Home Life Style Znaki zodiaku – daty, charakterystyka horoskop opisowy

Znaki zodiaku – daty, charakterystyka horoskop opisowy

by Agata Kubiak
Znaki zodiaku

Czym są znaki zodiaku?

znak zodiakuZnaki zodiaku określają osobowość osób, które urodziły się pod danym znakiem; w zależności od dnia i miesiąca urodzenia można sprawdzić, jaki posiada się znak zodiaku.

Jest to jeden z odłamów astrologii, który liczy sobie już kilka tysięcy lat.

Znaki zodiaku – daty urodzin

Każdy ze znaków zodiaku ma przypisane konkretne daty – osoby, które urodziły się w danym zakresie dat, uznaje się jako urodzone pod konkretnym znakiem.
 • Baran (21 marca – 19 kwietnia)

 • Byk (20 kwietnia – 20 maja)

 • Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

 • Rak (21 czerwca – 22 lipca)

 • Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

 • Panna (23 sierpnia – 22 września)

 • Waga (23 września – 22 października)

 • Skorpion (23 października – 21 listopada)

 • Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

 • Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

 • Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

 • Ryby (19 lutego – 20 marca)

 

Znaki zodiaku – charakterystyka

ich znajomośćKażdy znak zodiaku charakteryzuje się nieco innym zestawem cech; warto zapoznać się z poszczególnymi opisami, by nieco lepiej zrozumieć siebie i osoby znajdujące się w naszym otoczeniu.

Znaki zodiaku: Baran

Osoby, które urodziły się pod znakiem Barana, charakteryzuje przede wszystkim aktywność – Baran to znak, który stale do czegoś dąży i aktywnie poszukuje nowych wrażeń i doświadczeń.

Dobrze odnajduje się również w roli lidera, charyzmatycznie znaku zodiakumotywującego grupę do działania. Charakteryzuje je między innymi pewność siebie i odwaga.

Osoby urodzone pod znakiem Barana są również zazwyczaj porywcze i na ogół działają raczej tak, jak dyktują im to emocje, a nie chłodny umysł; stąd cechuje je impulsywność, a czasem również nadmierna szczerość.

Ponadto osoby te bywają również wyjątkowo niecierpliwe, a w skrajnych wypadkach nieempatyczne i egocentryczne.

osoby spod tego znakuZodiakalny Baran powinien szczególnie uważać na to, by trzymać swoje emocje na wodzy, by niechcący nie zranić bliskich sobie osób.

Znaki zodiaku: Byk

Osoby urodzone pod znakiem Byka przede wszystkim cenią sobie życie w komforcie – nie lubią niczego sobie odmawiać, a jeszcze bardziej nie lubią, gdy ktoś staje im na drodze do czegoś, czego pragną.

opisy znaków zodiakuCzęsto dążą do życia w luksusie i potrafią jasno wyznaczać sobie cele, do których następnie dążą, by dotrzeć do tego celu; z łatwością przychodzi im oszczędzanie pieniędzy na określony cel i rzadko są rozrzutne bez powodu.

Zodiakalne Byki są ponadto niezwykle cierpliwe, zarówno w relacjach międzyludzkich, jak i w innych aspektach życia; są w stanie czekać naprawdę długi czas, by osiągnąć swój wymarzony cel.

znaki zodiaku daty urodzeniaOprócz tego charakteryzuje je wyjątkowo analityczny umysł; Byki rzadko kiedy podejmują się działania, którego wcześniej skrupulatnie nie przemyślały.

Niestety, wszystkie te cechy mają też swoje ciemne strony; Byk może łatwo stać się osobą materialistyczną i upartą, zamkniętą na innych ludzi i skupioną jedynie na własnych przyjemnościach zmysłowych.

Znaki zodiaku: Bliźnięta

każdego znaku zodiakuBliźnięta to osoby, które są bardzo ciekawskie i stale nastawione na zdobywanie nowych doświadczeń; najbardziej na świecie nie lubią popadać w uczucie stagnacji, stale potrzebują, by w ich życiu działo się coś nowego i ciekawego.

Szybko i chętnie uczą się nowych rzeczy, a w sytuacjach towarzyskich charakteryzują się bystrym umysłem, błyskotliwym poczuciem humoru i oryginalnymi ripostami, które bez wysiłku wymyślają na poczekaniu.

daty urodzeniaStawiają na stały rozwój i doświadczanie wszystkiego, co świat ma im do zaoferowania, jednak przez to mogą nie być stałe w swoich postanowieniach i uczuciach; bardziej niż inne zodiaki są one podatne na doświadczanie słomianego zapału i porzucanie swoich projektów i planów niż te rozpoczną się jeszcze na dobre.

Miewają one również problemy z budowaniem trwałych, długich związków.

Znaki zodiaku: Rak

cechy charakteruRaki to osoby, które przede wszystkim są bardzo emocjonalne; głęboko przeżywają niemal wszystko, co zdarza się w ich życiach, od sytuacji szczęśliwych, po te przykre i tragiczne.

Charakteryzują się wyjątkowo głębokim połączeniem ze swoją strefą emocjonalną, a zrozumienie ich własnych emocji pomaga im w utożsamianiu się z uczuciami osób wokół nich – dzięki temu Raki są często bardzo empatycznymi, czułymi słuchaczami, którzy zawsze wiedzą, czego potrzebuje człowiek w danej sytuacji.

Cechuje je również wyjątkowo rozbudowana wyobraźnia.

układ planetDo częstych wad Raków należy zaliczyć to, że miewają one tendencję do bycia niejako wycofanymi z życia społecznego i zamykania się w sobie; często bywają nieśmiałe i bez odpowiedniego wsparcia nie potrafią się odnaleźć wśród nieznajomych.

Ze względu na wysoką emocjonalność, bywają one również dość niezdecydowane i kapryśne.

 

Znaki zodiaku: Lew

datę urodzeniaOsoby urodzone pod znakiem lwa to osoby przede wszystkim bardzo dumne, ambitne i zawsze gotowe do przejęcia inicjatywy.

Są bardzo pewne siebie i chętnie podejmują się zadań, które wymagają od nich przejęcia roli lidera.

Są to również naturalni optymiści, którzy wierzą w to, że w każdej, nawet najbardziej kłopotliwej sytuacji, wszystko obróci się po ich myśli – wierzą w swoje siły i wierzą w to, że wszechświat im sprzyja.

Oczywiście, wszystkie te cechy idą w parze z konkretnymi dla Lwów wadami; ich pewność siebie może prędko obrócić się w próżność, a w skrajnych wypadkach nawet w egoizm i brak empatii wobec innych osób.

Lew musi bardzo uważać na to, by nie zatracić się w ciemniejszej stronie swojej osobowości; niekiedy te cechy mogą nawet przysłonić to, co Lew ma w sobie dobrego.

 

Znaki zodiaku: Panna

zdolności artystyczneOsoby, które urodziły się pod znakiem Panny, to osoby, które nade wszystko cenią sobie szeroko pojęty porządek; zarówno w otoczeniu, jak i w życiu i relacjach międzyludzkich.

Są bardzo spostrzegawcze i z łatwością przychodzi im wychwytywanie i zapamiętywanie niuansów, które łatwo umykają innym.

Drobiazgowe i inteligentne, Panny doskonale odnajdują się w zawodach, które wymagają od nich segregowania, katalogowania i wykorzystywania zebranych informacji; często pracują w takich miejscach jak archiwa, biblioteki, czy biura.

Niestety, w nadmiernej ilości troska o szczegóły może obrócić się w wadę Panny; nadmierna drobiazgowość i pedantyzm może utrudniać codzienne funkcjonowanie osobom spod tego znaku zodiaku. Powinny dbać o zachowanie zdrowego balansu i niepopadanie w skrajności.

 

Znaki zodiaku: Waga

minuty znaki zodiakuOsoby urodzone pod znakiem Wagi to ludzie, którzy przede wszystkim uwielbiają zdobywać wiedzę i dyskutować na jej temat z innymi osobami; jest to znak bardzo towarzyski, doskonale odnajdujący się w trakcie długich, angażujących dyskusji.

Ponadto posiada wyjątkową intuicję co do rozpoznawania motywów innych ludzi; potrafi podskórnie wyczuć intencje rozmówcy i na tej podstawie dokonuje osądu osoby, z którą przebywa.

Choć zdaje się być znakiem zodiaku stworzonym do rozwiązywania konfliktów, Waga nie przepada za znajdowaniem się w centrum zamieszania; gdy przychodzi co do czego, woli stać z boku i zachowywać swój osąd dla siebie.

Osoby urodzone pod znakiem Wagi mają niestety skłonność do próżności i egoizmu; bywają również czasem leniwe i niezdecydowane.

Znaki zodiaku: Skorpion

Skorpiony to osoby, które posiadają wyjątkowo silne wewnętrzne sprzeczności; niemal cały czas targają nimi silne emocje, a ich nastrój i nastawienie może w przeciągu chwili zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni, zaskakując tym nie tylko osoby wokół, ale i nierzadko samego Skorpiona.

Jest to znak niezwykle lojalny, całkowicie oddany osobom, które są dla niego ważne; nigdy nie opuści bliskiej sobie osoby w potrzebie i zawsze będzie stać u jej boku, nawet w najmniej korzystnych okolicznościach. Skorpiony są bardzo pamiętliwe, co może służyć im zarówno jako zaleta, jak i wada.

Oprócz tego charakteryzują się również wyjątkową odwagą i determinacją; nigdy nie zejdą ze ścieżki, którą raz sobie wyznaczą.

Zdecydowanie największą wadą Skorpionów jest ich tendencja do postrzegania świata na czarno-biało; szybko wydają swoje osądy na temat wszystkiego i nie istnieją dla nich stany niejasne, pośrednie.

Ich szybkie przechodzenie do konkluzji sprawia, że są bardzo uparte i trudno jest je odwieść od raz obranego zdania.

Znaki zodiaku: Strzelec

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca to przede wszystkim urodzeni optymiści, przekonani, że niemal wszystko w ich życiu pójdzie po ich myśli.

Są to osoby wyjątkowo mocno wierzące w swoje poglądy i przekonania; bardzo trudno jest zmienić ich zdanie na konkretne tematy.

Mimo tego Strzelec uwielbia stale poszerzać swoją wiedzę; jest to jeden z najbardziej łaknących wiedzy znaków zodiaku, uwielbiający uczyć się nowych rzeczy i dzielenie się nimi z osobami wokół.

sferze niebieskiejOsoby urodzone pod tym znakiem to prawdziwi idealiści, co nie zaskakuje, biorąc pod uwagę ich wrodzony optymizm; niemal zawsze zakładają najlepsze na temat innych osób i zjawisk i wyjątkowo rozczarowują ich zderzenia z rzeczywistością, która nie zawsze jest taka, jaką ją sobie wyobrażali.

Niestety, wraz z tymi cechami Strzelec ma skłonność do próżności i nadmiernego zapatrywania się w siebie; powinien uważać na to, by nie popaść w nadmierny zachwyt nad własną osobą.

Znaki zodiaku: Koziorożec

Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca najbardziej cenią sobie w życiu stałość i pewność.

Bardzo niechętnie podchodzą do zmian i wolą, gdy wszystko w ich życiu jest sprawdzone i stabilne. Potrzebuje wyjątkowo dużo czasu, by przystosować się do jakichkolwiek większych zmian.

Ponadto jest on wyjątkowo „oficjalną” osobowością; może potrzebować nieco czasu, nim zacznie zachowywać się mniej sztywnie w towarzystwie i nim na dobre otworzy swoje wnętrze przed innymi.

Koziorożec to znak, na którym można polegać – cechuje się silnym poczuciem odpowiedzialności i ceni sobie solidnie wykonaną, uczciwą pracę.

Znaki zodiaku: Wodnik

Dla osób, które urodziły się pod znakiem Wodnika, zdecydowanie najważniejsza jest wolność – zodiakalne Wodniki nie cierpią narzucanych im ograniczeń i nade wszystko cenią sobie możliwość swobodnego podejmowania własnych decyzji.

Nie przepada za rutyną i sprawdzonymi rozwiązaniami; w życiu Wodnika zawsze jest miejsce na nowości i eksperymenty.

Sprawia to, że może uchodzić za nieco ekscentryczną osobowość, jednak w parze z tym idą również inne, pozytywne cechy, takie jak wrodzona tolerancja i kreatywność.

Niestety, cechuje go również tendencja do izolowania się od otoczenia i najbliższych mu osób, gdy akurat pochłania go nowy, ekscytujący projekt. Warto dbać o to, by bliski nam Wodnik czuł, że jest dla nas ważny, jednocześnie nie ograniczając jego wolności.

Znaki zodiaku: Ryby

Ryby to ostatni znak zodiaku i prawdopodobnie jeden z najbardziej charakterystycznych – zodiakalne Ryby cechuje przede wszystkim niesamowita skromność (która czasem osiąga wręcz chorobliwe rozmiary) i, niestety, często niesprawiedliwie zaniżona samoocena.

Niesprawiedliwie, gdyż Ryby posiadają szereg cech, którymi mogą się pochwalić; należy do nich między innymi kreatywność, wyjątkowo rozwinięta empatia oraz lojalność wobec najbliższych.

Warto dbać o to, by znajdujące się w naszym otoczeniu Ryby czuły się stale doceniane, gdyż potrafią one popaść w stany głębokiej melancholii, jeżeli przestają czuć się potrzebne przez osoby, które są dla nich najważniejsze.

Znaki zodiaku – dopasowanie

Niektóre znaki zodiaku pasują do siebie bardziej niż inne – każdy znak posiada grupę innych znaków, które wyjątkowo do niego pasują, oraz takich, z którymi raczej nie stworzy zgranej synergii.

Poniżej zaprezentowana zostanie lista poszczególnych znaków zodiaku oraz znaków, z którymi posiadają najlepsze potencjalne dopasowanie.

 • Baran – Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik
 • Byk – Rak, Panna, Koziorożec, Ryby
 • Bliźnięta – Baran, Lew, Waga, Wodnik
 • Rak – Byk, Panna, Skorpion, Ryby
 • Lew – Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec
 • Panna – Byk, Rak, Skorpion, Koziorożec
 • Waga – Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik
 • Skorpion – Rak, Panna, Koziorożec, Ryby
 • Strzelec – Baran, Lew, Waga, Wodnik
 • Koziorożec – Byk, Panna, Skorpion, Ryby
 • Wodnik – Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec
 • Ryby – Byk, Rak, Skorpion, Koziorożec

 

Powiązane artykuły