Home Life Style Rak – horoskop

Rak – horoskop

by Agata Kubiak
rak

Rak jest czwartym znakiem zodiaku i pierwszym trygonu wody. Wrażliwiec, domator, kolekcjoner. Czy te hasła naprawdę charakteryzują osoby mające Słońce w Raku? Czy targają nim jakieś sprzeczności? Kiedy przychodzą na świat Raki i do kogo pasują w życiu uczuciowym? Koniecznie zapoznajcie się z charakterystyką tego znaku zodiaku!

 

Rak zodiakalny charakterystyka. Jaki jest Rak?

 

Żywiołem przypisanym zodiakalnemu Rakowi jest woda. To definiuje niejako charakter przedstawicieli tego znaku. Raki

horoskop dzienny

horoskop dzienny

niezwykle wrażliwe i empatyczne. Potrafią wczuć się w sytuację drugiego człowieka, szczerze mu współczuć i pocieszać. Znane są ze szczerej chęci niesienia pomocy. Najchętniej udzieliłyby jej każdemu, kto tego potrzebuje.

Mocno przywiązują się do swoich bliskich i nie dadzą im zrobić krzywdy. Środowiskiem, w którym Raki czują się najlepiej, jest ich własny dom. Nie dla nich zwariowane przygody i huczne imprezy.

Rak nie może poszczycić się heroiczną odwagą i pewnością siebie. Jest urodzonym pesymistą, który nie ufa w szczere intencje innych ludzi. Trzyma się z daleka od podejmowania ryzyka i jest nieśmiały w kontakcie z płcią przeciwną.

horoskop miesięczny

horoskop miesięczny

Pierwsze wrażenie, jakie stwarza na innych ludziach, jest mylące. Patrząc na Raka z boku, nie spodziewalibyśmy się po nim zaciekłej obrony wytyczonych przez niego granic. Widząc krzywdę najbliższych mu osób, potrafi zdziwić niejednego agresora swą wewnętrzną siłą i zaciekłością godną drapieżnika.

W tym widać pewien paradoks odnoszący się do jego zachowań. Osoby urodzone w Raku wykazują ciekawą tendencję do zbieractwa. Lubią kolekcjonować różne przedmioty i kochają pławić się w przeszłości. Z tym ostatnim wiąże się ich pamiętliwość. Cechę tę dzielą z innym znakiem wodnym, Skorpionem.

Rak data

 

Letnie przesilenie ma miejsce 21 czerwca. Wiosna zamienia się w lato i dzień jest najdłuższy w skali całego roku. Data ta wiąże się z tak zwaną Nocą Świętojańską lub też Nocą Kupały.  Poczynając od tego dnia, zaczyna się miesiąc, w którym na świat przychodzą zodiakalne Raki. Słońce przebywa w znaku Raka między 21 czerwca a 23 lipca, kiedy to wkracza do znaku Lwa.

 

Rak kolor, kamień, kwiat

 

znak zodiaku

znak zodiaku

Kolorami przypisanymi temu znakowi zodiaku są kolor srebrny, bordowy, indygo, bladozielony, tęczowy, różowy i biały. To właśnie wśród tych barw będzie czuł się najlepiej Rak.

Powiązanymi z nim kamieniami są akwamaryn, malachit, szmaragd, kamień księżycowy i opal. Kwiaty utożsamiane z Rakiem to irys, pierwiosnek, konwalia i mirra.

 

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Raka

 

Przypadłości, na które narażone są Raki, dotyczą układu trawiennego. Cierpią na problemy z żołądkiem i wątrobą. Są podatne na zatrucia pokarmowe, wzdęcia i grypę żołądkową.

Raki powinny częściej niż przedstawiciele pozostałych znaków zodiaku myć ręce. Wiąże się to z łatwością, z jaką łapią rozmaite infekcje.

 

Rak w związkach z innymi znakami zodiaku

 

Raki to niezwykle uczuciowe znaki zodiaku, które wymagają zrozumienia i spokoju. Z jakimi znakami zodiaku mają szanse stworzyć piękny duet, a których powinny wystrzegać się jak ognia?

 • Rak i Baran. Rak jest romantykiem ceniącym drobne gesty. Jest też cichy i spokojny. Baran z kolei jest jego kompletnym przeciwieństwem. Jego gruboskórność może nie spodobać się osobie spod znaku Raka. Nie znajdzie
  twojej myśli

  twojej myśli

  wspólnego języka z typem macho, który lubi flirtować na prawo i lewo.

 • Rak i Byk. Na pierwszy rzut oka, oba znaki powinny znaleźć wspólny język. Oboje uchodzą za domatorów. Rak jest znakiem bardzo wrażliwym, reagującym niekiedy na wyrost na różne rzeczy. Tych emocji nie zrozumie Byk, dla którego ów reakcje są niezrozumiałe i histeryczne. Ciężko będzie im wspólnie przejść przez życie.
 • Rak i Bliźnięta. Stabilny Rak prędzej osiwieje niż znajdzie płaszczyznę porozumienia z osobą spod znaku Bliźniąt. Ten znak powietrzny nie przywiązuje wagi do konwenansów i nie jest domatorem. Lubi również flirtować, na co wrażliwy Rak reaguje cierpieniem i histerią. Bliźnięta są kiepskim materiałem na partnera życiowego dla Raka.
 • Rak i Rak. Związek obu przedstawicieli tego samego znaku zodiaku, w tym przypadku jest możliwy, a nawet wskazany. Słowa są dla nich zbędne. Rozumieją się bez nich. Zatapiają się w świecie emocji. W tym duecie może zabraknąć tylko namiętności. To jedyna wada tej pary.
 • Rak i Lew. Relacja przedstawicieli tych obu znaków zodiaków ma szanse przetrwania, o ile cichy Rak zaakceptuje dominatora w domu. Wystarczy garść pochlebstw, aby udobruchać partnera spod znaku Lwa. Pamiętając o tym, wrażliwy Rak ma szansę stworzyć z nim w miarę udany związek.
 • Rak i Panna. Ich związek nie ma najmniejszych szans. Chłodny racjonalizm Panny nie współgra z emocjonalnymi potrzebami Raka.
 • Rak i Waga. Oba znaki uchodzą za spokojne i łagodne. Oboje są wrażliwi i potrafią być dla siebie nad wyraz opiekuńczy. Jeśli Rak przymknie oko na towarzyską stronę Wagi, ten związek ma szanse przetrwać i być całkiem udany.
 • Rak i Skorpion. Znaki te uchodzą za bardzo uczuciowe i w sumie to może się udać, pod warunkiem, że nie dojdzie wcześniej do dramatu. Skorpion lubi dominować w związku i wymaga stuprocentowego posłuszeństwa. Jest też bardzo zazdrosny o partnerkę/ partnera. Jeśli nie będzie miał ku temu powodów i Rak zaakceptuje dominujący charakter Skorpiona, związek może być całkiem udany.
 • Rak i Strzelec. Monogamiczny Rak i poligamiczny Strzelec. Co może pójść nie tak? Partnerzy urodzeni pod tymi znakami zodiaku będą się wzajemnie ranić i męczyć. Uczuciowy Rak skazany jest na emocjonalne katusze, będąc w związku ze skorym do małych skoków w bok Strzelcem. Poza tym ten drugi nigdy nie zrezygnuje z bogatego życia towarzyskiego.
 • Rak i Koziorożec. Konserwatywny i twardo stąpający po ziemi Koziorożec nie jest w stanie zrozumieć emocjonalnych potrzeb Raka. Nie jest też znany z romantyzmu. Rak nie będzie szczęśliwy z kimś takim.
 • Rak i Wodnik. Związek Raka z Wodnikiem przypomina tragifarsę. Niestabilny i oderwany od rzeczywistości Wodnik, którego wszędzie pełno i rzadko bywa w domu, nie jest spełnieniem marzeń Raka. Wodnik ponadto nie jest w stanie zrozumieć emocji Raka.
 • Rak i Ryby. Oboje stanowią parę idealną. Mają podobny konstrukt psychiczny i charakter. To powoduje, że zawsze spotykają się w połowie drogi. Gdyby dodać do tego nieco namiętności, związek byłby wręcz idylliczny.

 

Jaka praca jest najlepsza dla Raka?

 

Wrażliwość i empatia, które występują u Raka, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba sprawować opiekę nad innymi ludźmi. Rak będzie idealnym opiekunek w hospicjum, świetnym pracownikiem socjalnym i dobrym nauczycielem.

Umiejętność wczuwania się w cudze emocje to cecha niezbędna w pracy psychoterapeuty. Raki też mają smykałkę do prowadzenia niewielkich biznesów pokroju osiedlowych sklepików.

 

Sławne Raki

 

Wśród osób urodzonych pod znakiem Raka są słynni aktorzy, artyści, pisarze i politycy. Warto ich wymienić.

 • Aktorzy: Pamela Anderson, Van Diesel, Tom Cruise, Sylwester Stallone, Meryl Streep, David Hasselhoff.
 • Artyści: Francesco Pertrarka, Czesław Miłosz, Ernest Hemingway, Paweł Kukiz, Piotr Marzec, Lil’ Kim.
 • Politycy: Juliusz Cezar, Aleksander III Macedoński, Nelson Mandela, George W. Bush, Angela Merkel, Ryszard Petru.
 • Sportowcy: kobieca piłka nożna, Megan Rapinoe

Powiązane artykuły