Home Zdrowie Tabletki na odchudzanie: czy suplementy pozwalają schudnąć?

Tabletki na odchudzanie: czy suplementy pozwalają schudnąć?

by Agata Kubiak
Tabletki na odchudzanie

Wiele osób chcących pozbyć się nadmiaru kilogramów, szuka drogi na skróty. Między innymi z tego powodu tabletki na odchudzanie cieszą się ogromną popularnością. Zanim i Ty po nie sięgniesz, sprawdź, czy to faktycznie dobry sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami.

 

Są osoby, które sięgają po tabletki na odchudzanie z myślą o uzyskaniu szczupłej sylwetki. Nie jest to jednak remedium na nadmiar kilogramów, ponieważ ograniczanie się wyłącznie do suplementów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie można podzielić na trzy kategorie:

  • supresanty apetytu – zawierają składniki, które pomagają w osiąganiu stanu nasycenia, przez co wspierają walkę z napadami głodu;
  • termogeniki – zawierają składniki, które pomagają w przyspieszeniu przemiany materii i wspomagają proces spalania tłuszczu;
  • preparaty ze składnikami pomagającymi w ograniczeniu wchłaniania węglowodanów czy tłuszczów z pokarmu.

Chociaż niektóre suplementy są preparatami jednoskładnikowymi, przeważają wieloskładnikowe tabletki na odchudzanie. Zawierają kilka składników aktywnych, które mają wspierać odchudzanie – często na kilku płaszczyznach jednocześnie.

Warto jednak podkreślić, że samo łykanie suplementów i czekanie na efekty jest tylko stratą czasu oraz pieniędzy. Tabletki na odchudzanie mogą jedynie wspomóc ten proces, jednak podstawą jest tutaj prawidłowo zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną.

Jeżeli więc zamierzasz ograniczać się wyłącznie do stosowania suplementów diety, zrezygnuj z tego. Trudno będzie Ci osiągnąć założone cele – szczególnie jeśli nie zmienisz dotychczasowych nawyków żywieniowych, które mogły doprowadzić do aktualnej masy ciała.

Dieta pudełkowa – sposób na zdrowe odchudzanie?

Nie trzeba stosować restrykcyjnych diet odchudzających ani łykać tabletek na odchudzanie, aby zwalczyć nadmierne kilogramy. – Kluczem do sukcesu jest doprowadzenie do deficytu energetycznego, dzięki czemu organizm będzie czerpał energię z rezerw zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Nie chodzi jednak o to, aby ograniczyć do minimum dostarczanie kalorii. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest prawidłowo zbilansowana dieta, która odpowiada na potrzeby organizmu – wyjaśnia przedstawicielka firmy cateringowej Nice To Fit You.

Dieta pudełkowa może okazać się wsparciem w dążeniu do uzyskania szczuplejszej sylwetki. Daje dostęp do prawidłowo zbilansowanych posiłków, których kaloryczność jest zgodna z zapotrzebowaniem energetycznym organizmu. Zróżnicowana pod kątem potrzeb żywieniowych, dostarcza składniki odżywcze niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu.

Warto przy tym podkreślić, że dieta pudełkowa dostępna jest w wielu wariantach. Dzięki temu także osoby odżywiające się zgodnie z ideą wegetarianizmu i weganizmu, czy zmagające się z pewnymi nietolerancjami pokarmowymi mogą pozbyć się nadmiernych kilogramów i utrzymać optymalną masę ciała.

 

 

 

Powiązane artykuły