Home Moda Grzywka na prosto

Grzywka na prosto

by Agata Kubiak
Grzywka na prosto

Grzywka na prosto ta fryzura stwarza wielu kobietom możliwość tworzenia stylizacji na włosach, które odmłodzą, odzwierciedlą obecny nastrój oraz wpasują się w pożądany styl kreacji.

gęsta grzywkaJedną z ciekawych propozycji dla kobiet jest zdecydowanie grzywka. Dzięki niej mogą one nadać swojej twarzy nowego charakteru oraz zakryć pewne niedoskonałości. Warto się dowiedzieć nieco więcej o tej fryzurze.

Grzywka na prosto- dla kogo taka fryzura?

Grzywka na prosto to genialna fryzura dla osób, które posiadają owalny kształt twarzy. Warto wiedzieć, że taka fryzura nie tylko może zasłonić wysokie czoło, które wiele osób uważa za mało atrakcyjne, ale też może sprawić, że rysy twarzy staną się bardziej wyraziste. Grzywka również świetnie się prezentuje na zdjęciach.

rzadka grzywka

Jedynie pielęgnacja takiej grzywki może wymagać nieco czasu. Grzywka na prosto jest nie tylko ciekawą fryzurą, ale też lubianą przez niektórych celebrytów. Dobrym przykładem może być tutaj Ania Lewandowska, która dumnie prezentuje się w grzywce na zdjęciach oraz w reklamach.

Osoby o trójkątnej twarzy również śmiało mogą postawić na grzywkę. Warto także nie bać się takiej fryzury, jeśli nosi się okulary. Grzywka wcale nie będzie przeszkadzać, jeśli będzie odpowiedniej długości.

Układanie grzywki na prosto

Stylizowanie grzywki na prosto wcale nie musi być ciężkie. By dobrze wyglądała, wystarczy szybko ją wyprostować prostownicą, a następnie spryskać lakierem. Nie jest to jednak jedyna opcja.

obciąć grzywkę

Można także postawić na lekkie fale na grzywce, które sprawią, że cała fryzura będzie wyglądać nowocześnie oraz lekko. W trakcie stylizacji można używać także pianki czy nawet żelu.

Takie kosmetyki sprawią, że nawet nieposłuszne włosy, będzie można łatwo układać. Produkty można użyć nie tylko podczas stylizacji na sucho, ale zwłaszcza po umyciu włosów.

Długa grzywka ścięta na prosto

Grzywka jest fryzurą, która nadaje się dla młodszych oraz dla starszych osób. Jej długość zależy od osobistych preferencji.

Jeśli będzie dłuższa, może prezentować się elegancko, choć znajdą się też takie osoby, które stwierdzą, że taka fryzura jest niepraktyczna. Dłuższa grzywka to taka, która dosięga brwi lub też całkowicie je zasłania.

rodzaj grzywkiTaka fryzura może być wykorzystana jako pomysł na drastyczną zmianę wyglądu. Trzeba jednak pamiętać, że taka fryzura wymaga regularnego przycinania.

Można to zrobić na wizytach u fryzjera, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie to wykonać w domu.

Warto też pamiętać, że taka grzywka się niestety, ale dość szybko przetłuszcza. Można często myć włosy lub zaopatrzyć się w suchy szampon.

Krótka grzywka ścięta na prosto

Krótka grzywka jest fryzurą bardzo praktyczną. Można w niej iść od pracy, do szkoły, a także uprawić w niej bezproblemowo sport. Taka grzywka nada się dla gęstych oraz dla rzadkich włosów.

długie włosyMożna ją stylizować w dowolny sposób. Świetnie będzie wyglądać przy rozpuszczonych włosach, ale też upiętej fryzurze takiej jako kok czy też warkocz. Taka fryzura podobniej jak powyżej może być stylizowana w łatwy sposób z wykorzystaniem na przykład lakieru do włosów.

Grzywka jak u Ani Lewandowskiej- dla kogo?

Ania Lewandowska to nie tylko kobieta biznesu, ale też ikona mody, która już nieraz zachwyciła swoim wyglądem. Jest ona w ostatnich czasach znana ze swojej długiej grzywki, obciętej na półokrągło, które świetnie wygląda w połączeniu z kolorem włosów Ani.

prosta grzywkaTaka grzywka sprawdzi się na pewno w przypadku buzi owalnej. Osoby o kwadratowej czy też prostokątnej twarzy również mogą się pokusić o taką fryzurę.

W przypadku Ani Lewandowskiej grzywka jest połączone z modnym farbowaniem włosów, które wygląda lekko i świetnie pasuje do twarzy.

By uzyskać podobny efekt, warto zdecydować się na strzyżenie u fryzjera oraz dodać do tego farbowanie włosów z podobnym efektem.

Obcinanie grzywki w domu- czy warto?

Obcinanie grzywki w domu to temat, który może zastanawiać wiele osób. By ściąć grzywkę, wystarczą jedynie nożyczki, jednak pytanie nasuwa się w zagadnieniu, czy efekt będzie zadowalający. Ścięcie grzywki na prosto jest trudne, jeśli mowa o przycinaniu naprawdę długich włosów do poziomu grzywki.

delikatna grzywkaJednak taki zabieg może być prosty, jeśli mowa jest tylko o delikatnym przycięciu, które nie zajmie dużo czasu, a będzie obejmowała jedynie delikatną zmianę.

Warto wtedy ścinać grzywkę przy dobrym świetle, kierując się linią brwi jako odnośnikiem. Przy gęstych włosach drobne nierówności nie powinny być szczególnie widoczne. Warto spróbować to wykonać w swoim domu.

Grzywka w stylu francuskim

Grzywka francuska jest bardzo długa grzywka, która zachodzi niemalże na oczy, a do tego jest połączona z włosami, gdzie przedziałek znajduje się na środku.

Na co dzień taka grzywka naturalnie może się rozchodzić na boki, co wygląda w większości przypadków dość korzystnie.

Jest to dość praktyczna fryzura, która sprawdzi się na wiele okazji. Do takiej grzywki zdążyły się już przekonać gwiazdy Hollywood. Może ona być połączona z włosami prostymi lub kręconymi.

samemu obciąć grzywkęStylizacja takiej fryzury jest bardzo prosta i zakłada czasem jedynie użycie lakieru do włosów. Można jednak pokusić się o dodanie także pianki do stylizacji włosów.

Lekka grzywka uniesiona na szczotce

Grzywka nie musi być stylizowana tylko w jeden sposób. Wiele zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

Jeśli celem jest maksymalna lekkości oraz objętość, to warto do modelowania użyć dużej okrągłej szczotki, która sprawi, że włosy staną się widocznie uniesione.

grzywka obciętaTaką fryzurę najlepiej jest wykonywać na świeżo umytych włosach razem ze szczotką oraz suszarką.

Podczas stylizacji, należy włosy nakręcać na szczotkę kilka razy. By efekt utrzymał się nawet na cały dzień, warto spryskać całość lakierem.

Jest to propozycja dla włosów zwłaszcza cienkich, które zyskają dodatkowe uniesienie.

Fryzura będzie się pięknie prezentować w połączeniu z włosami rozpuszczonymi każdego koloru.

Warto wypróbować tą propozycję zwłaszcza na wiosnę, kiedy to włosy nie przetłuszczą się za szybko. Lekka grzywka sprawdzi się doskonale przy dłuższej długości włosów. Warto wypróbować samodzielnie.

 

Powiązane artykuły