Home Fitness Fame MMA 13 za nami – co działo się na gali w Gliwicach?

Fame MMA 13 za nami – co działo się na gali w Gliwicach?

by Agata Kubiak
Fame MMA

W sobotę (26 marca 2022 roku) odbyła się już 13. gala Fame MMA. W wypełnionej po brzegi hali w Gliwicach nie brakowało kontrowersji, zwrotów akcji oraz niespodziewanych rozstrzygnięć.

Kto wygrał swoje pojedynki? Do kogo trafił przygotowywany przez Kamila Labuddę (szerzej znanego na YouTubie jako „Budda”) Dodge RAM warty ponad 250 tysięcy PLN?

galę famePoznaliśmy też kilka zestawień na Fame MMA 14, które odbędą się w połowie maja (w TAURON Arenie Kraków).

Okazuje się, że do klatki wejdzie m.in. jeden z członków słynnej Ekipy.

 

Kontrowersje w walce „Takefuna” z „Hejterem”

 

Na Fame MMA 13 mogliśmy zobaczyć łącznie dziewięć pojedynków. Pod znakiem zapytania stała walka Amadeusza „Ferrariego” Roślika z Adrianem „Polakiem” Polańskim, ale panowie finalnie doszli do porozumienia (odnośnie nowej formuły) i zjawili się w oktagonie.

brzuszczyńska vs martaPierwsze dwa starcia standardowo były dostępne na otwartym YouTubie. Galę otworzył pojedynek Patryk „Patrykos” Domke – Jakub Postaremczak. „Kuba Post” był według firmy bukmacherskiej Betclic (jeden z najważniejszych sponsorów Fame MMA) największym underdogiem na całej karcie.

Jakub Postaremczak walczył co prawda dzielnie, ale ostatecznie przegrał na punkty przez jednogłośną decyzję sędziów.

 

W drugim pojedynku (formuła K1) było bardzo dużo kontrowersji. Od samego początku zdecydowanie lepiej radził sobie Rafał „Takefun” Górniak. W pewnym momencie Mariusz „Hejter” Słoński włożył mu palce w oko.

way of blondeDo „Takefuna” podbiegła lekarka, ten zasugerował, że nie widzi dobrze na oko, a ona finalnie przerwała starcie. Pojedynek został rozstrzygnięty jako no contest (bardzo prawdopodobny jest rewanż na jednej z kolejnych gal).

Z kolei „Hejter” musiał zmierzyć się z bardzo solidną porcją gwizdów…

Następnie Dawid Malczyński pokonał przez duszenie w pierwszej rundzie Pawła „Ponczka” Sikorę (jednego z czterech członków Warszawskich Koksów).

 

W czwartej walce Piotr „Szeli” Szeliga stanął w szranki z Gabrielem „Arabem” Al-Sulwim. Pomiędzy panami było sporo wzajemnych animozji. Szykowała się zatem bardzo dobra walka, którą finalnie wygrał „Szeli”. Warto dodać, że znowu zanotował on spektakularny nokaut.

Tym razem posłał „Araba” na deski w drugiej rundzie. Na Fame MMA 11 „Szeli” był zaś bezlitosny dla Krzysztofa „Fericze” Ferenca, który nie był w stanie samodzielnie opuścić oktagonu…

karta walk

Marta „Linkimaster” Linkiewicz obroniła pas, „Sutonator” największym triumfatorem?

 

Robert Pasut stanął do walki z Jakubem „Japczanem” Piotrowiczem. „Sutonator” sam przyznaje, że Fame MMA dało mu drugie internetowe życie.

Był okres, kiedy kanał AbstrachujeTV stał się bardzo popularny (Robert Pasut to zaś jeden z trzech jego założycieli). Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Teraz Robert Pasut wraca do gry. „Sutonator” został ciepło przyjęty przez kibiców Fame MMA. M.in. za próby nieszablonowego podejścia do udziału w konferencjach.

walki fameW walce Robert Pasut okazał się dużo lepszy i zanotował premierowy triumf w oktagonie. „Sutonator” zyskał na tyle dużo sympatii, że po zakończonej gali wygrał głosowanie widzów (jego przeciwnikiem był Adrian „Polak” Polański) i zgarnął nagrodę specjalną. A był nią… Dodge RAM za 261 000 PLN.

 

W szóstym pojedynku Marta Linkiewicz zgodnie z przewidywaniami ekspertów pokonała na punkty Karolinę Brzuszczyńską. Starcie  było wyrównane, ale finalnie to „Linkimaster” może cieszyć się z obrony mistrzowskiego pasa. Na horyzoncie widać już jej walkę z Anielą „Lil Masti” Bogusz.jednogłośną decyzją sędziów

 

„Polak” wygrał walkę z „Ferrarim”, hit zawiódł…

 

Na koniec czekały nas trzy hitowe starcie. W pierwszym z nich Amadeusz „Ferrari” Roślik zmierzył się w formule bokserskiej (trzy rundy po dwie minuty) ze swoim odwiecznym rywalem, czyli Adrianem „Polakiem” Polańskim.

Do tego pojedynku miało w ogóle nie dojść, ponieważ „Ferrari” na kilkanaście dni przed galą doznał kontuzji nogi. Finalnie jednak panowie stanęli oko w oko w oktagonie, chociaż nowa formuła (wcześniej miał być no limit) nie przypadła kibicom zbytnio do gustu…

Ostatecznie nie doszło do nokautu (nie było nawet blisko), a na punkty wygrał (niejednogłośną decyzją sędziów) „Polak”.

walkę wieczoru

Przedostatni pojedynek trwał zaledwie kilkadziesiąt sekund. „Popek” doznał kontuzji palca, a ze zwycięstwa mógł cieszyć się Norman Parke. Co ciekawe, ten pojedynek miał jeszcze inną stawkę.

Panowie przed walką założyli się, a przegrany miał wykonać specjalne zadanie. Gdyby to był Parke, to musiałby wytatuować sobie napis na czole… „Kocham Popka”.

Ostatecznie przegranym okazał się jednak raper. Teraz „Popek” musi nagrać zwrotkę o swoim rywalu w jednym z najbliższych kawałków.

 

 

Potem czekaliśmy już tylko na main event. Pojedynek Sergiusz „Nitro” Górski – Paweł „Unboxall” Smektalski (formuła K1) zapowiadał się interesująco. W słownych starciach górą był zdecydowanie „Nitro”. W czasie programu „Face 2 Face” doszło nawet do tego, że mniej znany twórca zaczął trząść się i nie za bardzo potrafił to opanować…

pay per view sobotaOktagon to jednak inna bajka. Tutaj lepiej radził sobie „Unboxall”, który po trzech rundach wygrał na punkty. Trzeba zaznaczyć, że ten pojedynek nie stał na zbyt dobrym poziomie, jeśli chodzi np. o kwestie techniczne…

 

Wszystkie wyniki Fame MMA 13

 

Patryk „Patrykos” Domke – Jakub „Kuba Post” Postaremczak (wygrana „Patrykosa” na punkty)

Mariusz „Hejter” Słoński – Rafał „Takefun” Górniak (no contest)

Dawid Malczyński – Paweł „Ponczek” Sikora (wygrana Dawida Malczyńskiego przez duszenie w pierwszej rundzie)

Piotr „Szeli” Szeliga – Gabriel „Arab” Al-Sulwi (wygrana Szeligi przez nokaut w drugiej rundzie)

Jakub „Japczan” Piotrowicz – Robert „Sutonator” Pasut (wygrana „Sutonatora” przez TKO w pierwszej rundzie)

Karolina „WayOfBlonde” Brzuszczyńska – Marta „Linkimaster” Linkiewicz (wygrana „Linkimaster” na punkty)

Adrian „Polak” Polański – Amadeusz „Ferrari” Roślik (wygrana „Polaka” na punkty; niejednogłośna decyzja sędziów)

Paweł „Popek” Mikołajuw – Norman „Stormin” Parke (wygrana Parke’a przez kontuzję rywala)

Sergiusz „Nitro” Górski – Paweł „Unboxall” Smektalski (wygrana Smektalskiego na punkty)

 

Zapowiedź Fame MMA 14 – do oktagonu wejdzie członek Ekipy!

 

W czasie gali poznaliśmy kilka pojedynków, które zostały zakontraktowane na Fame MMA 14. Nowa edycja show odbędzie się 14 maja, w Krakowie. W hicie Mateusz „Tromba” Trąbka (jeden z najbardziej znanych członków Ekipy) zmierzy się z Tomaszem „Gimperem” Działowym.

W innych walkach Agata „Fagata” Fąk stanie w szranki z Moniką Kociołek, a Krystian Wilczak (słynny „Krycha UFC”) postara się odebrać pas Maksymilianowi „Wiewiórowi” Wiewiórce.

Powiązane artykuły