Home Life Style Życzenia urodzinowe dla Koleżanki!

Życzenia urodzinowe dla Koleżanki!

by Agata Kubiak
Życzenia

Składanie życzeń z okazji urodzin to piękny zwyczaj i warto jest dołożyć wszelkich starań, żeby były to życzenia wyjątkowe. Mnóstwo osób nie przepada za tą częścią uroczystości.

Życzenia urodzinowe dla koleżanki

Składanie życzeń? Napisanie ich na kartce? Wpisanie dedykacji w książce? Tylko co tam napisać? Co można komuś życzyć? No właśnie, to niektórym wydaje się trudne.

życzenia na urodzinyA przecież większość z nas ma mnóstwo swoich własnych marzeń i życzeń do spełnienia dla siebie.

Są to często marzenia i życzenia uniwersalne, czy podobne dla większości osób na świecie.

Chcielibyśmy być szczęśliwi, zdrowi, mieć satysfakcjonującą pracę lub piękną rodzinę. Marzymy o podróżach, o realizacji naszych pasji, o miłości.

Kiedy piszemy życzenia dla osoby, którą znamy tylko oficjalnie, na przykład z pracy, i nie mamy z nią bliskich relacji, wtedy jest dużo trudniej.

Ale jeśli mamy złożyć życzenia urodzinowe koleżance, to wystarczy otworzyć serce i po prostu skupić się na tym, jaką jest osobą, co lubi i o czy marzy.

Życzenia urodzinowe dla Przyjaciółki

Nie traktujmy życzeń jako wypracowania pisanego w szkole na ocenę. Powiedzmy w nich to, co i tak mówimy, w codziennej rozmowie i przy różnych innych okazjach.

gotowe życzenia urodzinoweOczywiście życzenia urodzinowe powinny mieć odpowiednią formę, jednak to nie powinno nas w ogóle martwić. Najważniejsze jest, aby zawierały w sobie szczere intencje.

Nikt przecież nie będzie nas za to oceniał. Za to z pewnością doceni, że życzenia pochodzą od nas, a nie są na przykład skądś przepisane.

Oczywiście można kupić kartki urodzinowe, imieninowe, ślubne, lub na wszelkie inne okazje, z gotowym tekstem życzeń. Jednak tekst taki zazwyczaj nie jest w stanie oddać naszych prawdziwych uczuć i prawdziwych życzeń, jakie chcielibyśmy przekazać bliskiej nam osobie.

Gotowe życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe dla koleżanki nie muszą być bardzo osobiste. Wystarczy, jeśli w naszych życzeniach będzie to wszystko, czego życzy się każdemu, komu jesteśmy życzliwi. Jeśli uda nam się ubrać to w proste rymy, wtedy życzenia staną się naprawdę wyjątkowe i sprawią radość:

Szczęścia, zdrowia, pomyślności

Marzeń spełnienia

Takie dzisiaj są dla Ciebie

Moje serdeczne życzenia

Tego wszystkiego, czego

Sama dla siebie byś chciała

Żebyś w obfitości

Zawsze w swym życiu miała

Życzenia urodzinowe dla koleżanki – od serca

dzień urodzinKiedy chcemy złożyć koleżance życzenia urodzinowe od serca, zależy nam na tym, żeby również do serca tej osoby one trafiły.

W takich życzeniach można posłużyć się cytatem z czytanej właśnie książki lub wyszukanym w Internecie.

Znając dobrze osobę, do której adresowane będą życzenia, możemy napisać coś, co doda jej otuchy – jeśli przeżywa akurat trudne chwile w życiu, doda jej odwagi – jeśli stoi przed ważną życiową decyzją, poprawi jej humor – jeśli ostatnio miała kłopoty.

najserdeczniejsze życzeniaMożemy też w treść takich życzeń włączyć imię bohatera ulubionej książki lub filmu naszej koleżanki.

Wystarczy jednak jeśli w naszych życzeniach zawrzemy całą naszą sympatię, oddanie i chęć bycia zawsze blisko tej osoby.

Życzenia urodzinowe od serca wymagają na pewno więcej wysiłku i nie może tu być mowy o korzystaniu z jakichś gotowych schematów. Tym jednak lepiej, bo pole do popisu jest większe:

„Nie ma znaczenia, jak wolno idziesz, tak długo jak nie przestajesz.”

Konfucjusz

Podążaj więc nadal swoją drogą i nie oglądaj się na innych, a droga zaprowadzi Cię do celu, który sobie wymarzyłaś.

Niech przeciwności losu Cię nie zrażą, a przyjaciele zawsze niech będą obok.

Pamiętaj, że Harry także długo walczył z przeciwnościami – zwłaszcza tymi, które miał w sobie – i w końcu zwyciężył.

Z najlepszymi życzeniami z okazji urodzin „

Życzenia urodzinowe dla koleżanki – zabawne

okazji urodzin życzęNapisać ładny tekst i do tego zabawny to wielka sztuka, nawet dla tych, którzy pisaniem zajmują się zawodowo.

Jeśli życzenia urodzinowe dla koleżanki mają ją rozbawić, powinny dotykać spraw, które jej dotyczą.

Oczywiście nie może być w nich ani grama złośliwości czy uszczypliwości, chyba że znajomość jest naprawdę bardzo bliska i doskonale wiemy, na co możemy sobie pozwolić.

dniu twych urodzinRzeczą, o której należy pamiętać zawsze przy pisaniu życzeń do kogokolwiek, jest wyczucie. Życzenia nigdy nie powinny spełniać roli odwrotnej, niż ta, do której są przeznaczone.

Nie powinny wywoływać smutku czy złych skojarzeń. Jeśli decydujemy się na napisanie życzeń w formie wesołego wierszyka, na pierwszym miejscu zawsze stawiajmy delikatność:

Z okazji Urodzin dziś Ci życzymy

Żeby twe troski w dal odleciały

Do ciepłych krajów chyba najlepiej

I nigdy w te strony już nie wracały

 

A gdy zapragniesz wybrać się w podróż

I przeżyć coś niezwykłego

Wybierz się raczej nie do Hiszpanii

Lecz do kraju chłodnego

 

Lecz jeśli jednak z nimi

Zmierzyć Ci się znów zdarzy

Pamiętaj o tym, że dużo lepiej

Mierzyć się z nimi na ciepłej plaży

Życzenia urodzinowe dla koleżanki – długie

Życzenia urodzinowe nie podlegają żadnym ściśle określonym regułom, poza tym, że mają trafiać do serca i sprawiać radość.

Można je napisać w formie krótkiego tekstu, który w kilku słowach odda nasze uczucia i intencje, można posłużyć się cytatem, który będzie najlepiej pasował do osoby, której składamy życzenia, można spróbować wymyślić prosty wierszyk, które rozbawi i być może na długo zostanie w pamięci.

Dla tych jednak, którzy lubią pisać pozostają jeszcze dłuższe formy i one także bardzo dobrze spełnią swoją rolę. Życzenia urodzinowe dla koleżanki mogą mieć formę krótkiej opowiastki, bajki lub dłuższego wiersza.

W takich życzeniach mamy możliwość opisać wszystko to, co rzeczywiście jest ważne dla adresatki, lub to, co bardzo chcemy jej powiedzieć.

Tego typu życzenia są piękną pamiątką, a przygotowane na odpowiedniej kartce papieru, być może nawet doczekają się oprawienia w ramki:

Życie zaczyna się po trzydziestce

A potem płynie jak rzeka

Nigdy się nie wie co za następnym

Zakrętem czeka

 

Na pewno za każdym coś całkiem nowego

Czego się nikt nie spodziewa

Bo rzeka płynie i wciąż coś przynosi

A przy tym zaklęcia śpiewa

 

Zaklęcia o życiu pięknym jak w bajkach

O dniach pełnych prostej radości

O jeszcze nie znanych świata stronach

O szczęściu i o miłości…

 

To tyle o bajkach….

A teraz o prawdziwym Życiu!

 

Z okazji Urodzin życzymy Ci, żebyś była szczęśliwa

Żeby Ci czas na samych przyjemnych

Rzeczach upływał

 

Życzymy też Tobie małego domku

Z dużym barwnym ogrodem

Z wygodnym podjazdem no i garażem

I pięknym samochodem

 

I żebyś w tym domku w przytulnej kuchni

Dobrego coś gotowała – tak jak lubisz

I nas do siebie jak najczęściej

Zapraszała

 

Niech Ci się ziści co sobie wymarzysz

Nawet jeśli to coś innego.

Lecz sama powiedz, czy jesteś w stanie

Wymyślić coś lepszego???

Krótkie życzenia urodzinowe

dni spokoju pełnych wygódChyba najważniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest to, że życzenia urodzinowe dla koleżanki mówią wiele o naszej wzajemnej relacji, ale jeszcze więcej o nas samych.

Jeśli przyjaźnimy się z kimś, spędzamy z tym kimś dużo czasu i na co dzień okazujemy mu sympatię, wsparcie i przyjaźń, to jest ważniejsze od treści życzeń, które składamy temu komuś z okazji urodzin.

Są tacy, którzy uwielbiają składać życzenia i chętnie przygotuję wiersz, poemat czy dłuższy tekst prozą. Jednak są i tacy, którzy nie mają takiej łatwości posługiwania się słowami, a jednocześnie ich intencje są czyste i szczere.

dniu twego urodzeniaJeśli taka osoba złoży koleżance krótkie i zwięzłe życzenia, to będzie jak najbardziej naturalne i zrozumiałe dla tej koleżanki.

Wszyscy życzymy otaczającym nas osobom wszystkiego najlepszego, bo kiedy ludziom wokół żyje się dobrze, to i nam jest lepiej na świecie.

Dlatego nie powinno nas stresować to, że mamy komuś złożyć życzenia, bo najważniejsze jest, żebyśmy byli sobą, w każdej sytuacji. A szczere i od serca słowa typu:

Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, zdrowia mogą znaczyć dla kogoś tak samo wiele, jak długi, zabawny tekst czy piękne i pełne literackich „ozdobników” życzenia. Najważniejsze są zawsze nasze intencje.

Powiązane artykuły