Home Zdrowie Najlepsze zabawki interaktywne na roczek – co podarować na pierwsze urodziny?

Najlepsze zabawki interaktywne na roczek – co podarować na pierwsze urodziny?

by Agata Kubiak
zabawki interaktywne

Najlepsze zabawki interaktywne jako prezent na roczek to duże wyzwanie. Dziecko nie ma jeszcze określonych preferencji i nie sposób zapytać je o zdanie. Jednocześnie warto pamiętać, że to okres jego intensywnego rozwoju, w którym budzi się w nim bardzo duża ciekawość świata i rozwijają się liczne umiejętności.

Dobrze dobrana zabawka na roczek powinna wspierać go w ciągłej eksploracji i przekazywać w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów wiedzę o otaczających go zjawiskach. Właśnie dlatego w tej roli sprawdzają się zabawki interaktywne, które spędzają z nim czas i reagują na jego zachowanie. Na co warto zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą?

 

Zabawki interaktywne istnieją na polskim rynku od naprawdę wielu, wielu lat. Nie da się jednak porównać współczesnych modeli do tego, co mogą pamiętać nasi rodzice. Obecnie dostrzegamy ich ogromne zalety i szukamy rozwiązań, które będą wspierały rozwój naszych dzieci – rosnące zainteresowanie dostrzegają producenci, którzy wychodzą naszym potrzebom naprzeciw.

Dlatego zabawki edukacyjne dostępne dzisiaj w sklepach są jednocześnie estetyczne, ciekawe i bezpieczne dla bawiącego się nimi maluszka. Nie ulega wątpliwości, że to doskonały prezent na roczek. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę podczas ich wyboru.

Zabawki edukacyjne na roczek – jak wybrać najlepszy prezent?

Gdy wybierasz zabawki edukacyjne na roczek, przed tobą naprawdę trudne zadanie. To, że zakupiony prezent musi być interesujący dla obdarowanego, to dopiero początek – przede wszystkim bowiem musi pozostawać bezpieczny. Przeglądając ofertę sklepów sprawdzaj, czy produkty nie mają małych elementów, które łatwo byłoby oderwać i połknąć. Zabawki interaktywne muszą być wykonane z atestowanych materiałów, upewnij się więc, że posiadają certyfikat CE. Nigdy nie sięgaj po gadżety z niesprawdzonego źródła.

 

Jak wybierać zabawki edukacyjne na roczek? Przede wszystkim musisz pamiętać, że potrzeby dziecka na tym etapie bardzo szybko się zmieniają. Maluch intensywnie się rozwija – zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego zabawki interaktywne powinny oferować kilka poziomów trudności, by skutecznie zachęcały do podejmowania się coraz bardziej skomplikowanych wyzwań. To sprawi, że nie znudzą się zbyt szybko. Dlatego wybierając zabawki na roczek, zawsze sprawdzaj ich funkcjonalność.

 

Aby zabawki edukacyjne na roczek zainteresowały maluszka, muszą być dopasowane do wieku i możliwości indywidualnych danego dziecka. Istotne są wcześniej wspomniane poziomy trudności, jednak równie ważne jest to, by w momencie obdarowania nie były dla malucha zbyt skomplikowane. Nie należy niczego przyspieszać – każdy rozwija się w swoim tempie, które warto uszanować i mądrze wspierać.

 

Każdy rodzic się z nami zgodzi, że ogromnie istotna jest głośność. Jej poziom ma znaczenie z co najmniej kilku powodów! Przede wszystkim, jeśli jest zbyt duża, może po prostu wystraszyć dziecko nieprzyzwyczajone do hałasu. Co równie istotne, głośne zabawki interaktywne męczą po jakimś czasie całą rodzinę, zwłaszcza jeśli wygrywane przez nie melodie są przesadnie skoczne. Warto więc sprawdzić głośność i możliwość jej regulacji. Z całą pewnością rodzice obdarowanego dziecka docenią taką możliwość.

 

Zwróć również uwagę na kolory. Mózg rocznego dziecka nie powinien być stale narażany na zbyt krzykliwe barwy – to jeden z czynników przebodźcowania, z powodu którego maluch nie będzie mógł zasnąć. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że przesadnie stonowane barwy będą dla niego nudne. Najlepiej jest więc wybierać zabawki interaktywne utrzymane w najbardziej podstawowych kolorach – czerwonym, żółtym czy niebieskim. Są ciekawe, więc przyciągają uwagę, ale nie straszą.

Wonder Buddies – nowoczesne zabawki interaktywne

Wchodząc do sklepu z artykułami dla dzieci, nietrudno zauważyć, że zabawki interaktywne mogą się między sobą bardzo różnić. Właśnie dlatego już na starcie poszukiwań prezentu na roczek warto dokładnie wiedzieć, jakie nas interesują – po uwzględnieniu powyższych wskazówek.

Naszym zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem jest nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love, w której znalazło się kilka przyjaznych kolorowych zwierzątek. Dołączone do nich 7 kart tematycznych to wsparcie dla rodzica, by wymyślanie zabaw (zarówno indywidualnych, jak i tych z opiekunem) nie stanowiło problemu. To stworzone z ogromną starannością zabawki oferujące mnóstwo funkcjonalność, które pobudzają zmysły i emocje oraz ćwiczą umiejętności komunikacyjne.

 

Zabawki interaktywne Wonder Buddies zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach pomiędzy 1. a 3. rokiem życia. To okres intensywnego rozwoju – maluchy naturalnie chłoną wiedzę o otaczającym je świecie i wykazują się ogromną ciekawością tego, co je otacza. Kolorowe zwierzątka stają się ich nieodłącznymi kompanami. Działają korzystnie na zmysły i emocje, stając się doskonałym wsparciem w prawidłowym rozwoju.

zabawki edukacyjne na rok

Powiązane artykuły