Home Life Style Wodnik – horoskop

Wodnik – horoskop

by Agata Kubiak
Wodnik

Wodnik – co wyróżnia ten znak?

Wodnik i jego historia zodiakalnego wodnika sięga już czasów starożytnych. Był on znany przede wszystkim w starożytnym Egipcie i Grecji. Jak sama nazwa mówi, zawsze związany był z wodą.

Dla Egipcjan wodnik był bardzo znaczący, ponieważ kojarzony był z wylewami Nilu, które były dla nich niezbędne do życia. Natomiast

wodnik znak zodiaku

wodnik znak zodiaku

Grecy w pewnym sensie winili Wodnika za potop, który na ich kraj zesłał Zeus. Jaką osobą jest zodiakalny wodnik w obecnych czasach?

Zodiakalny Wodnik – charakterystyka. Jaki jest Wodnik?

Osoby spod znaku Wodnika przede wszystkim są osobami bardzo kreatywnymi. Potrafią stworzyć coś z niczego, a z czasem ich dzieło okazuje się jedyne i niepowtarzalne.

wodnik horoskop opisowyWodnik może być wyjątkowo uzdolniony muzycznie, plastycznie, wokalnie, czy mieć dryg do aktorstwa.

Mimo że są to osoby ceniące sobie rozwój duchowy i głównie to na nim się skupiają, to w międzyczasie nie stronią też od obowiązków.

Nie boją się wyzwań i wysoko stawiają poprzeczkę w każdej dziedzinie życia. Nie akceptują jednak tego, jak ktoś narzuca im swoje zdanie bądź i ciężko im jest dostosować się do narzuconych norm i zasad.

W sferze rodzinnej wodniki są bardzo uczuciowe, ale jednocześnie stanowcze.

wodnik horoskop opisowyMimo że z całych sił opiekują się swoimi bliskimi, to gdy robią oni coś karygodnego, nie omieszka zwrócić im uwagi i doradzić, a czasami nawet nakazać, postąpić tak, a nie inaczej.

Poza tym osoby spod znaku Wodnika cechują się zaciętością i dążeniem do wyznaczonych sobie celów. Jednakże ich niespokojny duch nie pozwala im pozostać w jednym miejscu na dłużej.

Wodniki lubią, gdy coś się dzieje, ciężko znoszą rutynę i nudę.

horoskop wodnik dzienny Ponadto zodiakalne wodniki to osoby, które cenią sobie tylko towarzystwo najbliższych, trudno nawiązywać im nowe relacje i odnaleźć się w nowym miejscu.

Nie przywiązują również zbyt dużej wagi do pieniędzy. Dla nich liczy się to, że za wynagrodzenie mogą zaspokoić podstawowe potrzeby swoje i rodziny.

Do szczęścia nie są im potrzebne dodatkowe wygody.

Wodnik – data

horoskop wodnikData każdego znaku zodiaku zależna jest od tego, w jakiej strefie czasowej dana osoba się urodziła.

Według amerykańskiej astrolog żyjącej na przełomie XIX i XX wieku Evangeline Adams można przyjąć umowną datę, wejścia w znak Wodnika.

Zgodnie z jej obserwacją okres przypadający Wodnikowi powinienhoroskop dzienny przypadać na ramy czasowe między 21 stycznia a 20 lutego.
W Polsce i wielu innych krajach, szczególnie europejskich przyjęto, że czas wodnika ma miejsce w okresie od 21 stycznia do 18 lutego.

Wodnik – kolor, kamień, kwiat

Ulubionym kolorem większości Wodników jest fioletowy. Głównie życia rodzinnego wodnikdlatego, że oznacza duchowość i występuje w naszym otoczeniu znacznie rzadziej niż pozostałe barwy.

Fiolet dzięki swej niepowtarzalności doskonale odzwierciedla indywidualizm Wodnika i jego zamiłowania do samodzielności.

Co więcej, kolor fioletowy niegdyś był wyznacznikiem wolności i buntu skierowanego wobec osób chcących narzucać swoje zdanie.
Jeśli chodzi o kamień, to Wodnikowi przypisywany jest przede wszystkim ametyst.

Jest to kamień półszlachetny często wykorzystywany w jubilerstwie. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim kolor ametystu, bowiem jest on fioletowy.

Posiadanie tego kamienia pozwala skupić się na rozwoju osobistym i duchowym. Ametyst pozwala również ćwiczyć charakter i eliminować wady.
Natomiast kwiatem, który przynosi szczęście Wodnikom, jest fioletowa orchidea. Symbolizuje nie tylko miłość, ale także zamyślenie i godność. Nie trudno więc zauważyć połączenie orchidei z osobowością Wodnika.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Wodnika

znaki zodiakuZe względu na to, że osoby spod znaku Wodnika są bardzo żywiołowe i nie mogą pozostawać zbyt długo w jednym miejscu, to narażone są na urazy nóg.

Częste skręcenia, czy złamania dla tego znaku zodiaku nie są niczym nadzwyczajnym.

Nierzadko pojawiają się też żylaki.
Poza tym zodiakalne Wodniki mogą zachorować na nadciśnienie lub mieć problemy z układem nerwowym bądź sercem.

Wodnik w związkach z innymi znakami zodiaku

zodiaku horoskopJednym ze znaków, który doskonale się sprawdzi w związku z Wodnikiem, jest Rak. Charakteryzuje go głównie empatia niezbędna do podtrzymania relacji z pełnym życia Wodnikiem.

Nie bez znaczenia jest też intuicja, którą posiada zodiakalny Rak. Potrafi wyczuć, kiedy Wodnika lepiej samego pozostawić z własnymi myślami, a kiedy potrzebuje on wsparcia i pocieszenia.

Również byk może okazać się idealnym partnerem dla Wodnika, mimo że jest jego zupełnym przeciwieństwem.

Byki twardo stoją na ziemi, a w życiu kierują się głównie zasadą, że tylko to, co namacalne ma jakiekolwiek znaczenie. Nie żyją marzeniami, ale lubią dobrobyt, jednocześnie starając się oszczędzać.

Jaka praca jest najlepsza dla Wodnika?

zodiaku horoskopWodnik na pewno nie odnajdzie się w korporacji, ponieważ nie lubi pracować pod presją czasu i rządami innych osób.

Najlepiej dla Wodnika sprawdzają się tzw. wolne zawody jak malarz, czy aktor.

Niemniej jednak może jak najbardziej zyskać uznanie na stanowisku, które wymaga doradzania i pomagania innym np. prawnik bądź doradca finansowy.
Wodnik może zatrudnić się także jako informatyk, elektryk albo inżynier. Ważne jest dla niego to, by spełniać się zawodowo i pracować w jak najmniejszym gronie osób.

Sławne Wodniki

Do najbardziej znanych Wodników można na pewno zaliczyć:znaki zodiaku
Abraham Lincoln – 16 Prezydent Stanów Zjednoczonych. Urodził się 12 lutego.
Karol Darwin – angielski przyrodnik, który na świat przyszedł 12 lutego.
James Dean – amerykański aktor urodzony 8 lutego.
Czesław Niemen polski piosenkarz i kompozytor. Urodził się 16 lutego.
Tadeusz Kościuszko polski inżynier wojskowy, który brał udział w wojnie o Niepodległość Stanów Zjednoczonych. Urodził się 4 lutego.
Justin Timberlake – amerykański piosenkarz i aktor, urodzony 31 stycznia.
Dorota Rabczewska, czyli Doda. Gwiazda polskiej sceny muzycznej, urodzona 15 lutego.
Shakira – portugalska piosenkarka, która urodziła się 2 lutego.
Cristiano Ronaldo – portugalski piłkarz na świat przyszedł 5 lutego.

Powiązane artykuły