Home Life Style Koziorożec jaki jest?

Koziorożec jaki jest?

by Agata Kubiak
koziorożec

Koziorożec jest znakiem zodiaku, który jest przypisywany osobom urodzonym pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia. znak zodiakuNależy do elementu Ziemi, jest również znakiem o jakości kardynalnej oraz naładowany jest energią yin.

Jest to niezwykle potężne połączenie ze względu na stabilność i nieugiętość Ziemi, chęci bycia liderem i przewodzenia ludźmi jakości kardynalnej oraz introwertyzmu yin.

Dzięki temu Koziorożce uznawane są za osoby spokojne i stabilne, które skupiają się na pracy, by osiągnąć swój cel

Zodiakalny Koziorożec — charakterystyka. Jaki jest Koziorożec?

Koziorożce są uznawane za osoby, które mogą osiągnąć duży sukces. Wszystko przez wpływ Saturna, który jest ich rządzącą planetą.

zodiakalny koziorożec

Posiada również duże pokłady cierpliwości oraz uporu w dążeniu do celu, w pełni rozumie sentencję „nie od razu Kraków znakiem koziorożcazbudowano”.

Posiada również w sobie wiele zrozumienia dla swojej obecnej sytuacji, zdaje sobie sprawę, że jego problemy mogą być przejściowe i każdy z nich czegoś może uczyć.

Wie również, że każde działanie przynosi konsekwencje, które mogą się ujawnić w dalekiej przyszłości.

Odczuwa głęboką potrzebę utrzymania porządku zarówno w swoim domu, jak i w swoim życiu.

znak zodiaku koziorożecCzęsto jednak są uznawane za osoby mało zabawne ze względu na swoje skupienie się na pracy i brak chęci do zabawy, jednak od czasu do czasu lubią przejść się na imprezę lub domówkę.

Osoby spod znaku Koziorożca są precyzyjnie, jasno określają swoje zdanie i ma dar wspaniałego oceniania różnych rzeczy.

Fakt, że Koziorożce posiadają energię yin, sprawia, że są one jednym ze znaków zamkniętych w sobie i introwertycznym, który potrzebuje czasu, by się otworzyć przed drugą osobą.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

horoskop koziorożec dziennyZodiakalne Koziorożce to osoby urodzone od 22 grudnia aż do 19 stycznia, którymi rządzi planeta Saturn.

Ich słowem kluczowym jest „wykorzystuję”, odnosząc się do wykorzystywania nadarzających się w życiu szans w pełni możliwości.

Znakiem przeciwnym do Koziorożca jest Rak, a znaki, z którymi osoby spod znaku Koziorożca osiągają największą harmonię, to Byk, Rak, Panna, Skorpion, Ryby oraz inne Koziorożce.

Osoby spod znaku Koziorożca zwykle nie proszą o pomoc, chcąc samemu załatwić wszystkie swoje problemy, pod naciskiem stresu mogą być również wybuchowe i nieprzyjemne w obyciu.

koziorożec horoskop opisowyGdy coś je zdenerwuje, potrafią bardzo szybko zareagować. Koziorożce lubią towarzystwo, jednak jedynie te, które jest wybrane całkowicie przez nich, dobrze dobierają przyjaciół i zwykle ich ocena ludzi się sprawdza.

Koziorożce niezbyt lubią niespodzianki, często reagują paraliżem, gdy w ich zaplanowanym życiu pojawia się jakaś niespodziewana przeszkoda.

Jednak dokładają wszelkich starań, by ciężką pracą ją pokonać, dzięki czemu wydostają się nawet z najgorszych tarapatów. Koziorożce ze względu na bycie częścią elementu Ziemi, twardo po niej stąpają.

horoskop koziorożecPraktycznie nie ulega zachciankom, ponieważ wychodzi z założenia, że najpierw musi na nie zapracować, a dopiero potem cieszyć się przyjemnościami.

Są to osoby często uznawane za zdystansowane do spraw związanych z emocjami, a także mogą się wydawać nieco oschłe.

Koziorożec – kolor, kamień, kwiat

Szczęśliwymi kolorami, które odwzorowują charakter Koziorożca, są czerń, wiśnia, brąz i granat.

horoskop opisowyKwiatem Koziorożca jest orchidea, storczyk i mak. Jego metalem jest ołów, zaś szczęśliwym miesiącem — styczeń.

Osoby spod tego znaku mogą odczuwać dużo energii od kamieni takich, jak ametyst, onyks i granat.

Ametyst chroni przed negatywną energią, zapewnia spokój psychiczny i możliwość wyciszenia się, ma również działanie uspokajające.

Onyks pobudza kreatywność Koziorożców, dodaje im również pasji i motywacji do stworzenia czegoś naprawdę wielkiego.

Granat działa na Koziorożce, które poszukują miłości, przyciągając ją i wzmacniając nutę szczęścia w życiu.

Koziorożec – choroby

rodzic koziorożecOsoby spod znaku Koziorożca mogą mieć problemy z układem kostnym oraz skórą.

Czasami mogą cierpieć na problemy z metabolizmem, który może zostać spowolniony przez nieodpowiednią dietę lub brak ruchu.

Koziorożce mają również tendencje do otyłości czy innych, podobnych chorób.

Pomimo niektórych zdrowotnych kłopotów, zwykle cieszą się bardzo dobrym zdrowiem i długowiecznościąkoziorożec pragnie

Koziorożec w związkach z innymi znakami zodiaku

Koziorożce wszystkie związki traktują bardzo poważnie. Nie szukają w nich zabawy, mogą wydawać się nieco oschłe i pozbawione ciepła, jednak są niezwykle lojalne i szczere podczas rozmów ze swoim partnerem.

wady koziorożcaCzęsto przykrywają swoje prawdziwe uczucia płaszczem chłodu, jednak jest to tylko wierzchnia powłoka — wewnątrz czai się delikatny oraz czuły Koziorożec, który obawia się zostania zranionym przez drugą osobę.

Po tym, jak Koziorożec zdecyduje się otworzyć przed kimś, staje się wobec niego bardzo lojalny i nie boi się mówić tego, co myśli.

Czasami w miłości ulega romantycznym porywom, jednak wobec swojego partnera jest niezwykle lojalny. Są to partnerzy dojrzali i odpowiedzialni, nie wycofują się przy pierwszych związkowych problemach, jakie mogą się pojawić podczas jego trwania.

Zdecydowanie bardziej wolą naprawiać relację, na której im zależy, niż poszukiwać nowej partnerki życia i odpuszczać.

Zodiakalne Koziorożce na płaszczyźnie miłości najlepiej dogadają się z Pannami. Stworzą oni związek oparty zarówno na podobieństwie, a także na prawdziwej miłości.

Oba te znaki dużo oczekują od siebie i od otoczenia, są pracowici oraz zależy im na zyskaniu jak największego zaplecza finansowego, by nie musieli się o nic martwić. Gdy osiągną początkowe cele, ich miłość będzie nie do zatrzymania.

Więcej o związkach czy powodzeniu w miłości można wyczytać ze znaku spod planety Wenus. Jest to planeta, która odpowiada za emocje w miłości oraz poszukiwanej relacji. Można również podpowiedzi czerpać z Linii Miłości (nazywanej również Descendentem), której znak jest przeciwny do znaku wschodzącego (Ascendent).

By odczytać swój znak wschodzący, należy znać godzinę i miejsce urodzenia. Osoby posiadające znam Descendent w Koziorożcu, szukają poważnej miłości, muszą dużo pracować nad byciem cieplejszym i serdeczniejszym w stosunku co do swojego partnera.

Jaka praca jest najlepsza dla Koziorożca

Koziorożce są uznawane za ambitne i niebojące się wyzwań, są również zdyscyplinowane i poukładane. Często skupiają się na rozwijaniu kariery, pieniądze są jedynie wartością dodaną.

Jako przedstawiciele elementu Ziemi są bardzo cierpliwe w dążeniu do swojego celu, ich oczy i uwaga nigdy nie opuszcza poszczególnych kroków w swoim planie. Koziorożce sprawdzą się w zawodach związanych z polityką czy stanowiskami menedżerskimi.

Odpowiednie dla nich będą wszystkie zawody związane z zarządzaniem ludźmi, takich jak dyrektorzy naczelni. Sprawdzą się również w dziedzinie architektury, jako urzędnicy czy inżynierowie.

Mogą wydawać się apodyktyczni przez swoje bezkrytyczne i bezwzględne wymagania w stosunku do innych, jednak bardzo Koziorożec wymaga również od samego siebie.

Jest również odporny psychicznie i wytrzymały fizycznie, dlatego w swojej pracy może znieść naprawdę wiele nieprzyjemnych sytuacji. Koziorożce są osobami, które dokładnie pilnują terminów i się nie spóźniają ze względu na swoją punktualność i sumienność.

Osoby, które mają pod znakiem wschodzącym Koziorożca, mogą wydawać się bardzo poważne i pracowite, są również uznawane za szczere. Inni ludzie traktują ich poważnie, jednak mogą się dużo skarżyć.

Więcej o najodpowiedniejszej pracy dla osoby spod znaku Koziorożca można wyczytać z Linii Kariery, Zależy ona od miejsca, daty i dokładnej godziny narodzin. Linia Kariery w Koziorożcu oznacza, że osoby spod tego znaku są wręcz stworzone do ciężkiej pracy, a dodatkowo są jednymi z najbardziej ambitnych znaków zodiaku.

Sławne Koziorożce

Do najpopularniejszych Koziorożców należą między innymi Elvis Presley, Marilyn Manson, Martin Luther King, Isaac Newton, Muhammad Ali, Humphrey Bogart, Al Capone, Kit Harrington, Marlene Dietrich oraz Mel Gibson. Z polskich przedstawicieli można wyróżnić Annę Przybylską czy Joannę Brodzik.

Powiązane artykuły