Home Life Style Znaki zodiaku jaki kolor przynosi szczęście Twojemu

Znaki zodiaku jaki kolor przynosi szczęście Twojemu

by Agata Kubiak
Znak zodiaku

Znaki zodiaku i ich kolory. Każdy z nas posiada swoje ulubione kolory oraz barwy, którymi nie lubi się otaczać. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, jakie odcienie mogą przynosić szczęście poszczególnym znakom zodiaku.

Warto byłoby więc się tego dowiedzieć, zwłaszcza jeżeli interesujemy się astrologią i wpływem planet na nasze samopoczucie.

Baran – czerwony, a także kolory wojskowe

znaki zodiakuBaran jest znakiem zodiaku, na który szczególnie mocno oddziałuje planeta Mars. Nie ma się więc co dziwić temu, że osoby spod znaku Barana są często buntownicze i pewne siebie.

Wytrwale dążą do celu, nawet jeżeli ten jest naprawdę trudny do osiągnięcia. Nie zrażają ich porażki ani błędy.

Ich barwą jest więc czerwień. Swoją uwagą warto obdarzyć także kolory wojskowe.

Spodnie moro będą więc elementem garderoby wprost stworzonym dla zodiakalnych Baranów. Odcienie, o których mowa dodadzą jeszcze więcej energii i motywacji do działania.

Byk – beże, odcienie żółci, brązu i zieleni

znaków zodiakuZodiakalne Byki mogą być bardzo zadowolone z ubrań i dodatków w kolorach beżu, żółci, a także brązu i zieleni. Odcienie te można uznać za związane z ziemią.

Osoby spod znaku Byka bardzo wiele czerpią z natury i lubią się nią otaczać. Stonowane barwy pomagają się zodiakalnym Bykom uspokoić i zebrać myśli.

Zieleń pomaga również optymistyczniej spojrzeć na otaczający ich świat. Zdarza się bowiem, że osoby spod znaku Bykaznaku zodiaku mają problem z melancholijnym nastrojem.

Pod wpływem porażek mogą także zamknąć się w sobie. Czasami obawiają się również prosić o pomoc czy wsparcie.

Bliźnięta – zielony, żółty, pomarańczowy i biały

Żywiołowe Bliźnięta to znak powietrza. Są więc energiczne, a także niesamowicie ciekawe otaczającego ich świata.

Żółć oraz pomarańcz to barwy, które mogą dodać zodiakalnym Bliźniętom jeszcze więcej motywacji do działania. Wówczas naprawdę nic nie stanie im na przeszkodzie.

drugi znak zodiakuBędą świetnie radziły sobie z wyzwaniami, a także z problemami, które staną im na drodze.

Akcesoria i ubrania w kolorach bieli i zieleni mogą zaś pomóc w uspokojeniu się.

Nie da się bowiem ukryć, że w głowach osób spod znaku Bliźniąt bardzo często panuje chaos, nad którym trudno zapanować.

Czasami rodzą się z tego chaosu wspaniałe i twórcze pomysły. Niekiedy, chaos bywa dla Bliźniaków źródłem frustracji i wyczerpania.

Rak – akwamarynowy, niebieski i srebrny

każdego znaku zodiakuCiche i spokojne z natury Raki są raczej dość introwertyczne. Bywają nieśmiałe i zamknięte w sobie.

Ciężko jest im nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie. Zodiakalne Raki powinny zatem otaczać się barwami kojarzącymi się z błogim spokojem. Mowa tu, chociażby o srebrze czy niebieskim.

Pozwoli im to na uniknięcie prze bodźcowania. Zodiakalne Raki potrzebują bowiem mnóstwa spokoju, zwłaszcza po ciężkim i wymagającym dniu.

Niezbyt dobrze radzą sobie z nadmiarem obowiązków i mogą czuć się przytłoczone hałasem, intensywnymi barwami i zapachami.

Lew – żółty, złoty, pomarańczowy i bordowy

znak zodiaku przypisanyLwy są z natury ogniste i temperamentne. Nic więc dziwnego, że lubią otaczać się ciepłymi kolorami, takimi jak złoto, żółć, pomarańcz czy bordo.

Barwy te sprawiają, że czują się jak przysłowiowe ryby w wodzie. Zodiakalne Lwy muszą mieć jednak na uwadze to, że nadmiar emocji bywa zgubny.

Warto nauczyć się je kontrolować, aby to one nie przejęły władzy nad nami. Jeżeli czujemy się poddenerwowani, uspokoi nas złoto, a nie bord.

Jeśli jednak chcemy rozniecić w sobie ogień, którzy przygasł, bordowy i pomarańczowy będą trafionym wyborem.

Panna – odcienie zielonego, żółtego i beżu

znak zodiakuPoukładana i schludna Panna nienawidzi chaosu.

Dlatego też nie przepada za tym co jaskrawe i wyraziste. Wydaje się więc, że dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dodatki i ubrania w odcieniach zieleni, beżu czy żółci.

Te kolory mogą zodiakalnym Pannom w uspokojeniu się, jeżeli czują się czymś poddenerwowanie.

Waga – różowy, biały i niebieski

Zodiakalne Wagi są z natury radosne, ciekawe życia i optymistyczne.

Nic więc dziwnego, że jedną z barw przynoszącym im szczęście jest róż.

znaki zodiakuKolor ten sprzyja harmonii, której Waga potrzebuje.

Poza tym, kojarzy się z miłością, a Wagom patronuje przecież sama Wenus. Do odcieni, które warto obdarzyć swoją uwagą należą także biel oraz błękit.

Kojarzą się ze spokojem i pozytywnym podejściem do otaczającej nas rzeczywistości.

Skorpion – czarny, szary, wiśniowy i czerwony

Zodiakalne Skorpiony są żywiołowe, ale bywają również złośliwe i ciekawskie. Ich szczęśliwym kolorem jest na pewno wiśniowy.

znaki zodiakuDodaje im pewności siebie i sprawia, że optymistyczniej patrzą na otaczającą ich rzeczywistość.

Ich poczucie własnej atrakcyjności zwieszają również dodatki i akcesoria w kolorze ponadczasowej czerni. Eleganckie szarości również mogą się doskonale sprawdzić.

Strzelec – liliowy, fioletowy, purpurowy

Strzelce są emocjonalne i bardzo ciekawe świata. Lubią oddawać się artystycznym zajęciom i nie stronią od spotkań z innymi ludźmi.

Wśród kolorów, które mogą przynieść zodiakalnym Strzelcom szczęście należy wyróżnić, chociażby liliowy, fioletowy oraz purpurowy. Barwy te pomagają Strzelcom jeszcze mocniej pobudzić ich i tak już rozwiniętą wyobraźnię.

Koziorożec – szary, niebieski i antracytowy

znaki zodiakuKolory takie jak szary, niebieski oraz antracytowy są wręcz stworzone dla zodiakalnych Koziorożców.

Pomogą im patrzeć w przyszłość bardziej realistycznie. Wspomniane odcienie stanowią także symbol niezawodności oraz niezależności osób spod znaku Koziorożca.

Wodnik – turkusowy, niebieski, błękitny

Wodniki bywają zamknięte w sobie, jak również ciche i spokojne.znak barana

Bardzo często snują fantazje i oddają się artystycznym zajęciom. Kolory stworzone dla nich to niemal wszystkie odcienie błękitu.

Dodatki i ubrania w tych barwach sprawią, że zodiakalne Wodniki będą miały jeszcze więcej motywacji do działania.

Bardzo prawdopodobne jest to, że posłuży im ona do stworzenia jakiegoś dzieła.

Ryby – fioletowy, biały, błękitny

lubi poczucie wolnościZodiakalnym Rybom patronuje Neptun. Osoby spod tego znaku są skłonne do marzeń i snucia refleksji.

Bywają ekspresyjne i nierzadko dają ponieść się swoim silnym emocjom. Biel oraz błękit mogą przynieść Rybom upragniony spokój.

Fiolet będzie zaś sprzyjał rozwojowi wyobraźni.

Powiązane artykuły