Home Moda Makijaż permanentny ust jaka jest jego cena i czy warto go wykonać?

Makijaż permanentny ust jaka jest jego cena i czy warto go wykonać?

by Agata Kubiak
Makijaż permanentny

Makijaż permanentny ust – jaka jest jego cena i czy warto go wykonać?

makijaż permanentny ust

makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to swego rodzaju tatuaż, z tą różnicą, że pigment jest wprowadzany pod skórę płycej oraz do wykonania takiego zabiegu używane jest miejscowe znieczulenie.

Dzięki niemu możliwe jest poprawienie kolorytu oraz kształtu swoich ust, dlatego też zabieg ten cieszy się dużą popularnością. Ponadto usta zawsze wyglądają dobrze, niezależnie od tego, czy jesteś na basenie, na siłowni, w górach, czy akurat jedziesz na rowerze.

makijaż permanentny ust

makijaż permanentny ust

Dodatkowo zaoszczędzisz dużo czasu, gdyż nie będzie musiała już skupiać się na codziennym malowaniu lub poprawianiu po posiłku ust. Jest to świetny wybór, po który sięga coraz więcej sportowców, ale nie tylko.

Korzystają z niego osoby, chcące delikatnie poprawić kształt swoich ust lub nadać im symetrii. Jest to również bardzo dobra opcja dla osób, które mają z natury bardzo blade, słabo ukrwione usta.

Do wyboru jest wiele efektów, jakie można uzyskać, od samego konturu, przez wypełnienie całych ust, cieniowanie, aż po metodę 3D.

makijaż permanentny

makijaż permanentny

Poprzez łuszczenie się naskórka cześć pigmentu jest wydalana, co wiąże się z koniecznością powtórzenia makijażu po upływie 3-4 tygodni od jego wykonania.

Natomiast efekt końcowy utrzymuje się od 2-5 lat w zależności od indywidualnego złuszczania się naskórka ust. Bywa również i tak, że dla bardziej wymagających efektów, takich jak np. cieniowanie, niezbędne jest nieco częstsze uzupełnianie barwnika.

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu?

makijaż permanentny

makijaż permanentny

Przygotowania do zabiegu rozpoczynają się od ustalenia i doboru do urody klientki kształtu oraz koloru, jaki się chce osiągnąć, tak, by makijaż spełniał Twoje oczekiwania.


Na około trzech dni przed zabiegiem oraz trzech dni po zabiegu należy zażywać tabletki zapobiegające powstawaniu opryszczki, co jest dosyć częstym zjawiskiem po wykonaniu makijażu permanentnego ust. Dotyczy to również osób, które nie miały nigdy problemu z tym wirusem.

makijaż permanentny brwi

makijaż permanentny brwi


Ponadto już tydzień przed zabiegiem powinnyśmy szczególnie zadbać o nasze usta, tak, by w dniu zabiegu nie były one suche i spierzchnięte, gdyż taka skóra gorzej absorbuje pigment. Dlatego zaleca się stosowanie peelingów cukrowych oraz balsamów, by usta były w pełni nawilżone.

Jak wygląda zabieg?

kontur ust

kontur ust

Zanim rozpocznie się zabieg, najpierw potrzebny jest wywiad zdrowotny oraz wyplenienie ankiety dotyczącej Twojego aktualnego stanu zdrowia.

Niezbędne jest także podpisanie zgody na zabieg. Następnie przechodzi się do nałożenia maści znieczulającej oraz narysowania pożądanego, docelowego, wcześniej ustalonego kształtu ust. Kolejnym krokiem jest aplikacja pigmentu za pomocą specjalnej maszynki. Najpierw wykonywany jest sam kontur, a następnie przechodzi się do wypełnienia całych ust.

Ile trwa zabieg makijażu ust?

delikatny peeling ust

delikatny peeling ust

Cały zabieg trwa mniej więcej 1-2 godziny. Natomiast konieczna jest jeszcze jego korekta po upływie 4 tygodni z uwagi na to, że skóra ust po zabiegu się łuszczy, przez co barwnik częściowo znika. Jest to normalny proces i nie ma tu żadnych powodów do obaw.

Czy makijaż permanentny ust boli?

Przed rozpoczęciem zabiegu na usta nakładana jest specjalna maść znieczulająca, która ma za zadanie zahamować krwawienie oraz obkurczyć mięśnie. Warto tutaj zaznaczyć, że maść nie eliminuje całkowicie bólu, dlatego określenie bólu jest kwestią bardzo indywidualną.

Dla niektórych jest to delikatny ból lub mrowienie, a dla innych jest to nie do wytrzymania. W razie potrzeby lingeristka może ponownie nałożyć maść znieczulającą.

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego ust

makijażu permanentnym

makijażu permanentnym

Po zabiegu ust niezbędne jest przyjmowanie tabletek przeciw opryszczce przez kolejne 3 dni. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by nie dotykać ust dłońmi, aby uniknąć przedostania się różnego rodzaju zarazków do jeszcze niewygojonych ran.

Po zabiegu usta są podrażnione oraz opuchnięte, dlatego niezbędne jest smarowanie ich, za pomocą czystego patyczka kosmetycznego, łagodzącym kremem bądź maścią, który poleci specjalista oraz ich oczyszczanie przy użyciu np. delikatnego płynu dezynfekującego.

Dopóki usta się nie zagoją należy unikać mocno solonych, ostrych i gorących dań oraz starać się pić przez słomkę. Dezynfekcja ust jest bardzo ważna, szczególnie po każdym posiłku. Nie wolno także zapominać o ciągłym nawilżaniu ust, również w nocy, tak, aby

makijaż ust

makijaż ust

skóra równomiernie przyjęła pigment. Ważne, aby przez okres gojenia się ust, do mycia twarzy nie używać niczego innego oprócz wody.
Dodatkowo przez 4 tygodnie od wykonania makijażu permanentnego należy zrezygnować z basenu, sauny, korzystania z solarium i wystawiania ust na słońce.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego ust

kształt ust

kształt ust

Przy każdym zabiegu istnieje wiele różnych przeciwwskazań. Permanentnego makijażu ust nie wykonuje się osobom w trakcie ciąży, karmiącym piersią, chorującym na nowotwory (i będącym w trakcie leczenia) , choroby serca, cierpiącym na infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne.

Przeciwwskazania dotyczą również osób chorujących na cukrzyce, łuszczycę, anemię, osób przyjmujących antydepresanty, sterydy, osób z czynną opryszczką, z

usta permanentne

usta permanentne

poparzeniami słonecznymi lub ze świeżymi ranami w pobliżu zabiegu. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z profesjonalistą, który powinien odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania.

Makijaż permanentny ust – metoda 3D

makijażem permanentnym

makijażem permanentnym

Metoda 3D to najpopularniejsza metoda makijażu permanentnego ust, która za pomocą techniki światłocienia optycznie powiększa usta.

Do tej metody wykorzystywane są dwa kolory, z czego jaśniejszy jest umieszczany na środkową cześć ust, czyli tam, gdzie pada najwięcej światła, a ciemniejszy na resztę ust. Dzięki temu osiągamy trójwymiarowy efekt.

Cena makijażu permanentnego ust

optycznie powiększyć usta

optycznie powiększyć usta

Ceny wykonania makijażu permanentnego różnią się, w zależności od efektu, jaki nas interesuje, kliniki, w której chcemy wykonać zabieg, umiejętności osoby, które ten zabieg będzie wykonywać.

Jeśli jednak chodzi o sam kontur ust, ceny wahają się między 400-600 zł. Przy wypełnieniu całych ust jest to koszt w okolicach 1000 zł, a przy makijażu z dodatkowymi, specjalnymi efektami cena sięga 1400-1500 zł. 

Powiązane artykuły