Home Moda Tatuaż piórko, dmuchawiec co oznacza?

Tatuaż piórko, dmuchawiec co oznacza?

by Agata Kubiak
Tatuaż

Tatuaż od dawna jest popularny, ale ostatnio znalazł się na topie, każdy chce mieć chociaż jeden. W tym artykule chcemy przybliżyć znaczenie najdelikatniejszych, takich jak pióro, czy dmuchawiec.

studio tatuażuCo oznacza tatuaż piórko?

Tym delikatnym tatuażem najczęściej interesują się kobiety, jednak mężczyźni także od niego nie stronią.

Pióra wykonywane są w różnych formach, czasami olśniewają kolorami, a czasami wykonywane są w barwach czarno-białych. Tatuaż taki jest czymś dla ciała, ale też dla duszy. Co jednak miały na myśli osoby, które zdecydowały się na taki wzór?

Dla niektórych tatuaż pióra, czy ich garści, oznaczać ma przemijanie. Należały one przecież do ptaka, który je zgubił, zapomniał o nich, nie zdawał sobie sprawy, że je zgubił.

Pióra jednak mogą mieć całkiem inne, nie tak melancholijne znaczenie. Amerykanie związani blisko z kulturą Indian stwierdzają, iż pióra są oznaką szczęścia, powodzenia w życiu. Jest to ich tradycyjny symbol.

świeży tatuażW sztuce tatuażu pióra łączą się także często z łapaczami snów, które zawieszone nad łóżkami mają ochraniać posiadacza od złych snów, koszmarów. Mają one zapewniać spokojny wypoczynek i piękne sny.

Przedstawicielki płci pięknej tatuujące ten symbol mają jednak czasami inne spojrzenie na jego znaczenie. Sztuka ta wówczas ma świadczyć o niewinności, a także podkreślać urodę właścicielki.

Opierają się one najczęściej na piórach anioła. Jeśli chodzi o charakter symbol ten posiada także inne znaczenie.

Pióra oznajmiać mogą, iż właściciel takiego tatuażu jest odważny, zdeterminowany, a nawet pragnący spełniać swoje marzenia, niezależnie od trudności napotkanych na drodze.

O tych cechach charakteru najczęściej informuje nas pióro orle.

Interpretacji piór oraz skrzydeł jest wiele. Mogą one także być hołdem dla blitatuaże tymczasoweskiej osoby, która nas już opuściła, albo pamiątką po podróży. Dla osób uduchowionych mogą one także oznaczać wędrówkę duszy.

Wówczas pióro jest metaforą ciała, które opuściła dusza, aby znaleźć dla siebie lepsze miejsce. Symbol ten jest także mocno religijny.

Osoby młodsze tatuować pióra mogą wtedy, kiedy uważają, że są one symbolem tajemniczości, magii. Wzór ten jednak w większości wypadków wybierają kobiety, ponieważ interpretują go wtedy jako swoją kruchość, delikatność.

Co oznacza tatuaż dmuchawiec?

Wzór ten ma niezwykle unikatowe znaczenie. Jego historia zaczyna się już w XV wieku, pierwszy tatuażkiedy to dostał swoje imię po łacińsku, „den lionis”. Odnosi się to do jego poszarpanych liści, które przypominają zęby lwa.

Dmuchawiec na ciele osoby może symbolizować właśnie kogoś zażartego, silnego, potężnego, jak dziki lew. Miłośnik tuszu, który zdecyduje się na wytatuowanie tej roślinki rozumie jej potęgę.

Dmuchawiec jednak posiada, tak jak pióro, o wiele więcej znaczeń, niż by nam się wydawało. Roślina ta może także oznaczać leczenie się z emocjonalnej traumy. Osoby, które znają tę interpretację mogą wówczas się łączyć. Z drugiej strony dmuchawiec oznaczać może ogromną inteligencję, wolę przetrwania.

pierwszy tatuażNajbardziej jednak znaną interpretacją jest po prostu szczęście, młodzieńcze szczęście, niekończące się szczęście. Dlatego właśnie wielu młodych decyduje się na wzór dmuchawca podczas swojej pierwszej przygody z tuszem.

Symbol dmuchawca pozwala idealnie odwzorować Twoje oddanie się światu w sposób jasny, kolorowy.

Wzór dmuchawca może oznaczać nawet naszą chęć połączenia się z przeszłością, może czasem trudną i nieprzyjemną.

Oznaczać może także chęć właściciela do przejście w przyszłość, która obiecuje radość, spełnienie naszych marzeń, więcej powodzeń. Dmuchawiec jest wzorem dla ludzi, którzy chcą żyć chwilą, nie przejmować się niczym, być wolnym.

Jego symbolika jest obszerna, bo oznaczać może on: młodość, dzieciństwo, szczęście, determinację, przetrwanie, czułość, delikatność, charakter, nieustępliwość, magię, romans, elastyczność, nadzieję, wolność, swobodę, zręczność, a nawet wewnętrzne piękno.

Co oznacza tatuaż ptaków?

Każdy ptak oznaczać oczywiście może całkiem co innego, przedstawimy parę naszych propozycji i ich znaczeń:

  • paw – jest to ptak niezwykle dumny, ukazujący wszędzie, gdzie tylko się nie pojawi, swoje piękno. Paw jest jednak także egoistyczny i pyszny. Osoby tatuujące sobie symbol tego ptaka raczej opierają się jednak na tym, że są one tak samo dumne jak on. W kulturze japońskiej miłośnicy tuszu mają jednak nieco inne spojrzenie, opierają się oni na nieco innej interpretacji. Według nich paw jest oznaką bogactwa oraz długowieczności.
  • sowy – kojarzone są one z niczym innym, jak z mądrością. Osoby tatuujące sobie symbol sowy opierają się często na swojej inteligencji, determinacji w edukacji, rozwijaniu swoich umiejętności.
  • żurawie – ptaki te mają swoje specjalne znaczenie w kulturze dalekowschodniej. Symbolizują one długowieczność oraz wieczność. Odnoszą się one także do symboliki piękna. Często tatuowane są one przez osoby w małżeństwie, gdyż mają one symbolizować także ogromną wierność i lojalność.
  • jaskółka – bardzo często ten ptak jest wybierany przez osoby decydujące się na tatuaż. Ptaki te kojarzą się zwykle z wolnością, ale także z sukcesem, odrodzeniem, wiecznością, czy po prostu ze szczęściem. Tatuaż z symbolem jaskółki ma różne znaczenia, w zależności od jego formy. Przykładem jest to, iż jaskółka w locie oznacza całkiem co innego, a co więcej, interpretowana jest ona jako talizman, który przynosić ma właśnie szczęście, a nawet bogactwo. Ludzie, którzy w to wierzą twierdzą, iż symbol lecącego ptaka na skórze da im godne życie. Ptaki te, podobnie jak żurawie, często tatuowane są przez zakochanych. Ptaki splecione w jedną całość oznaczają zażyłość, wielką miłość, wierność. Częstym motywem jest też jaskółka zamknięta w klatce. Interpretujemy to wówczas jako chęć decydowania o sobie, najczęściej wzór taki wybierają Panie.

Ludzie mówią, że po co robić tatuaż, przecież on nic nie oznacza. Powyższy tekst jednak pozwoli im nieco zmienić zdanie. Tak naprawdę każdy tatuaż, który znajduje się na czyimś ciele, coś dla niego znaczy. Może mieć mniejsze lub większe znaczenie. Czy chodziło o jakieś wspomnienie, osobę, a może o coś większego?

Usuwanie laserowe tatuaży

Warto zauważyć, że laserowego usuwanie tatuażu w Klinice OT.CO w Warszawie jest skuteczną metodą, ale nie jest odpowiednia dla każdego. Niektóre osoby mogą mieć przeciwwskazania do tego rodzaju zabiegów, takie jak ciąża, choroby skóry czy stosowanie niektórych leków. Dlatego zawsze ważne jest skonsultowanie się z profesjonalistą przed podjęciem decyzji o usuwaniu tatuażu za pomocą lasera.

Nie zapominaj również o konieczności znalezienia dobrze wykwalifikowanego specjalisty i sprawdzenia opinii innych pacjentów. Wybór odpowiedniego kliniki i doświadczonego personelu może mieć ogromne znaczenie dla końcowych rezultatów zabiegu.

Podsumowując, laserowe usuwanie tatuażu to skuteczna metoda pozbycia się niechcianego tatuażu, ale wymaga starannego planowania i konsultacji ze specjalistami. Pamiętaj o przeciwwskazaniach i efektach ubocznych oraz wybierz zaufaną klinikę, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Powiązane artykuły