Home Zdrowie Mezoterapia Igłowa – Kompleksowy przewodnik po skutecznym zabiegu odmładzającym

Mezoterapia Igłowa – Kompleksowy przewodnik po skutecznym zabiegu odmładzającym

by Agata Kubiak
Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to coraz bardziej popularna metoda walki z oznakami starzenia, cellulitem, a nawet łysieniem. W poniższym artykule przybliżymy jej działanie, wskazania oraz efekty. Odpowiemy też na najpopularniejsze pytania związane z tym zabiegiem.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjna metoda leczenia, która polega na podskórnym podawaniu koktajli witaminowo-mineralnych, aminokwasów i kwasu hialuronowego. Stosowana jest przede wszystkim w celu odmładzania, regeneracji i nawilżenia skóry, ale także w leczeniu cellulitu czy łysienia.

Technika ta została opracowana przez dr Michela Pistora we Francji w 1952 roku. Od tego czasu zyskuje na popularności na całym świecie, a jej skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Oprócz mezoterapii igłowej istnieją również inne metody, takie jak mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia za pomocą dermapen. Mezoterapia igłowa jest jednak uważana za najbardziej skuteczną z nich, ze względu na bezpośrednie dostarczenie substancji odżywczych do tkanki podskórnej.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Odmładzanie skóry

Mezoterapia igłowa jest często stosowana w celu odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Wpływa na poprawę elastyczności, jędrności i nawilżenia skóry, a także redukcję zmarszczek.

Likwidacja cellulitu

Mezoterapia igłowa może być również stosowana w walce z cellulitem, gdyż poprawia mikrokrążenie i stymuluje procesy lipolizy, co prowadzi do redukcji tłuszczu.

Leczenie łysienia

Mezoterapia igłowa może także pomóc w przypadku łysienia androgenowego czy areata, gdyż poprzez aplikację substancji wzmacniających włosy, stymuluje ich wzrost i hamuje wypadanie.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Przed przystąpieniem do zabiegu mezoterapii igłowej, pacjent przechodzi konsultację z lekarzem, który ocenia stan skóry i dobiera odpowiedni koktajl substancji. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana.

Podczas zabiegu lekarz wykonuje szereg małych iniekcji za pomocą cienkiej igły. Substancje odżywcze są podawane bezpośrednio do tkanki podskórnej, co gwarantuje ich skuteczne działanie.

Zabieg mezoterapii igłowej trwa zwykle od 30 do 60 minut. Zaleca się przeprowadzenie serii 3-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni, a następnie utrzymanie efektów poprzez zabiegi przypominające co 3-6 miesięcy.

Czy mezoterapia igłowa boli?

W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort związany z iniekcjami. Ból jest jednak zwykle minimalny.

W razie potrzeby, lekarz może zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu znieczulającego, aby zmniejszyć odczuwany dyskomfort. Znieczulenie to jest jednak stosowane rzadko, gdyż większość pacjentów dobrze znosi zabieg bez niego.

Po zabiegu mezoterapii igłowej możliwe jest wystąpienie drobnych siniaków, zaczerwienienia czy opuchlizny. Objawy te jednak zwykle ustępują w ciągu kilku dni, a pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności.

Efekty mezoterapii igłowej

Już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej można zauważyć poprawę nawilżenia i napięcia skóry. Długotrwałe efekty uzyskuje się jednak po serii zabiegów.

Regularne zabiegi mezoterapii igłowej przyczyniają się do trwałego odmłodzenia skóry, redukcji cellulitu i wzmocnienia włosów. Wpływają także na stymulację produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy kondycji skóry.

Pełne efekty mezoterapii igłowej można zaobserwować po zakończeniu serii zabiegów, czyli zwykle po 3-6 miesiącach. Warto pamiętać, że rezultaty są indywidualne i zależą od kondycji skóry oraz stosowanych substancji.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii igłowej?

Koszt zabiegu mezoterapii igłowej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj substancji, ilość iniekcji, lokalizacja kliniki czy renoma lekarza.

Ceny zabiegów mezoterapii igłowej różnią się w zależności od kliniki. Warto porównać oferty kilku miejsc, aby wybrać najlepszą opcję pod względem jakości i ceny.

Zabieg mezoterapii igłowej zazwyczaj nie jest refundowany przez ubezpieczenia zdrowotne, gdyż traktowany jest jako zabieg estetyczny. W niektórych przypadkach jednak można liczyć na częściowe dofinansowanie, na przykład w ramach ubezpieczeń grupowych.

Podsumowanie

Mezoterapia igłowa to skuteczny i bezpieczny zabieg o szerokim spektrum zastosowań. Pomaga w odmłodzeniu skóry, redukcji cellulitu oraz wzmocnieniu włosów. Warto rozważyć przeprowadzenie serii zabiegów, aby cieszyć się długotrwałymi efektami i poprawić jakość życia. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z lekarzem i wybrać renomowaną klinikę, która zapewni najwyższą jakość usług. Pamiętajmy też, że mezoterapia igłowa może być połączona z innymi metodami pielęgnacji skóry, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Jeśli jesteśmy odpowiednio poinformowani i świadomi korzyści oraz ewentualnych ryzyk związanych z mezoterapią igłową, możemy podjąć najlepszą decyzję dla naszego zdrowia i wyglądu.

Powiązane artykuły