Home Zdrowie Kołdry – przyjemne otulenie i wysoka jakość

Kołdry – przyjemne otulenie i wysoka jakość

by Agata Kubiak
Kołdry – przyjemne otulenie i wysoka jakość

Odpowiedni wybór kołdry to jeden z ważniejszych elementów, który zapewni zdrowy sen, a tym samym – pełnowartościowy wypoczynek. Jeśli chcemy, aby zakup kołdry był dobrą inwestycją, która posłuży nam przez długi czas, należy wybrać taką o wysokiej jakości. 

Od momentu, gdy dostępne były tylko kołdry wypełnione naturalnym pierzem i puchem minęło już trochę czasu. Dziś dostępne jest różne wypełnienie kołdry (kołdry naturalne, kołdry z wypełnieniem syntetycznym), a także różnego rodzaju poszycia kołder. Kołdry dzielą się też na te całoroczne i takie przeznaczone na określoną porę roku (kołdra letnia i kołdra zimowa). 

Kołdry – specjalna oferta dla alergików

Specjalną ofertę producenci kołder kierują też do alergików – te z kolei są wykonane z takich materiałów, które minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień skóry czy alergii oddechowych. Jak więc poruszać się w świecie kołder oraz zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen, odpowiedni komfort termiczny i przyjemne otulenie? O tym w dalszej części tekstu.

Kołdry całoroczne wysokiej jakości – czym się charakteryzują

Przed zakupem kołdry całorocznej wiele osób powstrzymuje obawa przed tym, że taka kołdra przykładowo idealna na lato nie ma prawa sprawdzić się pod względem termicznym w zimniejszych porach roku. Otóż nic bardziej mylnego. Kołdry całoroczne w różnych rozmiarach sprawdzą się i zimą, i latem. A to dzięki naturalnemu wypełnieniu, którym jest gęsi puch. Charakteryzują go wysokie zdolności termoregulacyjne. Słowem: dostosowuje się on do panującej temperatury. Dlatego też, gdy na przykład nie mamy dużo miejsca, by chować dwie kołdry i zmieniać je w zależności od zmieniającej się za oknem aury, warto się zdecydować na taką właśnie kołdrę z puchu gęsiego. 

Kołdry antyalergiczne – odpowiednie (nie tylko) dla dzieci

W dobie powszechnie występujących alergii idealna kołdra dla alergików – i tych młodszych, i tych starszych – to przede wszystkim kołdry z syntetycznym wypełnieniem. Nawet jeśli nie mamy stwierdzonej alergii, a decydujemy się na kołdry z naturalnym wypełnieniem, to ważne jest, by takie kołdry kupować od producentów, którzy przykładają się do odpowiedniego przygotowania puchu (wysuszenia go, by pozbyć się zarodków pleśni – to ona bardzo często jest przyczyną alergii). Inne rodzaje kołder odpowiednie dla alergików to kołdry z syntetycznym wypełnieniem. Te od renomowanych producentów, przeznaczone dla dzieci, mają specjalne certyfikaty. Dzięki czemu sen dziecka jest bezpieczny, a my mamy pewność, że do produkcji kołder nie zostały użyte żadne toksyczne materiały. Często poszycie takich kołder jest wykonane w połowie z bawełny, a w połowie z włókien bambusa. Te drugie mają właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Poza tym taką kołdrę z syntetycznym wypełnieniem można prać w domu w temp. 60 stopni Celsjusza, co w przypadku dzieci jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Przy wyborze kołder dla dzieci (i nie tylko) bardzo istotne jest to, by dobrać ich odpowiedni rozmiar. Tak, by dziecko i czy człowiek dorosły mogli się nią komfortowo otulić. W przypadku dzieci odpowiedni rozmiar kołder to także bezpieczeństwo.

Kołdry puchowe i inne – sama natura

Kołdry z wypełnieniem naturalnym wciąż są najbardziej popularne wśród osób, którym zależy na komforcie snu. Oprócz wspomnianych wyżej kołder puchowych idealną kołdrę pod tym względem stanowią też produkty, które jako wypełnienie mają mieszankę innych naturalnych materiałów – do takich np. należą kołdry z wiskozą bambusową.. Takie kołdry zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza – także ze względu na bawełniane czy bambusowe poszewki – a także perfekcyjnie odprowadzają wilgoć. Materiał wypełnienia naturalnych kołder można dobrać do indywidualnych preferencji. Szeroki wybór kołder w popularnych rozmiarach to także – dzięki odpowiedniemu pikowaniu i obszyciom – gwarancja, że kołdra będzie trwała, a wypełnienie zawsze na miejscu.

Kołdry w Poznaniu to kołdry dostępne w wielu rodzajach – tak by można je było dobrać do swoich preferencji. A dobrana kołdra to komfort snu, co przekłada się na dobre samopoczucie i zdrowie

Powiązane artykuły