kobiet przez liderów branży nieruchomości.” – mówi Krystyna Swojak. Dlatego, poza konkursem, wręczono także honorowe wyróżnienie: World Changer Company. To wyraz najwyższego uznania dla firm, które wspierają program mentoringowy Top Woman in Real Estate i zmieniają tym samym świat na lepsze. Programy te są szczególnie ważne dla pań, które czerpią z nich inspirację dla budowania własnego pomysłu na przyszłość zawodową. Złotą statuetkę w tej kategorii zdobyła firma Panattoni, srebraną Skanska, a kryształową – Greenberg Traurig Grzesiak.

„Uważam, że branża nieruchomości w Polsce stwarza wspaniałe warunki pracy dla kobiet i mężczyzn. Nie ma tu podziałów, a są szalenie ciekawe pola biznesowe do zagospodarowania w zakresie projektowania, budowy, finansowania , obsługi prawnej czy samej analityki rynków nieruchomości. Jest to miejsce gdzie wkraczają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak również trendy światowe w zakresie prowadzenia biznesów. Choć dzieci mam jeszcze bardzo małe, jest to kierunek zawodowy, który z pewnością będę im polecała” – kończy swoją wypowiedź Anita Pietrykowska, Head of Marketing & Communications Europe, Panattoni.

head of operations poland

Powiązane artykuły