Home Zdrowie Wypadają ci włosy? Biotyna może pomóc

Wypadają ci włosy? Biotyna może pomóc

by Agata Kubiak
Wypadają ci włosy?

Włosy każdy z nas marzy o gęstych i lśniących. Nie ma się temu co dziwić, bo w znaczącym stopniu zwiększają one wypadanie włosówpoczucie naszej atrakcyjności. Niestety, wielu osobom dokucza uporczywe wypadanie włosów.

Jest to problem, którego z całą pewnością nie należy bagatelizować. Dobrze byłoby więc poznać najczęstsze przyczyny nadmiernej utraty kosmyków.

Warto byłoby także dowiedzieć się, w jaki sposób może nam pomóc biotyna oraz kosmetyki ją zawierające. 

Dlaczego włosy wypadają?

Jak już zaznaczono na wstępie, istnieje całkiem sporo przyczyn nadmiernej utraty włosów. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim:

  • zaburzenia hormonalne
  • niedobór witamin i minerałów
  • niewłaściwa dieta
  • nieodpowiednia pielęgnacja
  • chroniczny stres

wypadania włosówNie sposób oczywiście wymienić wszystkich przyczyn wypadania włosów. Niemniej jednak dobrze byłoby postarać się poznać tę, która w naszym przypadku jest najbardziej prawdopodobna.

Można więc udać się do lekarza bądź na własną rękę wykonać badania laboratoryjne. Nie zawsze jest to jednak konieczne.wypadanie włosów przyczyny

Czasami będzie można bowiem dostrzec satysfakcjonujące efekty po wdrożeniu właściwej suplementacji, na przykład biotyny.

Biotyna na wypadanie włosów

Biotyna to przykład jednego z najczęściej kupowanych skóry głowysuplementów przeznaczonych do walki z nadmiernym wypadaniem włosów. Co ciekawe, sięgają po nią także osoby, którym zależy na wzmocnieniu paznokci.

Dlaczego biotyna ma szansę okazać się skuteczna? Przede wszystkim dlatego, że charakteryzują ją wszechstronne właściwości.

przyczyny wypadania włosówJest ona w stanie zahamować wypadanie włosów, ale na tym oczywiście nie koniec. Jest ona również w stanie pobudzić kosmyki do intensywnego wzrostu.

Z tego też względu, nasza czupryna szybko powinna odzyskać swoją gęstość.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niedobór biotyny może stanowić jedną z przyczyn silnej utraty włosów

Suplementy diety z biotyną

przyczyną wypadania włosówJeżeli dokucza nam wypadanie włosów, swoją uwagą powinniśmy na pewno obdarzyć wspomniane już suplementy z biotyną.

Znajdziemy je zarówno w aptekach, jak i w drogeriach.

Mowa tu zarówno o tych stacjonarnych, jak i internetowych. Pamiętajmy o tym, że suplementy diety z biotyną mogą mieć naprawdę różną formę.

Najpopularniejsza jest oczywiście forma tabletek oraz kapsułek. witamin z grupy bJeżeli mamy problem z połykaniem, najlepszą opcją będą niewielkich rozmiarów tabletki.

Coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej cieszą się także żelki z biotyną.

Wzbogacone są one przeważnie sokami owocowymi, które nadają żelkom przyjemny smak.

Warto mieć świadomość tego, że suplementy diety na wypadanie włosów mogą zawierać nie tylko biotynę, ale i inne składniki.

Mowa tu przede wszystkim o cynku, ekstrakcie ze skrzypu polnego czy o wyciągu z pokrzywy zwyczajnej.

utrata włosówTe substancje także wykazują dobroczynny wpływ na stan naszych kosmyków. Stosując suplementy z biotyną, należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dawkowania go.

Znajdziemy je zazwyczaj na opakowaniu. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy warto stosować suplementy z biotyną, dobrze byłoby skontaktować się z dermatologiem. 

Kosmetyki z biotyną

powodować wypadanie włosówSuplementacja biotyny jest niesamowicie ważna. Wewnętrzna walka z wypadaniem włosów przynosi bowiem najbardziej satysfakcjonujące nas rezultaty.

Nie oznacza to jednak, że wolno zaniedbać pielęgnację kosmyków. Okazuje się, że biotynę możemy znaleźć także w preparatach przeznaczonych do pielęgnowania włosów i skóry głowy.

Mowa tu przede wszystkim o szamponach oraz o odżywkach.

mieszki włosoweJeśli stosujemy szampon z biotyną, postarajmy się masować nim przez chwilę skalp aż do wytworzenia piany.

Potem, pozostawmy kosmetyk na skórze głowy jeszcze przez kilka minut. Dzięki temu, składniki aktywne w nim zawarte będą miały szansę skutecznie zadziałać.

Następnie, szampon należy starannie spłukać, najlepiej letnią wodą.

Warto byłoby także zastanowić się nad wcierką bądźmieszków włosowych ampułkami na wypadanie włosów. W ich składzie oprócz biotyny dobrze byłoby poszukiwać ekstraktów roślinnych oraz olejków, na przykład z amli.

Wcierkę bądź zawartość kapsułek trzeba wetrzeć w skórę głowy bardzo starannie. To, kiedy pojawią się efekty zrównoważonej pielęgnacji jest kwestią bardzo indywidualną.

Wiele zależy od stopnia zaawansowania problemu oraz od naszego zaangażowania. Najważniejsza jest rzecz jasna systematyczność. 

Biotyna nie tylko dla włosów

łysienie androgenoweJak się okazuje, biotyna pozytywnie wpływa nie tylko na stan naszych kosmyków. Okazuje się równie przydatna w walce o piękne paznokcie. Nie sposób nie zauważyć, że niezwykle korzystnie wpływa ona także na stan naszych krwionośnych.

Dzięki temu jest ona w stanie pomóc w walce z pękającymi naczynkami. Dokuczają one nierzadko osobom z cerą płytko unaczynioną i wrażliwą.proces wypadania włosów

Na tym nadal nie koniec. Biotyna stanowi również ogromne wsparcie dla układu nerwowego. Wspomaga pamięć i koncentrację włosów oraz zapobiega nerwowości.

Nie sposób odmówić jej także działania wspierającego funkcjonowanie naszego serca. Odpowiedni poziom biotyny w naszym organizmie jest zatem niesamowicie ważny.

Jeśli obawiamy się niedoboru, warto oznaczyć poziom biotyny poprzez wykonanie stosownego badania. 

Powiązane artykuły