Home Moda Pierwszy tatuaż co powinnaś wiedzieć przed wizytą u tatuatora?

Pierwszy tatuaż co powinnaś wiedzieć przed wizytą u tatuatora?

by Agata Kubiak
Tatuaż

Pierwszy tatuaż

zrobienia tatuażuA więc zdecydowałaś się na swój pierwszy tatuaż? Gratulację! Zapewne masz wiele pytań jak się do niego przygotować, lub jakiego tatuatora wybrać.

Pamiętaj, nie ma się czego bać. Postaramy się Ci pomóc i dać kilka cennych wskazówek.

Czy tatuaż boli? 

zrobieniem pierwszego tatuażuWiele osób zastanawia się, czy zrobienie tatuażu boli. Zależy to od wielu czynników.

Musimy pamiętać o tym, że każdy inaczej odczuwa ból. Dla jednych będzie to delikatne mrowienie na skórze, a inni będą zaciskać pięści. Trzeba się na to przygotować.

To, jak mocna będzie intensywność bólu zależy również od miejsca na ciele. Najbardziej bolesne będą miejsca styku kości ze skórą, np. łokcie, kolana czy obojczyki.

studio tatuażuMniej bolesne będzie tatuowanie na fragmentach ciała z większą ilością tkanki tłuszczowej.

Bardzo dużą rolę w kwestii bólu odgrywa również to, na jaki wzór się zdecydujesz. Prosty, niewielki obrys będzie zdecydowanie mniej bolesny niż duży, z wypełnieniem.

Zdecydowanie mniej boli również tatuaż wykonywany metodą handpoke, czyli ręcznym nakłuwaniem skóry igłą.

Ile kosztuje tatuaż? 

robienie tatuażuTo ile będzie kosztować tatuaż zależy od wielu aspektów. Za mały tatuaż nie powinniśmy zapłacić więcej niż kilkaset złoty, wszystko zależy od poziomu zaawansowania wzoru.

Jeżeli jednak nawet mały tatuaż okaże się być bardzo skomplikowany, możemy zapłacić za niego więcej niż za prostszy w wykonaniu wzór na ramieniu czy plecach.

Niektóre wzory mogą okazać się na tyle skomplikowane, że wymagane będzie kilka sesji w studiu. To również może podwyższyć cenę.

świeżego tatuażuNa to ile będzie nas kosztować tatuaż może również mieć wpływ lokalizacja studia tatuażu.

Studio w centrum dużego miasta będzie miało wyższy cennik niż te, ulokowane w niewielkim miasteczku. Wiele studiów tatuażu ma również cenę minimalną, na którą również warto zwrócić uwagę.

Zdecydowanie więcej zapłacimy również, jeśli zdecydujemy się na wizytę u znanego tatuatora z wysoką renomą.

Wiele studiów często oferuje zniżki na tatuaże wykonywane przez osoby dopiero uczące się, są to jednak często z góry narzucane wzory, które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Warto wysłać pożądany wzór wcześniej i dogadać się z tatuatorem co do ceny.konkretny wzór

Dzień przed i dzień po

wielkości tatuażuIstnieje wiele czynników, które musimy wziąć pod uwagę jeśli planujemy zrobienie tatuażu. Warto się do nich zastosować, jeśli chcemy bezproblemowo przejść przez cały proces tatuowania. Oto kilka sposobów, które pomogą przejść przez sesję i przygotować skórę.

  1. Co najmniej tydzień przed planowaną sesją zacznij nawadnianie i nawilżanie skóry. Pomoże w tym wcieranie w nią balsamu nawilżającego, najlepiej kilka razy dziennie. Warto zwiększyć również ilość wypijanej wody.
  2. Na dwa dni przed tatuowaniem ogranicz spożycie używek lub całkowicie z nich zrezygnuj. Kawa, napoje energetyczne czy alkohol powodują rozrzedzanie się krwi, co utrudnia gojenie się ran. Nie przyjmuj również środków przeciwbólowych. Jeśli zażywasz leki, sprawdź, czy nie wykazują podobnych efektów. Skontaktuj się z lekarzem i poradź się go, czy możesz z nich na chwilę zrezygnować.
  3. Unikaj opalenizny skóry. Świeża opalenizna jest mocnym przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Im jaśniejsza skóra, tym lepszy efekt.
  4. Zacznij suplementację cynku. Wzmacnia on skórę i przyśpiesza proces gojenia. Pomaga również w zwalczaniu stanów zapalnych.
  5. W przeddzień sesji usuń owłosienie z miejsca, w którym będzie wykonywany tatuaż. Najlepiej zrobić to nową, higieniczną, jednorazową maszynką do golenia. Jeśli jednak zapomnisz o tym kroku nie masz powodów, żeby się martwić. Tatuator zrobi to za Ciebie.
  6. Pamiętaj, żeby się wyspać. W dniu tatuowania powinnaś być jak najbardziej wypoczęta i zrelaksowana. Zregenerowany organizm zdecydowanie lepiej radzi sobie z bólem. Zjedz również porządny posiłek, który doda Ci sił.
  7. Nie planuj dużej ilości zajęć zaraz po zrobieniu tatuażu. Twój organizm z pewnością będzie musiał trochę po nim odpocząć.

Jak dbać o tatuaż?

świeży tatuażWiele osób, które decyduje się na tatuaż nie do końca wie jak o niego zadbać. Prawidłowa pielęgnacja w okresie gojenia jest niezwykle ważna. To od niej zależy jak w przyszłości będzie wyglądać nasz tatuaż.

Należy pamiętać o tym, że tatuaż to niewielkie rany na ciele, które dopiero po zagojeniu zamieniają się we wzór na ciele. Ale jak o niego zadbać i go pielęgnować?

nowego tatuażuSposób pielęgnacji zależy od tego jak tatuator zabezpieczył tatuaż. Mógł przykryć go folią lub tak zwaną „drugą skórą”. W przypadku tego pierwszego powinno się ją zdjąć po około trzech godzinach.

Po zdjęciu powinno przemyć się tatuaż letnią wodą i szarym mydłem, żeby pozbyć się krwi czy osocza, które mogło nazbierać się po sesji. Warto zaopatrzyć się w specjalny krem, który przyśpieszy gojenie się skóry.

Na rynku dostępne jest wiele różnych maści, ale możemy również korzystać z takich, które dostępne są w aptekach np. Bepanthen. Co kilka godzin tatuaż należy ponownie przemyć i posmarować maścią, żeby nie dopuścić do wysuszenia się skóry.

pierwszym tatuażemJeśli planujemy jakieś prace, przy których może dojść do zanieczyszczenia skóry, tatuaż możemy zabezpieczyć folią spożywczą. W przypadku gdy została zastosowana „druga skóra” pielęgnacja staje się nieco prostsza.

Opatrunek ten powinien odkleić się sam, lub zostać zdjęty po około trzech dniach. Ma on swoją własną warstwę maści gojącej. Po odklejeniu pielęgnacja wygląda w ten sam sposób, co przy zastosowaniu folii.

Proces gojenia się tatuażu trwa około miesiąc. Przez ten okres powinnaś zadbać o jego czystość. Nie przejmuj się, jeśli pojawią się strupy lub schodzący naskórek.

małe tatuażeJest to naturalny proces gojenia się skóry. Jeśli rana zacznie swędzić, powstrzymaj się od drapania. Przez pierwszy miesiąc powinnaś również unikać basenów, solariów, siłowni czy innych miejsc, w których łatwo o zakażenia.

Tatuaże – wzory 

Dobrze zastanów się nad wzorem swojego pierwszego tatuażu. Pamiętaj, że zostanie on z Tobą  na całe życie. Nie daj się ponieść chwilowej modzie na jakiś wzór. Za kilka lat wszyscy mogą o nim zapomnieć, a ty skończysz z tatuażem, który przestał Ci się podobać. Zastanów się również, czy tatuaż ma jedynie zdobić twoje ciało, czy coś symbolizować. W przypadku tego drugiego przemyśl porządnie wzór.wykonanie tatuażu

Jeśli nie masz konkretnego pomysłu na tatuaż, zawsze możesz poszukać inspiracji na stronach takich jak Pinterest.

Znajdziesz na nim dużo ciekawych wzorów, które możesz dowolnie modyfikować pod swoje upodobania. Zawsze możesz również zdać się na wizję tatuatora.

Po prostu powiedz mu, co byś chciała mieć wytatuowane, a on na pewno stworzy cos dla Ciebie.

Istnieje również wiele różnych stylów tatuażu. Od realistycznych, po minimalne czy komiksowe. Warto rzucić na nie okiem w celu poszukiwania inspiracji. Kto wie, może któryś Ci się spodoba.

Powiązane artykuły