Home Moda Tatuaże

Tatuaże

by Agata Kubiak
tatuaże

Tatuaże i ich znaczenie. Zanim zrobisz, poznaj ich symbolikę!

Tatuaże na nowy Rok, nowa ja. Kobiety lubią podkreślać swoją niezależność za pomocą odważnych stylizacji. Kochają również zaczynać coś nowego, stawiając na odświeżenie własnego wyglądu. Jedne zapisują się na aerobik lub na siłownie, by wypracować piękną sylwetkę. Inne decydują się na zmianę fryzury.

Popularną formą podkreślenia swojej kobiecości jest subtelny tatuaż. Przeważnie stoi za nim pewna symbolika. O tym, jakie tatuaże są najchętniej wybierane przez płeć piękną i co one symbolizują, dowiesz się z dalszej części artykułu. Poznaj tegoroczne trendy i daj się przekonać na zapis w studiu tatuażu.

Kobiety kochają naturę – symbolika

 

Właśnie tak. Kobiety mają słabość do florystyki i piękna natury. Widać to na przykładzie preferowanych przez nie tatuaży. Chętnie wybieranym przez kobiety motywem są rośliny. Rośliny oplatające nadgarstki czy niewielka róża w określonym przez kobietę miejscu jest nieprzemijalnym, wiecznie żywym trendem. Do niedawna królowały tatuaże zajmujące całe plecy, lecz z biegiem czasu popularny stał się minimalizm.

Spotkamy więc u pań drobne gałązki ze szczegółowo wytatuowanymi listkami i pomysłową ornamentykę. Za pomocą motywów roślinnych, które tatuują sobie kobiety, wyrażana jest ich subtelność, umiłowanie natury, a także emocje.

Róża z kolcami może przecież oddawać ich charakter. Podkreśla piękno właścicielki tatuażu i fakt, że może być niebezpieczna, a przynajmniej niezależna, posiadająca własne zdanie i umiejąca walczyć o swoje.

tatuaże

tatuaże damskie

Tatuaże hit sezonu 2021. Motywy zwierzęce i ich bogata symbolika

 

Obok motywów roślinnych prym wiodą motywy zwierzęce. Kobiety często decydują się na wyrażanie siebie poprzez nawiązania do znanych nam gatunków zwierząt. Ptaki takie jaskółka czy orzeł często goszczą na ciele kobiety. Ciekawym eksperymentem dla odważnych i niebojących się podkreślić cech własnej osobowości są orle pióra wytatuowane na rękawach. Podkreśla to drapieżność właścicielki. Jaskółkę i orła spotkać możemy na dłoniach czy w innych miejscach. Symbolizują to, co ważne dla zainteresowanej kobiety, a mianowicie poczucie wolności. Orzeł spotykany na ciele kobiety może oznaczać to samo co jaskółka, choć implikuje szersze pojęcie znaczeniowe.

Ostatnimi laty jest często spotykanym elementem podkreślającym patriotyzm tatuowanej osoby. Skupiając się na faunie, warto wspomnieć o motywach dzikich zwierząt. Duże, znane z dzikości koty jak jaguary czy pantery cieszą się uniwersalną wręcz popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Symbolizują charakter właściciela. Jego dzikość i porywczość. Podobnie jak wspomniany orzeł, tak i postać wilka jest mile widzianym motywem. Kojarzony jest podobnie jak i duże koty z dzikością. W Polsce wilk wiązany jest ze środowiskami patriotycznymi nawiązującymi do spuścizny Żołnierzy Wyklętych. Boom na tatuażowe motywy patriotyczne nastąpił w pierwszych latach poprzedniej dekady, ale wciąż jest dość popularny tak u kobiet, jak i mężczyzn.

tatuaże symbole

tatuaże

Inne, popularne motywy i ich znaczenia

 

Kobiety nie ograniczają się do kanonu roślinno-zwierzęcego zapisując się na wykonanie tatuażu. Często spotykanym motywem są jasne deklaracje i sentencje, często o charakterze emocjonalnym, miłosnym.

Romantyzm właścicielki takiej sentencji jest więc wyraźnie podkreślony. Uniwersalnym motywem spotykanym u kobiet jest imię ukochanego lub elementy roślinno-zwierzęce oddające stan emocji osoby, która się na nie decyduje. Przepołowione serce na pół, dwie jaskółki czy róża w towarzystwie serca podkreśla romantyczne uczucia dziewczyny.

Często pojawiają się w bardziej widocznych miejscach. Kolejnym ciekawym, a modnym motywem wybieranym przez kobiety w studiu tatuażu jest postać pół anioła, pół diabła. Wbrew pozorom nie ma charakteru stricte religijnego. Taki motyw ma na celu podkreślić zmienność osobowości kobiety. W ten sposób wyraża myśl, że potrafi być słodka i niewinna, choć czasami wychodzi z niej diablica.

Warto również wspomnieć o odniesieniach do kultury różnych dalekich ludów, np. Indian. Spotkałyście się miłe panie z wytatuowanym łapaczem snów? W wierzeniach Indian północnoamerykańskich dreamcatcher odpędzał złe duchy i koszmary. Subtelny tatuaż go ukazujący podkreśla jego niepośledni charakter w życiu właścicielki. Być może wskazywać na zamiłowanie do tej właśnie kultury.

tatuaż kobiecy

Nim go zrobisz, miej tego świadomość

 

Tatuaż jest czymś, co nosimy stale „przy sobie” i stanowi niejako naszą wizytówkę. Warto poważnie podejść do pytania o sens tego, co pragniemy sobie wytatuować. Symbolizm najpopularniejszych tatuaży spotykanych u kobiet został omówiony powyżej. Warto wybrać to, co naprawdę koresponduje z nami i z czym się utożsamiamy. Warto też wiedzieć o innym trendzie, który obowiązuje wśród pań zarówno tu w kraju, jak i poza jego granicami.

Mowa o minimalizmie. Wśród pań obowiązuje moda na niewielkie tatuaże umieszczane na przykład na nadgarstkach czy przy kostkach. Minimalistycznie ujęty tatuaż nie wydaje się zbyt pretensjonalny i podkreśla kobiecą subtelność. Niektóre kobiety decydują się na niewielkie tatuaże w charakterze bazy dla kolejnych. Traktują taki tatuaż jako punkt wyjścia dla kolejnych motywów, które planują sobie zaaplikować w pewnej perspektywie czasowej.

Powiązane artykuły