Home Zdrowie Czy warto przejść na dietę pudełkową? Sprawdzamy!

Czy warto przejść na dietę pudełkową? Sprawdzamy!

by Agata Kubiak
Dieta pudełkowa

Catering dietetyczny to coraz popularniejsze rozwiązanie, które trafia w gusta osób zabieganych. Ma liczne zalety, ale nie jest to idealny wybór dla wszystkich. Czy warto przejść na dietę pudełkową? W jakich sytuacjach takie rozwiązanie ma sens?

 

Dieta pudełkowa, czyli wygoda

Nie wszyscy mają czas, by zajmować się gotowaniem i planowaniem swojej diety. Wówczas można postawić na catering dietetyczny. Czy warto? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i trybu życia.

Catering dietetyczny ma to do siebie, że jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Rano lub w nocy otrzymujesz cały zestaw posiłków na kolejny dzień. Wystarczy je podgrzać, np. w kuchence mikrofalowej. Nie musisz spędzać długich godzin w kuchni, by przygotować potrawy. Znika także konieczność robienia zakupów i planowania menu na kolejny tydzień.

Największe zalety diety pudełkowej:

  • brak konieczności robienia zakupów i samodzielnego gotowania,
  • posiłki mają określoną liczbę kalorii i są kompletne pod względem składników odżywczych – czuwają nad tym doświadczeni dietetycy,
  • dieta pomaga w regularnym jedzeniu,
  • posiłki z cateringu dietetycznego są zróżnicowane,
  • dobre cateringi oferują restauracyjną jakość dostarczanych dań.

Dieta pudełkowa cieszy się rosnącą popularnością. Jest chętnie wybierana przez osoby w dowolnym wielu. Trafia w gusta głównie ludzi zabieganych oraz takich, którzy cenią wygodne rozwiązania lub nie mogą schudnąć.

Dla kogo sprawdzi się dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie lubisz gotować lub nie masz na to czasu. Przyda się także wtedy, kiedy planujesz przytyć, schudnąć lub utrzymać swoją masę ciała, ale masz problem z samodzielnym liczeniem kalorii. Wszystkie posiłki mają bowiem określoną wartość energetyczną. Jeśli nie będziesz podjadać w ciągu dnia i wybierzesz odpowiedni pakiet potraw, szybko i zdrowo zgubisz zbędne kilogramy.

Dieta pudełkowa jest dobrą opcją także dla osób, które chcą urozmaicić swój jadłospis. Pozwala ona na poznanie nowych przepisów, a następnie samodzielne przygotowywanie podobnych dań. Z tego powodu diety w wersji wegetariańskiej i wegańskiej są również doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy planujesz zrezygnować z mięsa, jednak nie masz wystarczająco silnej woli. Gotowe posiłki przygotowane z wysokiej jakości składników są świetnym sposobem na przekonanie się do nowej diety.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Koszt diety pudełkowej zależy od tego, jaki pakiet i kaloryczność wybierzesz. Może być ona jedynie dodatkiem, ale większość osób korzysta z gotowych posiłków przez cały dzień. Kosz miesięcznego cateringu dietetycznego waha się od kilkuset do nawet 2000 zł. Na dokładną cenę ma wpływ wiele różnych czynników.

Catering dietetyczny bez wątpienia jest wart wypróbowania. Czasem dobrym rozwiązaniem okazuje się wykupienie go na krótszy okres (cenione cateringi, takie jak Nice To Fit You, pozwalają na zamówienie diety nawet na jeden dzień!). W tym czasie możesz sprawdzić, czy spełnia on Twoje oczekiwania, a w razie konieczności zmienić wariant diety lub jej kaloryczność. To bardzo uniwersalne rozwiązanie. W wielu przypadkach istnieje bowiem opcja spersonalizowania jadłospisu, a nawet wybrania jednej spośród kilku opcji.

 

Powiązane artykuły