Home Life Style Bliźnięta – horoskop

Bliźnięta – horoskop

by Agata Kubiak
Bliźnięta

Bliźnięta – horoskop

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca, znak powietrza) to trzeci znak zodiaku. Osoby spod tego znaku charakteryzuje niezwykła ciekawość świata, motywująca do działania. Poszukując nowych doświadczeń, znajomości oraz wiedzy, chętnie rzucają się w wir podróży.

znakiem bliźniąt

znakiem bliźniąt

Szukają swojego miejsca w świecie, wierząc, że gdzieś czeka na nie życie idealne. Ta potrzeba ciągłych zmian sprawia, że Bliźnięta są niestałe oraz chaotyczne. Obsesyjnie gromadzą wiedzę oraz bywają rozdarte przez swoją dwoistą naturę. 

Bliźnięta zodiakalne – charakterystyka

Bliźnięta, czyli osoby urodzone w znaku Bliźniąt czasem ciężko zrozumieć. Fascynują je tematy odległe i niepraktyczne. Mają bardzo bystry umysł oraz mogą interesować się wieloma rzeczami – takie zainteresowania zwykle nie trwają jednak długo.

Bliźnięta mówią dużo, czasem nieskładnie i niezrozumiale. W ich umyśle kotłuje się wiele ciężkich do wyrażenia myśli, co sprawia, że wiele osób nie potrafi nadążyć za ich tokiem myślenia.

bliźnięta horoskop opisowy

bliźnięta horoskop opisowy

Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają analizować oraz obserwować. Z tego powodu bardzo łatwo przychodzi im nauka, w szczególności języków obcych, a także dostosowywanie się do nowych sytuacji czy kultur.

Bliźnięta bywają bardzo niecierpliwe – łatwo je zanudzić, ponieważ nie znoszą banałów. To wieczni poszukiwacze – wydaje się, że nic całkowicie ich nie usatysfakcjonuje.

Chcą spróbować wszystkiego, podróżować, odkrywać nowe rzeczy oraz poznawać nowych ludzi. Wbrew pozorom Bliźnięta nie zawsze muszą być dwulicowe – potrafią być lojalnymi przyjaciółmi.

Nie zmienia to jednak faktu, że posiadają dwie twarze – krytyka oraz entuzjasty. Czasem ciężko jest połapać się w ich zmianach nastrojów.

Bliźnięta – kamień, kolor, kwiat

zodiakalne bliźnięta

zodiakalne bliźnięta

Planeta Bliźniąt to Merkury – wpływa ona na ich dobrą umiejętność komunikacji. Szczęśliwe kamienie, w które powinna zaopatrzyć się każda osoba spod tego znaku, to agat, topaz, kryształ górski oraz opal.

Kolor Bliźniąt to żółty – idealnie pasuje do energetycznej, młodzieńczej aury tego znaku. Za kwiaty powiązane z Bliźniętami uznaje się lawendę, niezapominajkę, narcyza i piwonię. Szczęśliwy dzień tygodnia to środa, a miesiąc – sierpień. 

Choroby, na które są podatne osoby spod znaku Bliźniąt

Bliźnięta są najbardziej narażone na wszelkie infekcje związane z górnymi drogami oddechowymi. Osoby spod tego znaku powinny szczególnie dbać o siebie, kiedy na zewnątrz robi się chłodno. Bardzo łatwo złapać mogą grypę, przeziębienie lub poważniejsze choroby płuc.

Niebezpieczna dla Bliźniąt może być też astma oraz gruźlica. Co więcej, osoby spod tego znaku mogą cierpień na alergie, a także nerwicę. W późniejszym wieku muszą się liczyć z możliwością wystąpienia schorzeń stawów.

Bliźnięta – związki z innymi znakami zodiaku

Kto okaże się perfekcyjnym partnerem dla Bliźniąt, a z kim raczej się nie dogadają? Bliźnięta, chcąc wejść w relację romantyczną, powinny szukać kogoś spod znaku Wodnika. 

Cechuje je podobne podejście do życia – zarówno Bliźnięta, jak i Wodnik na pierwszym miejscu stawiają wolność. Osoby spod obu znaków są też ciekawe świata, a także pragną stale zdobywać nowe doświadczenia.

To wszystko sprawia, że między Wodnikiem a Bliźniętami może zaiskrzyć.

Podobnie sytuacja przedstawia się z Baranem – według gwiazd takie połączenie może wywołać wybuch silnego uczucia.

Ciężko jednak może być, zbudować stały związek, ze względu na to, że oba znaki cechuje bardzo silny, nieskory do kompromisu charakter. Bliźnięta mogą mieć trudność z dogadaniem się z Koziorożcem.

horoskop dziennyZ początku może między nimi zaiskrzyć, jednak wraz z czasem na wierzch wyjdzie wiele różnic.

Jeśli chodzi o romantyczną relację ze Skorpionem, to istnieje ryzyko, że może dochodzić do wielu kłótni – oba znaki zodiaku mają zupełnie inne podejście do życia oraz zasad. 

Jaka praca jest idealna dla Bliźniąt?

horoskop miesięczny

horoskop miesięczny

Bliźnięta cechuje przede wszystkim zdolność do szybkiego, logicznego myślenia.

Z tego powodu świetnie sprawdzą się w każdej pracy, gdzie jest ona wymagana: wykładowcy, architekta, badacza, nauczyciela, informatyka. 

Ten znak zodiaku ma też szczególną zdolność do prowadzenia konwersacji, w związku z czym Bliźnięta nie mają problemu do przekonywania innych do swojego zdania – tak więc dobrym pomysłem może być praca jako handlowiec.

Idealne zajęcia dla Bliźniąt to: 

Sławne Bliźnięta

znaki zodiakuZwracając uwagę na osiągnięcia sławnych osób spod znaku Bliźniąt, można wiele się dowiedzieć o cechach charakteru, jakie cechują ten znak zodiaku.

Pośród największych sław znajdują się: Johnny Depp, Marilyn Monroe, Clint Eastwood, Donald Trump, Lenny Kravitz, Beata Pawlikowska, Peter Dinklage, Natalie Portman.

Powiązane artykuły