Home Zdrowie Dlaczego warto wyjechać do sanatorium?

Dlaczego warto wyjechać do sanatorium?

by Agata Kubiak
Dlaczego warto wyjechać do sanatorium?

Sanatorium jest idealnym miejscem wypoczynku zarówno dla seniorów, jak i dzieci. Pozwala na poprawę zdrowia i walkę z różnego rodzaju dolegliwościami. Co ważne, NFZ oraz ZUS daje możliwość refundacji tego rodzaju wyjazdu. Dlaczego warto zdecydować się na sanatorium? Poznaj największe zalety tego rozwiązania.

 

Dlaczego wyjazd do sanatorium jest dobrym pomysłem?

Na sanatorium decydują się przede wszystkim osoby starsze, schorowane oraz cierpiące na różne zaburzenia i dolegliwości. Cieszy się ono ogromną popularnością, gdyż pozwala na zregenerowanie sił. To jednak nie wszystko. Sanatorium jest też miejscem zawierania nowych znajomości, przyjaźni, a czasami udaje się w nim znaleźć także drugą połówkę. Udając się tam na wypoczynek każdy senior jest w stanie efektywnie zagospodarować czas wolny. Zajęcia, kuracje, zabiegi i wiele atrakcji sprawia, że nie można się tam nudzić. Sanatorium to nie tylko miejsce, w którym można zadbać o swoje zdrowie, ale także znakomicie się odprężyć. Dla kuracjuszy organizowane są między innymi potańcówki.

Osoby przebywające w sanatorium ponoszą tylko częściowe koszty pobytu. Mają zapewnioną odpowiednio dobraną dietę. Odpoczywają zarówno fizycznie, jak i psychicznie, co ma korzystny wpływ na ich rehabilitację. Sanatoria znajdują się na terenie całego kraju. Istnieje możliwość pobytu w miejscu pełnym atrakcji, chętnie odwiedzanym przez turystów, jak i miejscowości bardziej kameralnej i spokojniejszej.

Jakie są korzyści leczenia uzdrowiskowego w sanatorium?

Leczenie uzdrowiskowe charakteryzuje się tym, że jest kompleksowe. Specjaliści nie skupiają się więc na leczeniu pojedynczych dolegliwości, objawów, a na całym człowieku. Dobrze wiedzą, jaką rolę odgrywa w leczeniu samo pozytywne nastawienie kuracjusza. Dzięki temu możliwa staje się szybsza rekonwalescencja. Plan leczenia ustalany jest więc w sposób indywidualny. Wszelkie zabiegi dobierane są do danego schorzenia pacjenta. Terapia uzdrowiskowa nie obciąża organizmu, a daje mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Zwiększa odporność i stymuluje do wydajniejszej walki ze schorzeniem. Z sanatorium korzystają pacjenci z różnymi chorobami: układu oddechowego, kardiologicznymi, neurologicznymi, czy też dolegliwościami alergicznymi i skórnymi. Pobyt w takim miejscu jest doskonałym sposobem na skuteczniejszą walkę z chorobą przewlekłą. Pomaga w poprawie zdrowia pacjenta, a przy tym sanatorium staje się doskonałym miejscem wypoczynku.

Leczenie w sanatorium- na jakie kuracje można liczyć?

Leczenie uzdrowiskowe polega na uruchomieniu czynnościowych rezerw organizmu, a nie na ich hamowaniu. Właśnie dlatego stanowi dobrą alternatywę dla tradycyjnej farmakoterapii. Wykorzystuje naturalne zasoby, a najpopularniejszą opcją leczenia sanatoryjnego jest klimatoterapia. Do niej natomiast zalicza się: kąpiele morskie, zabiegi powietrzno-ruchowe, inhalacje naturalnego aerozolu tężniowego i morskiego, helioterapię (kąpiele słoneczne), aeroterapię (kąpiele powietrzne). Pensjonariusze korzystają też z licznych zabiegów i kuracji, takich jak: magnetoterapia, krioterapia, ziołolecznictwo, inhalacje, ćwiczenia w basenach, kąpiele lecznicze, bicze szkockie, ultradźwięki, laseroterapia, ćwiczenia ruchowe.

Z pewnością warto zdecydować się właśnie na taki wypoczynek. Jest on znakomitą alternatywą dla corocznego urlopu. Nie tylko wpływa korzystnie na samo zdrowie człowieka i poprawia jego stan, ale też działa pozytywnie na stan psychiczny. Pobyt w sanatorium relaksuje, odpręża i odstresowuje, ponadto daje możliwość poznania nowych, często bardzo ciekawych ludzi.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

 

Powiązane artykuły