Home Moda Laminowanie brwi zabieg, który pokochały gwiazdy

Laminowanie brwi zabieg, który pokochały gwiazdy

by Agata Kubiak
Laminowanie brwi

laminacja brwiLaminowanie brwi – na czym polega zabieg? Zabieg ten jest skierowany do osób mających problem z kształtem brwi, których brwi są zbuntowane lub po prostu rosną one nieregularnie.

Zabieg laminacji brwi

Jest też dedykowany dla osób z brwiami cienkimi, sztywnymi i zniszczonymi.

Celem zabiegu jest stała zmiana kierunku rosnących włosków, ukształtowanie ich i skoordynowanie oraz dopasowanie ich kształtu do konturów twarzy.

laminacji brwiPoprawi się ich gęstość, grubość i barwa  Ponadto spowoduje, że będą odżywione, nawilżone, odświeżone i zregenerowane. Zostanie nadany im nowy blask.

 

Laminowanie brwi – na czym polega zabieg?

zabiegu laminacji brwiZabieg jest w 100 procentach bezpieczny i zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Należy pamiętać jednak, że preparaty stosowane podczas laminacji, użyte w nieodpowiedni sposób, mogą działać inwazyjnie na naszą skórę czy włoski.

Dlatego przy wyborze salonu, należy zwrócić uwagę na miejsca o renomie, posiadające wykwalifikowany personel.

Na miejscu otrzymamy standardową ankietę, w celu oceny naszego zdrowia, gdyż jest szereg chorób czy infekcji, przez które nie powinniśmy korzystać w danej chwili z danej usługi.

lifting rzęsSą to między innymi: alergie, podrażnienia, stany zapalne, opryszczka, świeża opalenizna czy infekcje oczu.

Dzięki ankiecie dowiemy się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań i czy kwalifikujemy się do zabiegu.

Stylista weźmie też pod uwagę strukturę włosa czy jego stan.  Nie powinniśmy wykonywać tego typu zabiegów w warunkach domowych.

Na brwi zostaje nałożony preparat, którego najważniejszym składnikiem jest kwas tioglikolowy, mający wpływ na wiązania dwusiarczkowe.

zastosowanie preparatów silnie regenerującychJego działanie powoduje zmianę struktury włosa, poprzez rozerwanie go, a następnie stworzenie nowego.

Zostaje przy tym otwarta łuska włosa, więc po skończonym zabiegu warto zadbać o i ich regenerację. Idealne będą farmaceutyki bogate w witaminy, olejki roślinne, a także odbudowujący strukturę włosa botoks czy keratyna.

strukturę włoskówPo aplikacji substancji brwi zostają okryte folią. Produkt oddziałuje w tym momencie na włosy, czyniąc je podatnymi na modelowanie, a także pomaga wchłaniać substancje odżywcze.

Kolejną czynnością jest nadanie brwiom pożądanego kształtu, aby go utrwalić, zostają one pokryte keratyną i ponownie przysłonięte folią.

Następnym etapem jest wyregulowanie i farbowanie włosków. Po wszystkim aplikowana jest keratyna, którą należy zmyć dopiero po upływie doby.kolejnych etapach zabiegu

Nie należy w tym czasie dokonywać demakijażu brwi czy myć głowy, ponieważ może to spowodować, że końcowy efekt nie będzie dla nas satysfakcjonujący.

Wystrzegajmy się również wizyt na solarium, saunie czy basenie oraz zapobiegajmy wszelkim kontaktom wody z brwiami,

długotrwałą regenerację brwiNa koniec wizyty, specjalistka wykonująca laminację, przedstawi nam wytyczne odnośnie pielęgnacji oraz wskaże nam odpowiednie kosmetyki, których powinniśmy używać w domu.

Dzięki tego typu zabiegowi, domowy makijaż brwi staje się o wiele prostszy, a w niektórych przypadkach zupełnie zbędny.

brwi w domuCo więcej, przy odpowiedniej pielęgnacji, jesteśmy w stanie utrzymać ten efekt nawet do 8 tygodni.

Najczęściej jest to jednak 4 do 6 tygodni. Ze względu na czynności pielęgnacyjne, wiele osób nareszcie zaczyna dbać o swoje brwi, co sprawia że są zdrowsze i wyglądają oszałamiająco.

Czas w jakim otrzymamy pożądany efekt nie powinien przekroczyć jednej godziny.

gęste brwiLaminacja zyskała ogromną popularność w dużej mierze dzięki temu, że w przeciwieństwie do makijażu permanentnego brwi, jest zabiegiem w pełni odwracalnym, a także może służyć do jego zamaskowania, gdy ten się nie powiedzie.

Laminowanie brwi – efekty

Profesjonalnie wykonana laminacja zapewni nam zdumiewający efekt wizualny. Sprawi, że twarz stanie się bardziej wyrazista, podkreśli urodę, a zadbane łuki nadadzą naszemu spojrzeniu głębi i charakteru.

krzaczaste brwiNiekwestionowaną zaletą tego zabiegu kosmetycznego jest również aspekt pielęgnacyjny, bowiem preparaty używane przez salony kosmetyczne, mają również za zadanie odżywiać i wzmacniać włoski brwi. Stają się one zadbane, grubsze i pełniejsze.

Laminacja sprawia też, że mamy więcej czasu, gdyż nie poświęcamy go na codzienne czynności związane z makijażem brwi.

Nie musimy ich malować czy układać. Nasze brwi są nawilżone, a ich cebulki pobudzone do wzrostu zdrowych i silnych włosków.

Laminowanie brwi – cena

pielęgnacji brwiWpływ na cenę ma kilka czynników. Wszystko zależy od tego, w jakiej lokalizacji zamierzamy poddać się zabiegowi, jaką renomę posiada dany salon kosmetyczny, czy chociażby od tego, jaki rodzaj usługi wybierzemy.

Decydując się na laminację, otrzymamy możliwość, wykonania szeregu dodatkowych usług, takich jak regulacja, odżywienie, barwienie czy użycie botoksu. Wpływ mają również preparaty, jakich używa dany salon.

czym polega laminowanie brwiW większości salonów podstawowy zabieg laminacji wykonamy już od około 100 – 150 złotych. Wybierając bardziej rozbudowany pakiet tego typu zabiegu, z dodatkowymi usługami, czy udając się do najbardziej renomowanych salonów kosmetycznych, koszty będą rosły i mogą oscylować w granicach 200 – 250 złotych. Wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Laminowanie brwi z henną

brwi szczoteczkąLaminowanie brwi sprawia, że nasze włoski stają się lekko ciemniejsze. Jeżeli chcemy ten efekt pogłębić, możemy zdecydować się na hennowanie.

Nie musimy się obawiać przerysowanego efektu, ponieważ wykwalifikowana i kompetentna stylistka zadba o naturalny efekt końcowy.wyszukać reklama laminowanie brwi

W zależności od karnacji i typu skóry, koloru oczu oraz włosów, a także naszych osobistych preferencji, zabieg będzie wykonany w taki sposób, aby był idealnie dopasowany do naszego typu urody.

Kosmetyczka zadba o odpowiedni odcień produktu, a także optymalny czas hennowania, dla otrzymania pożądanego efektu finalnego.

Wybierając się na zabieg laminowania brwi, w celu sprecyzowania swoich oczekiwań, warto zrobić wcześniejsze rozeznanie w ofertach, przejrzeć portfolio salonów. Dodatkowo dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z opiniami klientek , które korzystały już z tego typu zabiegów.

Powiązane artykuły