Home Moda Laminowanie rzęs

Laminowanie rzęs

by Agata Kubiak
Laminowanie rzęs

Marzeniem każdej kobiety są pięknie podkręcone, grube i wyraziste rzęsy. Do niedawna, taki efekt można było jedynie uzyskać za pomocą przedłużania rzęs.

naturalne rzęsy Jednak świetną alternatywą jaka powstała, jest laminacja rzęs.

Zabieg ten jest nie tylko zdrowszy, ale i zapewnia naturalniejszy efekt niż w przypadku doklejania sztucznych kępek.

Czym jest laminowanie rzęs? Jak wygląda proces laminacji?

Czym jest laminowanie rzęs?

lifting rzęsLaminowanie rzęs to zabieg kosmetyczny cieszący się stale rosnącym zainteresowaniem.

Jego głównym założeniem jest podkreślenie i podkręcenie włosków oraz poprawa kondycji rzęs za pomocą ich dogłębnego odżywienia.

Podczas zabiegu wykorzystuje się między innymi keratynę, która jest odpowiedzialna za nawilżenie i regenerację włosków.

Laminacja rzęs jest dedykowana w szczególności osobom, których włoski są cienkie, rzadkie i proste oraz osobom, które chcą odpocząć od przedłużania rzęs.

Decydując się na taki zabieg, w żadnym stopniu nie ingerujemy w kondycję włosków, a przepięknym efektem możemy się cieszyć aż do dwóch miesięcy.

odtłuszczenie rzęsNiestety istnieje też kilka przeciwwskazań, przez które zabieg laminacji rzęs może nie zostać wykonany.

Są to m.in.: alergie powodujące łzawienie oczu, choroby skóry w okolicach oczu, jęczmień na powiece, ciąża, chemioterapia, czy niedawno odbyte operacje oczu lub ich okolic.

 

Zalety laminowania rzęs

Zabieg laminacji rzęs posiada wiele zalet, które przemawiają za zdecydowaniem się na jego wykonanie. Najważniejsze to:

– rzęsy zostają pogrubione i przyciemnione, tworząc tym samym delikatny i naturalny efekt bez uczucia ciężkości

– zabieg laminacji jest bardzo bezpieczny i nie powinien wywołać żadnych podrażnień skóry w okolicach oczu

– preparaty odżywcze oraz keratyna, które zostały wykorzystane podczas zabiegu, dogłębnie regenerują i wzmacniają włoski

– tusz może być śmiało nakładany na rzęsy po zabiegu, a dzięki użytej  keratynie nie będzie się tak osypywał i kruszył, jak miałoby to miejsce normalnie

– na wygląd naszych rzęs nie ma wpływu korzystanie z basenu, sauny, czy plaży

– doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają krótkie i rzadkie brwi i niemogące tym samym pozwolić sobie na ich podkręcenie za pomocą zalotki do rzęs

– zabiegu nie trzeba powtarzać co kilka tygodni, a jedynie co dwa miesiące. Jednak należy pamiętać, że taki zabieg nie powinien być powtarzany częściej niż przez okres 10 tygodni.

Laminowanie rzęs- jak wygląda zabieg?

rzęsy nakładanaZabieg laminacji rzęs składa się z kilku etapów. Proces ten rozpoczyna się od odtłuszczenia rzęs tak, aby pozbyć się z nich wszelkich zanieczyszczeń.

Po dokładnym oczyszczeniu włosków, na skórę pod oczami aplikuje się specjalny płatek.

Ma on za zadanie ochronić skórę przed preparatami używanymi podczas zabiegu oraz zabezpieczyć dolne rzęsy przed sklejeniem się z górnymi.

Następną czynnością  jest nałożenie na górną powiekę specjalnego wałeczka, za pomocą którego zostaną „nakręcone” górne rzęsy. Po nakręceniu włosków na silikonowy wałeczek należy nałożyć na nie specjalny preparat odżywczy w celu ich wzmocnienia oraz zapewnienia im efektu grubych i gęstych rzęs.

efekty laminowania rzęsKolejnym krokiem jest  farbowanie. Dzięki wcześniejszej aplikacji preparatu odżywczego mamy pewność, że nałożonym pigment lepiej „przyjmie” się  na rzęsach.

Do ich farbowania najczęściej wykorzystuje się farbę w kolorze brązowym lub czarnym.

Ostatnim etapem zabiegu laminacji włosków jest nałożenie keratyny. Keratyna sprawi, że nałożone wcześniej preparaty oraz farba utrwalą się na rzęsach.

Czym się różni laminowanie rzęs od liftingu rzęs?

preparat wzmacnia rzęsy Niestety dość często zabieg laminacji rzęs jest mylnie utożsamiany z zabiegiem liftingu rzęs.

Owszem, oba zabiegi są do siebie podobne, jednak znacząco się różnią. Lifting włosków polega na ich uniesieniu oraz na ich naturalnym podkręceniu i pogrubieniu.

Natomiast laminacja rzęs to zabieg, podczas którego podkręca się włoski oraz dzięki aplikacji specjalnych preparatów dodatkowo je się odżywia.

W celu uzyskania długotrwałego efektu warto łączyć ze sobą obie te metody.

Laminowanie rzęs i pielęgnacja po zabiegu

lifting rzęsPo wykonaniu zabiegu efekt sprężystych i pięknie podkreślonych włosków utrzymuje się średnio od 1,5 do 2 miesięcy.

Co ważne, w tym czasie nie powinny wystąpić żadne reakcje alergiczne oraz podrażnienia, chyba że ktoś jest uczulony na środki wykorzystywane podczas pracy.

Bardzo ważne jest to, aby w pierwszej dobie po laminacji rzęs unikać moczenia oraz narażenia ich nalifting rzęs polega wilgoć. Jest to wyjątkowo istotne, ponieważ w tym czasie preparaty odżywcze, które zostały zastosowane, jeszcze się wchłaniają w nasze włoski.

Dlatego też przez pierwsze 24 godziny rzęsy mogą wyglądać na posklejane i nieatrakcyjne.

Po upływie tego czasu, o rzęsy powinno się dbać tak, jak dotychczas – należy zwrócić uwagę na ich dokładne oczyszczenie oraz trzeba pamiętać o ich regularnym rozczesywaniu.

Należy mieć na uwadze fakt, iż decydując się na zabieg laminacji rzęs nigdy nie uzyskamy takiego efektu, jak przy doklejanych kępkach. Efekt nie będzie aż tak wyrazisty, ale uzyskamy efekt pięknych i naturalnych rzęs.

Powiązane artykuły