Home Life Style Toksyczne znaki zodiaku

Toksyczne znaki zodiaku

by Agata Kubiak
Toksyczne znaki zodiaku

4 znaki zodiaku, które wchodzą w toksyczne i współzależne związki. Dlaczego zatracają się w swoim partnerze?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie ciągle wpadają w toksyczne i współzależne związki? Czy wiesz, że może to mieć związek z ich znakiem zodiaku?

Oto cztery znaki zodiaku, które mają tendencję do zatracania się w swoim partnerze i tracenia poczucia własnej wartości. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec.

Znaki zodiaku a toksyczne związki

Niektóre znaki zodiaku mają większą skłonność do wchodzenia w toksyczne i współzależne związki niż inne. Zazwyczaj wynika to z ich osobowości, potrzeb emocjonalnych lub sposobu postrzegania miłości. Każdy znak zodiaku ma swoje mocne i słabe strony, ale niektóre z nich mogą być bardziej podatne na wpadanie w pułapki niewłaściwych partnerów. Toksyczny związek to taki, w którym jeden lub obydwoje partnerów czują się skrzywdzeni, wykorzystani, kontrolowani lub izolowani przez drugą osobę. Współzależny związek to taki, w którym jeden lub obydwoje partnerów są uzależnieni od drugiej osoby pod względem emocjonalnym, finansowym lub fizycznym. Oto cztery znaki zodiaku, które często zatracają się w swoim partnerze i tracą poczucie własnej wartości.

Znaki te mają różne powody i sposoby wpadania w toksyczne i współzależne związki. Niektóre z nich szukają miłości i akceptacji za wszelką cenę. Inne chcą przeżywać silne emocje i napięcie. Jeszcze inne chcą pomagać i ratować swojego partnera. Wszystkie jednak zapominają o sobie i swoim dobru. Nie dbają o swoje zdrowie, szczęście i rozwój. Nie szanują swoich granic i wartości. Nie widzą rzeczywistości takiej jaka jest, ale takiej jaka chcą żeby była. Nie potrafią odejść od swojego partnera nawet wtedy gdy cierpią lub są krzywdzone.

LEW (23 lipca – 22 sierpnia)

Lew to znak ognia, który lubi być w centrum uwagi i podziwiany przez innych. Lew ma silne ego i potrzebuje potwierdzenia swojej atrakcyjności i wartości. Dlatego często wchodzi w związki z osobami, które wydają się być idealnymi dla niego, ale tak naprawdę są manipulacyjne, zazdrosne lub nadużywające. Lew ignoruje czerwone flagi i stara się udowodnić swojemu partnerowi, że jest godny jego miłości. Lew może też być bardzo zaborczy i kontrolujący wobec swojego partnera, co prowadzi do konfliktów i dramatów.

Przykład: Anna jest Lwem, a jej partnerem jest Marek, który jest Skorpionem. Marek jest bardzo charyzmatyczny i uwodzi Annę swoim urokiem. Anna zakochuje się w nim bez pamięci i uważa go za swoją bratnią duszę. Jednak Marek jest także bardzo nieśmiały i niepewny siebie. On często krytykuje Annę za jej wygląd, ubiór lub zachowanie. On też nie lubi, gdy Anna spędza czas ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną. On chce mieć ją tylko dla siebie i sprawia jej sceny zazdrości. Anna nie widzi problemu w jego zachowaniu i myśli, że to dowód jego miłości. Ona stara się spełniać wszystkie jego oczekiwania i zapomina o swoich potrzebach i marzeniach.

WAGA (23 września – 22 października)

Waga to znak powietrza, który dąży do harmonii i równowagi we wszystkim. Waga jest bardzo towarzyska i uprzejma, a także romantyczna i idealistyczna. Waga chce być kochana i akceptowana przez wszystkich, co sprawia, że jest bardzo podatna na wpływy innych ludzi. Waga często wchodzi w związki z osobami, które nie pasują do niej pod względem charakteru, wartości lub celów życiowych. Waga nie potrafi powiedzieć “nie” i stawiać granic, co sprawia, że jej partner wykorzystuje ją lub lekceważy. Waga boi się samotności i konfrontacji, dlatego trzyma się swojego partnera nawet wtedy, gdy jest nieszczęśliwa.

Przykład: Bartek jest Wagą, a jego partnerką jest Kasia, która jest Baranem. Kasia jest bardzo energiczna i pewna siebie. Ona wie czego chce od życia i jak to osiągnąć. Bartek podziwia ją za jej siłę i determinację. Jednak Kasia jest także bardzo dominująca i egoistyczna. Ona narzuca Bartkowi swoje zdanie i decyzje. Ona nie szanuje jego opinii ani uczuć. Ona też często kłamie mu lub zdradza go z innymi ludźmi. Bartek nie potrafi się jej sprzeciwić ani odejść od niej. On myśli, że ona go kocha i że on musi być dla niej lepszy.

SKORPION (23 października – 21 listopada)

Skorpion to znak wody, który jest bardzo intensywny i głęboki. Skorpion ma silne emocje i pasje, a także duże ambicje i determinację. Skorpion jest bardzo lojalny i oddany swojemu partnerowi, ale też bardzo podejrzliwy i nieufny. Skorpion często wchodzi w związki z osobami, które są tajemnicze, magnetyczne lub niebezpieczne. Skorpion uważa, że miłość musi być pełna napięcia i dramatu, co prowadzi do toksycznych wzorców zachowań. Skorpion może być bardzo zazdrosny, obsesyjny lub mściwy wobec swojego partnera, co niszczy zaufanie i szacunek.

Przykład: Ewa jest Skorpionem, a jej partnerem jest Adam, który jest Rybą. Adam jest bardzo czuły i empatyczny. On kocha Ewę całym sercem i chce jej dać wszystko co najlepsze. Jednak Ewa jest bardzo niepewna siebie i swojego związku. Ona często sprawdza telefon Adama lub podąża za nim do pracy czy na spotkania ze znajomymi. Ona też oskarża go o bycie niewiernym lub kłamliwym bez żadnego powodu. Ona nie daje mu żadnej prywatności ani wolności. Adam czuje się przytłoczony jej zachowaniem i próbuje jej uspokoić lub uszczęśliwić.

RYBY (19 luty – 20 marca)

Ryby to znak wody, który jest bardzo wrażliwy i empatyczny. Ryby mają bogatą wyobraźnię i duszę artysty. Ryby chcą uciec od rzeczywistości i znaleźć sens w swoim życiu. Ryby często wchodzą w związki z osobami, które są cierpiące, zagubione lub potrzebujące pomocy. Ryby chcą ratować swojego partnera i ofiarować mu swoją miłość bezwarunkową. Ryby nie widzą rzeczy takimi jakie są, ale takimi jakimi chcą je widzieć. Ryby mogą być bardzo naiwne, łatwowierne lub ofiarne wobec swojego partnera, co sprawia, że są wykorzystywane lub krzywdzone.

Przykład: Filip jest Rybą, a jego partnerką jest Monika, która jest Bliźniakiem. Monika jest bardzo inteligentna i elokwentna. Ona fascynuje Filipa swoją wiedzą i dowcipem. Jednak Monika ma także problemy psychiczne i uzależnienia. Ona często wpada w depresję lub agresję. Ona też nadużywa alkoholu lub narkotyków. Filip chce jej pomóc i wspierać ją w trudnych chwilach. On myśli, że ona go potrzebuje i że on może ją zmienić. On nie dostrzega, że ona go oszukuje, obraża lub okrada.

Powiązane artykuły